Chazin: „Za dva týdny vše pochopíme“

CHAZIN O SPECIÁLNÍ OPERACI PROTI LUKAŠENKOVI: „ZA DVA TÝDNY VŠE POCHOPÍME“.

Kdo stojí za přistáním společnosti Ryanair v Minsku: Bělorusko, Rusko nebo Západ?

Michail Chazin se podělil o svůj názor na tuto záležitost. Po rezonančním přistání 23. května letadla Ryanair v Minsku a zatčení bývalého šéfredaktora extremistického kanálu Telegram NEXTA Romana Protaseviče se odborníci stále dohadují, kdo za tím stál: Bělorusko, Rusko nebo samotný Západ.

Vedoucí Nadace ekonomického výzkumu, publicista Michail Chazin se podělil o svůj názor na tuto záležitost. Podle jeho slov nyní nikdo opravdu neví, kdo celý tento příběh začal.

Zatím je jen zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin z této situace získal nejvíce.

Neexistuje však žádný skutečný důvod domnívat se, že se jedná o dílo Kremlu. Odborník vysvětlil, že hlavním problémem celé této situace je, že je v ní spousta otázek.

Zaprvé – po incidentu „spřízněná“ média unisono oznámila, že běloruský prezident Alexandr Lukašenko pomocí stíhaček přinutil letadlo přistát v Minsku. Poté však vyšlo najevo, že stihačka přilétla poté, co se letadlo rozhodlo přistát v hlavním městě Běloruska.

Proč všechna „svobodná“ média jednohlasně vířila vánici? Je to proto, že dostala příslušný příkaz? Pokud se to stalo a dostala ho, znamená to, že to bylo zahájeno na Západě, – uzavírá Michail Chazin.

Zadruhé, Evropská unie velmi rychle pozastavila lety nad Běloruskem. Rozhodnutí bylo učiněno ještě předtím, než byla v incidentu stoprocentně prokázána vina Minsku.

To také naznačuje, že v EU věděli o tom co se může stát a připravili se.

Americký prezident Joe Biden zároveň řekl, že ví jistě, že Rusko s tím nemá nic společného. Informace o tom, že za incidentem bylo Rusko, se objevily pouze v některých publikacích.

Jinými slovy, existuje extrémně zajímavá kombinace faktorů, kterými je třeba se zaobírat. Myslím, že za dva týdny všemu porozumíme, vše pochopíme – shrnul Michail Chazin.

https://bit.ly/3wQY6Wj

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře