nezařazené

Jižní hranice Maďarska je v obležení migrantů

Péter Szijjártó uvedl, že maďarské orgány letos na jižní hranici země zadržely již více než 120 000 nelegálních migrantů.

Ministr zahraničí uvedl, že jižní hranice Maďarska “je kvůli nelegální migraci prakticky v obležení”.

Po setkání se svým rakouským protějškem Alexanderem Schallenbergem ve Vídni Péter Szijjártó uvedl, že maďarské orgány letos na jižní hranici země zadržely již více než 120 000 nelegálních migrantů, což je o dva a půl více než loni v tomto období. “Migranti se navíc chovají agresivně a násilně, ozbrojili se a neostýchají se zbraně použít.” Podle ministra se tito lidé dopouštějí trestného činu a ani mezinárodní zákony jim nedovolují nelegálně překračovat hranice a dodal, že zákony porušují i pašeráci lidí. Ministr Szijjártó kritizoval “promigrantskou politiku” EU a plány na zavedení povinných kvót na přesídlení. Obvinil také EU, že proplácí “nepatrný zlomek” nákladů na maďarské úsilí o zastavení migrace. Protože Maďarsko považuje nelegální migraci za hrozbu pro svou bezpečnost, zřídila jeho vláda nové pohraniční hlídky, tzv. lovce hranic, kteří budou chránit i Evropskou unii včetně Rakouska, uvedl. Ministr Szijjártó dodal, že maďarská vláda “velmi oceňuje” postoj Rakouska v boji proti nelegální migraci.

Pokud jde o válku na Ukrajině, ministr uvedl, že je jasné, že “cílem nyní musí být mír”. Vláda nepřipustí, aby Maďaři platili cenu války, a musí upřednostnit národní zájmy, pokud jde o bezpečnost dodávek energie, dodal. Země v tomto regionu jsou závislé na ruském plynu a Maďarsko dalo jasně najevo, že odmítá byť jen diskutovat o možnosti zavést plynové embargo vůči Rusku nebo přijmout opatření proti Gazpromu, uvedl ministr. Na otázku, zda je Maďarsko připraveno sdílet zásoby plynu s ostatními zeměmi EU, Szijjártó odpověděl, že zatím neexistují žádné konkrétní plány a že vláda dává přednost zajištění bezpečných dodávek energie do Maďarska. Vláda se rozhodla, že kromě množství stanoveného v dlouhodobých smlouvách s Gazpromem a Shellem nakoupí 700 milionů metrů krychlových plynu, aby zcela naplnila své zásobníky. Vláda jedná o dodávkách plynu se západními i východními partnery, uvedl Szijjártó. Evropa zažívá kritické období, kdy je ohrožena bezpečnost lidí a její zásobování energií, řekl a dodal, že vzhledem k dopadům válečné inflace a sankcí by mělo být prioritou obnovení míru.

Ministr Szijjártó poznamenal, že Maďarsko poskytlo bezpečné útočiště více než 830 000 uprchlíků z Ukrajiny. Vyjádřil poděkování Rakousku za pomoc uprchlíkům, kteří tam cestují z Maďarska. Pokud jde o dvoustranné vztahy, ministr Szijjártó uvedl, že Rakušané tvoří druhou největší skupinu zahraničních investorů a Rakousko je třetím největším obchodním partnerem Maďarska. V loňském roce dosáhl obousměrný obchod rekordní hodnoty 12 miliard eur, letos pak došlo k 50% nárůstu.

https://bit.ly/3uY1sZg

Srbská policie zadržela 85 migrantů a zabavila zbraně

Úřady v Srbsku zadržely 85 migrantů poblíž hranic s Maďarskem, kde na začátku měsíce došlo ke střetu, do něhož byli zřejmě zapojeni pašeráci lidí a který si vyžádal jednoho mrtvého a několik zraněných.

Úřady v Srbsku ve čtvrtek zadržely 85 migrantů poblíž hranic s Maďarskem, kde na začátku měsíce došlo ke střetu, do něhož byli zřejmě zapojeni pašeráci lidí, a jeden člověk zemřel a několik osob bylo zraněno.

Policejní zásahová jednotka našla při zátahu ve městě Subotica na severu země automatické zbraně, pistole, nože a další zbraně a munici, uvedla policie ve svém prohlášení.

Proti dvěma migrantům bylo vzneseno trestní obvinění a šest jich bylo zatčeno, ostatní jsou podezřelí z méně závažných trestných činů, uvádí se v prohlášení.

“Žádný zločinecký gang nebude existovat, aniž by byl odhalen a rozbit a jeho členové potrestáni podle zákona,” uvedl ministr vnitra Aleksandar Vulin. “V Srbsku nesmí nikdo nosit zbraně a nikdo nesmí obchodovat s lidmi.”

Vulin dodal, že policie posílila své operace v oblastech, kde působí převaděčské gangy.

“Srbsko nedovolí, aby náš způsob života jakkoli ohrožovali zločinci, kteří vydělávají na lidském utrpení a strádání,” řekl.

Policie operaci popsala jako “akci, jejímž cílem je omezit trestnou činnost a přestupky páchané migranty”.

Zátah následoval po velkém střetu skupin migrantů v pohraniční oblasti na začátku července, který si vyžádal jednoho mrtvého a několik zraněných. Migranti se shromažďují u maďarských hranic v naději, že překročí hranice balkánské země a budou pokračovat dále na západ.

Proplížit se přes severní hranici Srbska se sousedem Evropské unie často trvá měsíce, protože Maďarsko postavilo dvě řady plotu z ostnatého drátu a nasadilo silnou ostrahu, aby migraci zastavilo. Migranti se proto často obracejí na pašeráky lidí, aby mohli pokračovat v cestě do prosperujících zemí EU.

V prohlášení srbské policie se uvádí, že na operaci, která proběhla ve čtvrtek brzy ráno, se podíleli příslušníci speciální policejní a protiteroristické jednotky spolu s agenty státní bezpečnosti.

Policejní fotografie z místa zásahu ukazovaly plně vybavené policisty v neprůstřelných vestách a helmách, jak stojí na stráži nad skupinou migrantů klečících na poli s rukama nad hlavou.

Migranti prchající před válkami, násilím nebo chudobou na Blízkém východě, v Africe a Asii běžně čelí nebezpečí na svých dlouhých cestách za lepším životem. Ze Srbska se migranti dostávají také do Chorvatska, Bosny nebo Rumunska.
https://bit.ly/3obwWXS

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vladimír
19. 7. 2022 12:35
Ohodnotit příspěvek :
     

To je velká chyba je zadržovat. Raději přistavit autobusy a šup do Brusele..!

zuza
19. 7. 2022 13:01
Odpovědět  Vladimír

lenže podľa Bruselu je povinná postarať sa o tie dárečky tá krajina, kde prekročili hranicu EU, teda v tomto prípade Maďarsko. A Maďari ich tam majú viac než dosť z predošlých rokov.

sizok
19. 7. 2022 13:03
Ohodnotit příspěvek :
     

S černými imigranty bude vždy problém. Je jich moc. Může nás jenom těšit,
že nechtějí k nám. Ale přijde doba, kdy…

KarelDar
19. 7. 2022 15:47
Odpovědět  sizok

My už tady ale máme 300 000 nechtěných migrantů…

Pavel K
19. 7. 2022 19:48
Odpovědět  KarelDar

Kdyby jen?!! Připočtěte k tomu klidně i cikány, ty půjdou s nimi.

Pavel K
19. 7. 2022 19:46
Odpovědět  sizok

Lidi, to je jen otázka času a příležitosti a budou vám běhat okolo baráku a Vy se budete bát usnout. Nevěříte?!! Tak si pak na mě vzpomeňte. Právě že jich je mnógo.

janle57
19. 7. 2022 13:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Vzali si příklad z Ukrajinců a teď se všichni černí diví,že se v Maďarsku nerozdávají
prachy a nepřidělují se byty na zvyšování podílu černé populace v téhle zemi.

Aleš
19. 7. 2022 14:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Existence EU vede ke zkáze Evropy. Migrace je jen prostředek.

Pavel
19. 7. 2022 16:29
Odpovědět  Aleš

Ano, přesně tak. Pokud bude existovat toto uskupení, které má rozvrátit národní státy a které řídí zaprodanci globalistické plutokracie, skončíme v žumpě, ve které se mimochodem již nacházíme asi tak do půl těla. Migrace je jeden z prostředků naší likvidace. Ale lidé si všechny ty grázly do řízení svých osudů dosadili sami a neptali se. Stačil jim nákupní košík v německém supermarketu, nějaká stupidní reklama v TV a hlavně to oblíbené české heslo, známé z filmů – Já nemusím přemýšlet Pepane, že ne? Teď si to absolutně všichni vyžereme, a je jedno kdo jak myslí. Musíme si uvědomit, že za nás myslí ti praví z Unie. Ámen.

Albi
19. 7. 2022 18:06
Odpovědět  Pavel

A navíc jsme jim přes Ukrajinu dodali zbraně. Teď se divíme.
„Migranti se navíc chovají agresivně a násilně, ozbrojili se a neostýchají se zbraně použít.“
Čekal někdo něco jiného? A proč by se měli ostýchat? Proto si je přece koupili.

Pavel K
19. 7. 2022 19:51
Odpovědět  Albi

Albi je to tak, to vše je jen otázka času. Však tam před dvěma třemi měsíci propustil spoustu kriminálníků a rozdali jim hned zbraně, jó ty naše a my máme holé ruce.

Teuton
19. 7. 2022 14:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Počítejme s tím a připravme se na to, že se nám Západ opět pokusí nějaké slimáky nacpat. Ostatně právě proto v EU finišují pokusy o zrušení práva veta pro jednotlivé státy. Hlasovalo by se pak většinově a je jasné, jak by to dopadlo, že ? Prostě by nám rozkázali slimáky přijmout a nic bychom s tím nenadělali.

Jarda
19. 7. 2022 19:13
Odpovědět  Teuton

Globální plán. Jeden celý svět bez hranic a národů a jeden vládce. Kdo asi? Bůh asi ne.

KarelDar
19. 7. 2022 15:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Ozbrojené zločince měli hned na potkání střílet. Odstrašující příklady mají svou váhu!