blog

Roger Waters vydá v říjnu ‘The Dark Side of the Moon Redux’ jako sólové LP

Album bylo znovu nahráno bez ostatních členů Pink Floyd

Roger Waters znovu nahrál zásadní album Pink Floyd The Dark Side of the Moon a vydá ho jako sólové LP The Dark Side of the Moon Redux 6. října, prostřednictvím SGB Music. Reimaginované album se kryje s 50. výročím originálu, ale dorazí bez účasti Watersovy formující se kapely. Pro ukázku vydání Waters sdílel svůj debutový singl „Money“.

Roger Waters YouTube/Roger Waters

Waters produkoval LP spolu s Gusem Seyffertem a nahrál skladby se studiovou kapelou, která zahrnuje Seyfferta, Joeyho Waronkera, Jonathana Wilsona, Johnnyho Shepherda a Jona Carina. Ostatní členové Pink Floyd, kteří pomohli vytvořit originál, včetně Davida Gilmoura a Nicka Masona , se na nahrávkách neobjevují.

“Původní Dark Side of the Moon v některých ohledech připomíná nářek starší bytosti nad lidským stavem,” uvedl Waters v prohlášení. “Ale Dave, Rick, Nick a já jsme byli tak mladí, když jsme to dokázali, a když se podíváte na svět kolem nás, zjevně se zpráva nezachytila.” Proto jsem začal zvažovat, co může moudrost osmdesátiletého člověka přinést přepracované verzi.“

Pokračoval: “Když jsem se Gusovi a Seanovi poprvé zmínil o nápadu znovu nahrát The Dark Side of the Moon, všichni jsme si mysleli, že jsem se zbláznil, ale čím víc jsme o tom uvažovali, tím víc jsme si říkali: “Není to právě ono?” Jsem nesmírně hrdý na to, co jsme dílo, které jsme vytvořili, které se může hrdě postavit vedle originálu, ruku v ruce s půlstoletím času.”

Waters oznámil své plány znovu nahrát album z roku 1973 začátkem tohoto roku v rozhovoru pro The Telegraph . V rozhovoru hudebník vysvětlil, že to dělá, proto, že „ne všichni lidé pochopili, o čem to je, co jsem tehdy říkal“.

Minulý rok Pink Floyd po dlouhém odkladu znovu vydali své klasické LP  Animals z roku 1977. Jak název napovídá, remix byl dokončen v roce 2018 a původně byl zamýšlen k vydání přibližně v té době; nicméně, reedice byla zpožděna, protože bývalí kolegové z kapely  Roger Waters  – který z velké části napsal album sám, s výjimkou „Dogs“ – a Gilmour  se vrhli na noty  , které měly reedici doprovázet.

Waters v posledních letech rozvířil i další kontroverzi. V únoru Waters vystoupil na zasedání Rady bezpečnosti OSN poté, co ho k tomu Rusko vyzvalo. Waters ve svém projevu odsoudil ruskou invazi na Ukrajinu jako „ilegální“, ale také řekl, že „nebyla nevyprovokovaná“. Dodal: „Takže také co nejdůrazněji odsuzuji provokatéry. Tam, to je z cesty.”

Poznámky o válce na Ukrajině byly mnohem tlumenější než některé z ostatních, které Waters v minulosti pronesl, včetně rozhovoru  pro  Rolling Stone . Loni Waters řekl, že věří, že jeho jméno je na „seznamu k zabití, který podporuje ukrajinská vláda“. Ve stejném rozhovoru zpěvák přesunul vinu z pokračující války z Ruska na NATO a naznačil, že organizace v podstatě neponechala Putinovi jinou možnost, než napadnout Ukrajinu.

Loni v srpnu Waters během vysílání CNN označil prezidenta Joea Bidena za „válečného zločince“ a tvrdil, že přímo „podněcuje válku na Ukrajině“. V květnu byl zpěvák obviněn z nošení oblečení v „nacistickém stylu“ během koncertu v Berlíně, což následně vyvolalo policejní vyšetřování. Waters se bránil a řekl, že ho lidé chtěli „pošpinit a umlčet“.

http://6b.cz/7mi9

The Dark Side of the Moon Redux je nyní k dispozici k předobjednání.

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
7. 10. 2023 19:24

Asi jediný světový muzikant, který to má v hlavě v pořádku.
Nejraději mám Animals.

Gales
7. 10. 2023 20:10
Odpovědět  sizok

Voraři jsou taky dobrý.

pedro
7. 10. 2023 21:45
Odpovědět  sizok

Animals. Mám v autě House of the Rising Sun 

sizok
7. 10. 2023 22:08
Odpovědět  pedro

Album Animals.

Mike
8. 10. 2023 07:20
Odpovědět  sizok

Na “Flojdech,” Genesis a Yes jsem vyrůstal. Krásná doba. Svět byl daleko víc v pořádku.

sizok
8. 10. 2023 08:54
Odpovědět  Mike

Mám to stejné. Jsi můj člověk.
To byla hudba ještě umění.

ANTIUKRAJINEC
8. 10. 2023 07:47
Odpovědět  sizok

Jediný světový muzikant,který to má v hlavě v pořádku je Varg Vikernes👍

asym
10. 10. 2023 13:46
Odpovědět  sizok

Animals je skvělé, Wish You Were Here je geniální…

pedro
7. 10. 2023 21:42

Kdo viděl Bidena jako senátora mluvit, tak Mc Cain hadr, arogantní hajzl a štváč.

orinoko
7. 10. 2023 23:04

Celá záležitost má několik rovin. Řekněme hudebnich a politických. Je hodně nezvyklé slyšet jinou verzi téhož opusu, kdyz ta původní už se zazrala pod kůži. Ale není to žádné unikum. Across The Univers od Beatles, respektive od J. Lennona, mělo už tehdy ve své době 3 odlišné verze. Samo album vyšlo po letech pod dohledem P. McCartneyho jako Naked, když byly odstraněny orchestrální stopy Phila Spectora. Někdy to je dokonce záměr /vicero verzi/ anebo zásadní remix za účelem tance. Ať tak či onak v případě Pink Floyd jde asi o víc. A to v důsledku politické projekce. Český komentatorsky svincouch hned z Waterse udelal potrhleho exota , který ani zdaleka neměl takový autorský gebir, jaký si s odstupem času narokuje. Jenže autorský rukopis je zřejmý i bez nahlížení do informací a politické názory Waterse holt nepodléhají debilní rezimni jednomyslnosti.
A to samozřejmě vadí. Sám za sebe můžu říct, že z nových verzí jsem poněkud rozpačitý. Ty původní jsou totiž i produktem zvukových experimentu.

Frank1
8. 10. 2023 13:32

Tady je nejaky muzikalni web?

orinoko
8. 10. 2023 14:31
Odpovědět  Frank1

Waters je dneska i politika. Takže všechno souvisí se vším.

Jméno
10. 10. 2023 21:06
Odpovědět  orinoko

Bohuzel vic politika, nez muzika.

Pavel
9. 10. 2023 13:22
Odpovědět  Frank1

není ale je hezký si pokecat s normálníma lidma o normálních věcech né

Naposledy upraveno$ s uživatelem$