Krize UKRAJINA

Uživatelé k návštěvě Zelenského: „Stojí za to, abychom udělali z Evropy jednu velkou Hirošimu?“

Neohlášená návštěva ukrajinského prezidenta Zelenského v Praze se stala jednou z hlavních témat na sociálních sítích. Zazněla prudká skepse vůči vyjádření státníků o další podpoře Ukrajiny a také dopadu návštěvy ukrajinského lídra na pozadí trvající krize státních financí a daňových reforem.

Ukrajinský prezident dorazil do Prahy vládním speciálem, který doprovázely Gripeny. Ve čtvrtek po setkání s prezidentem Pavlem proběhla jejich společná tisková konference, kde zaznělo poděkování za podporu Ukrajiny a také ujištění, že česká pomoc bude trvat tak dlouho, jak dlouho bude třeba.

Nad setkáním dvou státníků se pozastavil v komentáři na Twitteru Robert Masarovič. „Prezident země bez letadla v hluboké úctě a vděku k lidu, co to všechno zaplatil a dál bude dekády splácet, v němém úžasu, co vše tak malá země dokáže a nikoho neženou k odpovědnosti, tak tento prezident narovnal svůj hřbet a pravil: ač v mojí hrdé a suverénní zemi zmizí vše, co nám kdo pošle, máme svá specifika a kulturu, volby jsem zrušil a politické strany zakázal, stále je moje země vzorem pro demokracii, je vzorem i pro vás a musíte nám dát vše, co máte: víc, víc a ještě víc, abychom tu naši demokracii mohli rozvíjet po našem,“ zhodnotil vystupování Zelenského uživatel.

Koncem června premiér Fiala uvedl seznam zbraní, které Česká republika poskytla Ukrajině. Podle slov prezidenta Pavla za dobu trvání konfliktu Česko „přispělo celkovou hodnotou 45 miliard“. Vyslovil se pro vstup Ukrajiny do Evropské unie do konce tohoto roku a nezbytnost členství země v NATO po ukončení konfliktu.

Petra Pavla nešetřila uživatelka Peťulína Markvartová. Po výčtu seznamu vojenské a finanční pomoci se také zeptala: „Uvědomují si tito kolaboranti, že rozdali tomuto náckovi 45 miliard korun, které vydřeli čeští občané?“

Návštěva Zelenského pokračovala setkáním s premiérem Petrem Fialou. Ten ukrajinského prezidenta také ujistil v tom, že podpora Ukrajiny je prioritou pro českou zahraniční politiku. Česko proto daruje útočné helikoptéry, velkorážní munice a výcvik pilotů. Na další vojenskou podporu reagoval uživatel Martin Chmela slovy: „No jasně. Státní rozpočet je na tom přímo fantasticky, tak se Fiala může chovat jako ožralý milionář.”

S ukrajinským prezidentem se sešel i předseda horní komory Parlamentu Miloš Vystrčil, který mu věnoval symbolický klíč od Senátu, který znázorňuje podporu Ukrajiny Parlamentem. Nad tímto gestem se pozastavil uživatel Tomáš Týl. Na svém účtu na Facebooku uvedl: „Až sem jsme klesli. Vrcholní představitelé Senátu ČR líbají paty člověku, který udělal ze své země masový hrob. Ale když si to rozeberete – jeden blázen vedle druhého. Tam není nikdo normální… Utratili jen za loňský rok DESÍTKY MILIONŮ za naprosto zbytečné zahraniční cesty. Ale VY SE MUSÍTE USKROMNIT! Protože platíme válku USA vs. Rusko. Toho času na Ukrajině. Mimochodem, všimli jste si, že se ten vyděrač nezkusil ani setkat s ukrajinskou komunitou v ČR?!”

Další uživatel pod přezdívkou Smutný muž ve svém příspěvku na Twitteru položil rétorický dotaz: „Opravdu to, co má Zelenskyj na mladého Bidena, stojí za to, abychom udělali z celé Evropy a možná i z celé planety jednu velkou Hirošimu?“
https://42tcen.cz

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
9. 7. 2023 00:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže my máme NEDONAPOLEONA a Ukrajinci mají NEDOBONAPARTA. Ti se hledali lupou!

ModrýKlokan
9. 7. 2023 19:04
Odpovědět  Peter 008

Nu, naše vláda kolaborantů dělá vše možné i nemožné, aby si na beton zajistila budoucí pobyt v kriminále. Spíš je divné, že celá ta banda gaunerů nesedí už teď. Vždyť skoro každej den poruší nějakej zákon.

Pavel K
9. 7. 2023 19:18
Odpovědět  ModrýKlokan

👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍
Děkuji za tento příspěvek se kterým se naprosto z totožňuji, ale čiší zněj veliká upřímnost napsaného slova. Děkuji, moc mě tento názor potěšil. Já osobně jsem z toho už zoufalí, jak jen čumíme jak drancují republiku. 🍀🍀❤🙋‍♂️

Jaris
9. 7. 2023 02:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Fiala s petidemolici si budou delat co uznaji za vhodne tak dlouho, dokud jim to dovolite. Vzdyt oni z vas maji akorat srandu. Proc nezorganizujete generalni stavku, ktera by za kratkou dobu tuto vladu hnusu zlikvidovala. Vas je daleko vic nez politiku a jejich vohnoutu. Demonstrace nic neresi. O tom jste se jiz mohli presvedcit. Tahle zkurvena vlada musi byt znicena, zadupana do zeme, ukrousum vzit vsechny priority, aby sami odtahli do sve milovane vlasti, jinak vam neni pomoci.

Karel
9. 7. 2023 06:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedna dobře mířená střela a Zelenský zmizí ze světa.A s ním zmizí i obrovské nebezpečí vzniku třetí světové války.

Gales
9. 7. 2023 09:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Praha je okultické centrum židovstva. Je tam jeden Jidáš vedle druhého.A samej vůl.Mimo pár slušňáků.A idioti jim dali do rukou moc aby nám vládli.A podle toho to všechno tak dopadá.

Frank
9. 7. 2023 18:03
Odpovědět  Gales

To bude asi tím, že veškerý odpad z celé republiky se nastěhoval do Prahy.

janle57
9. 7. 2023 09:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Zdegenerovaný a ponížený český národ se brzy musí dočkat toho,že důchody budou
sníženy o 50%,veškerá zdravotní péče,střední a vysoké školství jen a jen za peníze,
mnohonásobné zvýšení veškerých daní,razantní zvýšení spotřebních daní na PHM,
alkohol a tabák,sice jsme si na většinu toho všichni po celý život poctivě platili,
ale tohle přece fialovou svini s převlékačem kabátů Pávkem vůbec nezajímá,české
ovce budou poníženě kývat dál a dál a zelené tričko se bude dál smát,kolik
peněz,na úkor blbých Čechů,jemu a jeho garnituře přistane zase do štrozoku.