blog

Návštěva Zelenského v Praze odhalila největší tajemství Washingtonu!

Horká aktualita na začátek – v Holandsku před pár hodinami v noci padla vláda Marka Rutteho, velkého podporovatele imigrace a války na Ukrajině! Jediným důvodem pádu vlády byl požadavek některých koaličních stran na zásadní zpřísnění imigrace do Holandska!!! Proti imigrační vlna se tak začíná šířit západní Evropou, a už je na čase, aby všichni zastánci nekontrolovatelné imigrace byli voliči posláni do pekel! Vzhledem k tomu, že nyní strana proti Bruselu vzbouřených farmářů BBB, a protiimigrační strana PVV Geerta Wilderse na Holandsko netradičně s velkým náskokem vévodí průzkumům veřejného mínění, zdá se, že volby mohou smést zastánce války a imigrace do opozice! Pro ODS tak další jasná zpráva – fialová politika vede do záhuby! 

Podle prestižních údajů newyorské Rady pro mezinárodní vztahy, založené a financované Rockefellery a dalšími americkými finančníky, USA poslaly za celou dobu války Ukrajině veškerou pomoc v celkové hodnotě jen 0.286%svého ročního HDP. ČR ovšem díky fialové vládnoucí partě už za celou dobu války poslala Ukrajině 0.602% svého ročního HDP! Fiala tak vlastně platí na ukrajinskou válku 2.1 krát více z výkonu ekonomiky ČR, než Biden platí z výkonu ekonomiky USA!

Mnohem překvapivější než, že Češi podporují Ukrajince 2 krát více než Američané, ovšem je, k čemu se Strýček Skrblík Biden z Washingtonu chystá takto na pomoci Ukrajině ušetřených 84.8 miliard USD použít! Podle známého hesla všech Američanů America First samozřejmě na vznik nového amerického bohatství, a nových lukrativních pracovních míst pro Američany!

Kdyby v ČR nevládli pitomci s velmi nízkým IQ,… (zdroj 2), uvědomili by si, že kdyby podporovali Ukrajinu jen tak, jak ji podporují USA, ušetřili by už k dnešnímu dni 23.5 miliardy korun. Tedy více než 1 miliardu USD. A mohli by tak stejně jako Washington a chytrá michiganská guvernérka Gretchen Whitmerová nabídnout norské firmě NEL také dotaci 100 milionů USD, aby  v ČR postavila největší automatickou továrnu na světě na produkci PEM elektrolyzérů! Tato největší továrna na výrobu elektrolyzérů na výrobu vodíku vytvoří v Michiganu 500 lukrativních pracovních míst pro špičkové techniky, a další práci dá vědcům na univerzitách. Je to továrna budoucnosti a o její produkci bude celosvětová rvačka. Továrna původně měla vzniknout v Evropě, leč bruselští úředníci schvalující dotace opět zaspali, a než připravili návrh na personální obsazení komise, která bude dotaci schvalovat, Washington nelenil, a celý kšeft Evropanům vyfouknul. Hloupá česká vláda asi ani kvůli ukrajinskému zaneprázdnění netušila, že je ve hře takto skvělá investice! Ale kde by hloupá česká vláda vzala peníze, když už je všechny poslala na Ukrajinu, a ve dvakrát větším množství než USA, že?

Česká ekonomika se podle washingtonského MMF propadáDokonce už i na Seznamu přišli na to, že díky dlouhodobému propadu porodnosti není už v ČR dostatek Čechů, Moravanů i Slezanů, kteří by byli ochotni pracovat za nuzáckou mzdu v levných montovnách, za kterou si ani nezaplatí důstojné bydlení. A hned na Seznamu vymysleli řešení – imigraci! O inteligenci těchto novodobých myslitelů není třeba spekulovat, protože i stařeckou demencí postižený prezident USA Biden pochopil, že klíčem k blahobytu Američanů není rozšiřování levných montoven, ale výstavba drahých mozkoven. A šetří na Ukrajině, i jinde, kde může, jen aby mozkovny ze Západní Evropy přetáhnul do USA! Není divu, každý obyvatel Bílého domu zná rčení US prezidenta Roosevelta:  True individual freedom cannot exist without economic security and independence. People who are hungry and out of a job are the stuff of which dictatorships are made! Skutečná osobní svoboda jedince nemůže existovat bez ekonomické jistoty  a nezávislosti. Lidé, kteří trpí hlady, a jsou bez práce, se stávají stavebními kameny, ze kterých diktátoři budují své režimy. A Biden se snaží především, aby z války na Ukrajině, vytěžili USA i Američané co nejvíce pro svoji budoucnost! 

Obdobně se nyní snaží Němci! Německá ekonomika je v recesi, a tak vláda musí šetřit! 31 miliard EUR bude v německém rozpočtu seškrtáno. Německo tak bude příští rok po oznámených škrtech vydávat na zbrojení jen 52 miliard EUR, !!,  a to představuje jen 1.2% HDP! Německo tak příští rok na zbrojení ušetří oproti Česku 34 miliard EUR, protože nebude jako ČR vydávat na zbrojení 2% HDP, jak před měsícem podepsal ve fialovém  zákonu generál PePa! Kdyby ve vládě a na hradě neseděli hlupáci, vydávali by na zbrojení také 1.2% HDP, a ročně by ušetřili 64 miliard CZK. 

Sečteme-li ušetřených 64 miliard za zbrojení a 23 miliard za podporu Ukrajině, ČR by pod vládou inteligentnějších politiků, kteří by se chovali stejně jako Američané a Němci, ušetřila ročně 87 miliard korun! Pokud by se ušetřená částka investovala do vzdělání, na podporu rodin s dětmi, a na dotace pro nové mozkovny, stala by se ČR rájem pro své občany, i ty budoucí z Ukrajiny. Bohužel Fialova vláda a současní (d)obyvatelé Hradu, chtějí evidentně z Česka udělat novou Ukrajinu! Jelikož v Česku se včera a předevčírem spontánně nesešli žádní Ukrajinci ani Češi v dostatečném počtu, aby slavili příjezd kyjevského velikána, zdá se tak, že o osudu Ukrajiny je rozhodnuto stejně jasně, jako o osudu fialové vlády. Čím dřív skončí, tím větší šanci na slušnou budoucnost budou mít všichni obyvatelé ČR! Protože bez moderní ekonomiky není moderní budoucnost.  

Němci stejně jako Američané na zbrojení i válce na Ukrajiny ušetřili, a stejně jako Američané investují do budoucnosti Němců! 10 miliard EUR věnovali jako dotaci firmě Intel, aby v Německu postavila novou špičkovou továrnu na čipy! Co dělají Fiala, Pavel, Pekarová – Adamové a jejich různí pochopové – rozhazují peníze na válku, na zbrojení, a chystají imigraci levných dělníků do ČR! Chovají se přesně tak, jak varoval prezident Roosevelt! Otázka je, pro koho potom vlastně pracují! 

Že tomu tak bude, nasvědčuje i hysterická mediální kampaň proti redaktorovi ČT Papadopulosovi, že si dovolil, zeptat se Zelenského, jak hodlá naložit s ruskou menšinou na Ukrajině! To je velmi ožehavá otázka, a mělo by se na ní odpovědět! Tím spíše, že generál PePa by každého Rusa nechal hned sledovat! 
https://www.michalapetr.com/

sdíletj na

34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
8. 7. 2023 23:03

V Holandsku je to mnohem složitější. Protože tam se začaly vybíjet stáda, tam se stalo prakticky nerentabílním pěstování ve sklenících zeleniny (i “Zeleniny”), tam už se navazujou nové hodnoty “Nového divného světa” mnohem déle, než u nás. Pokud si pamatuji, tak Holandsko je i jakousi “přední laboratoří” v tomto směru.
A co se týče výroby vodíku, pak se jedná o jakési záporné perpetum mobile, protože abyste vyrobili vodík, spotřebujete více energie, než pak získáte ze samotného vodíku. Totální idiocie. Nic jiného. I kdyby to bylo fifty fifty.
Moderní průmysl? Checheche, potměšile se zasmál kouzelný dědeček! Na to nejsou docela obyčejně kvalifikovaní lidé, ani k vymýšlení, ani k řízení (ovšem ochotných řídit “NĚCO” by se našlo dost) a ani k samotné výrobě. A hlavně suroviny! Nebo si MP myslí, že Rusko prohraje a hraje “z druhé” strany?
A ta továrna Intel je pokud vím zatím stále ve vzduchu. A dost to odporuje tomu, že Američané honí i německé firmy, aby přesídlily do USA.
Tak nevím. Třeba jsem blbej já sám.
Jo, a klidně se přiznám, že po asi deseti větách větách jsem to už jen dopřelétl heslovitě a ukončil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
8. 7. 2023 23:09
Odpovědět  Peter 008

Jo a ještě dodatek: jestli někdo tady postaví továrnu, pak všechno náleží jemu a u nás de facto zůstane jen “odpuštěná daň” ze zisku a maximálně platy a daně zaměstnanců. Copak montoven za tu dobu tady bylo málo? Kvalitní průmysl si představuji jinak.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
9. 7. 2023 02:52
Odpovědět  Peter 008

Vodík jako každá recyklovaná energie nikdy nemůže získávat a vytvářet energii z ničeho…

Ale někdy je energie dokonce za zápornou cenu, nebo za velmi nízkou, a jindy za vysokou, a když se bude vyrábět vodík, když svítí slunce a fouká vítr, a spalovat vodík, když je v noci tma, tak se na tom dost vydělá…

πα½

Autor
9. 7. 2023 06:44
Odpovědět  P.A.Semi

Beru to komplexně. Už celková cena, či index získávání energie z “obnovitelných zdrojů”, jako slunce a vítr není samo o sobě plusové – náklady, celkový zisk, náklady na distribuci vodíku, proměny v oblasti jeho využívání – nové motory, přístroje atd.. Dále potřebujete přece jen lepší ochranu před náhodným zahořením, výbuchem, kde ho bezpečně skladovat a to vše v obrovském množství, mění se značná část infrastruktury.
Když to podtrhnu a sečtu – vychází mínus, i v střednědobé perspektivě. Navíc pokud si uvědomíme, že mnohé se dováží z Číny (kamkoli) a reálné hrozby minimálně přerušení dodávek.
A pokud vezmeme vážně “zelenou agendu”, kterou se přitom ohání Západ, tak k tomu přičteme již dokázaný nepoměr v “uhlíkové čistotě”. Už jen při výrobě a celkového zisku energie solárních panelů a větrných turbín. A hlavní otázka, kde vezmou potřebné suroviny?
A ještě jedna otázka – dovedete si představit jakou plochu by bylo potřeba pro zajištění výroby dostatečného množství el. energie v podobě slunečních panelů a větrných turbín??! A to jenom pro Evropu? Už to není reálné.
A nebo lze věřit, že bylo konečně objeveno schéma perpetum mobile?

Autor
9. 7. 2023 06:56
Odpovědět  Peter 008

No a ta záporná cena je mýtus. Je to jen stav na burze s energií, resp. její odraz. Už jen ten fakt, že musíte brát naprosto všechny náklady na výrobu energie a její přenos. Všechny pokusy o stavbu slunečních elektráren na Sahaře zkrachovali na – ztrátovosti přenosu, na nákladech na obsluhu a údržbu, který to vše zdražoval. A že bylo pokusů! A přitom to bylo štědře dotováno i EU!
Aby cena energie byla záporná, muselo byto být opět cosi jako perpetum mobile.
Ostatně, když budu vyrábět el. energii pomocí šlapacího kola a ukládat do baterie, pak přestanu po nabití a zapomenu na ten pot a pustím si třeba TV a zapnu ledničku, budu to mít vlastně zadarmo? Nebo ještě jinak. Když budu počítat že jízda autem se mi vyplatí oproti autobusu a budu počítat jen cenu pohonných hmot, bude to odpovídat realitě, když nezapočítám cenu auta, opravy, přezutí atd.?
No upřímně řečeno, byl bych rád, kdyby se objevilo cosi jako perpetum mobile, abychom byli bez starostí, ale realita je prozatím jiná.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
9. 7. 2023 10:39
Odpovědět  Peter 008

Záporná cena energie je tehdy, když se jí produkuje hodně a nikdo ji nechce… Nabízejí odběratelům levněji a levněji, a přesto ji nikdo nechce tolik, kolik se jí vyrobí… (už nevím, kde jsem to nedávno četl)

Zásadní problém se sluneční a větrnou energií je v tom, že se nedá skladovat, a produkuje se v době, kdy není potřeba, a neprodukuje se v době, kdy je potřeba víc…

Takže jakákoliv baterie – a každá “baterie” je ztrátová, se vyplatí, protože třeba sluneční energii, která kromě nákladů na postavení těch kolektorů je pak už “zadarmo”, se pouze s kvalitní “baterií” dá využít třeba v noci…

A vodík by mohl být taková “baterie”… Nebo z atmosférického CO2 vyrábět metan…

Ukládat do lithiových mega-baterií není reálné ve větším množství, tolik Lithia na planetě není, kolik by bylo na takové baterie potřeba, aby nahradily uhlí…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
9. 7. 2023 10:46
Odpovědět  P.A.Semi

Už jsem to našel – tady to psal ijn
https://www.pokec24.cz/blog/pripad-samara-otrasa-ruskem-pripad-stephane-i-radeji-evropska-media-taji/#comment-109739


Minulý víkend zažívala velká část Evropy slunečné a větrné počasí, což se podepsalo i na spotových cenách elektřiny, které tak v některých hodinách dosahovaly hodnot hluboko pod nulou. V Německu se ceny nedělního poledne propadly k -500 ,- EUR/MWh, což tamní trh nezažil již 14 let. Do záporu se ceny propadly v Německu i v pondělí, poptávka v průběhu pracovního týdne zabránila tak výraznému propadu, jako tomu bylo v neděli.

—-
Asi to odněkud zkopíroval, nevím…?

Autor
9. 7. 2023 11:56
Odpovědět  P.A.Semi

Ano, znám i to. To bylo i v Americe, ale to je jen stav okamžité nabídky poptávky. A co večer a v noci ty dny? A kolik procent doby to ve skutečně je.Jinak platí to, co je v ostatních komentářích tady kolem. Prostě celkově je to nerentabilní. A odkud se na to budou brát peníze? No samozřejmě od nás, obyčejných lidí.
Viz třeba solární baroni u nás a tu korupci kolem i zneužívání dotací atd. Je to kšeft, nic než byznys a je konečně třeba pochopit, že byznysmena nezajímá dlouhodobý zisk, ale okamžitý. Teď klidně solárníci mohou prodat svoje elektrárny na Slunce a ještě si budou hodně dlouho užívat.
Jak jsem uvedl, zveřejnil jsem překlad a ten to dokazuje čistě fyzikálně, abyste to dokázal ekonomicky, musíte někde buď nesmyslně navýšit cenu, daň a nebo popřít zákony přírody.
Ty zprávy jsou podle mne jen vbros pro příznivce, aby bylo jako vidět, že to MŮŽE být jako ziskové a dokonce nám budou i doplácet. V kapitalismu. V “euroatlantické civilizaci”. To teda určitě. No, ale když můžeme platit za Ukrajinu, můžeme si doplácet ještě navíc za energie.
A rozhodně to zvýší konkurenceschopnost Evropy.

Autor
9. 7. 2023 11:57
Odpovědět  Peter 008

A když se vodík použije jako “baterie”, dopadne to jako píše Velitel.

Albi
9. 7. 2023 17:42
Odpovědět  Peter 008

Eurounijní ekonomika.
Kdo by nám tak doplácel?
Solární panely, větrníky nebo přímo slunce a vítr? 🙂
Dotace EU?

Protože případná EU kompenzace je iluze ze všech iluzí ta nejiluzornější.
EU dotační peníze jsou společné peníze všech europracujících bez jakéhokoliv přičinění většiny politiků, zvlášť pak celého eurobyrokratického aparátu.

J.Sladin
9. 7. 2023 08:59
Odpovědět  Peter 008

Jediné skutečné perpetum mobile je, že chamtivost a hloupost lidská je věčná.

Albi
9. 7. 2023 17:20
Odpovědět  Peter 008

“…..získávání energie z “obnovitelných zdrojů”, jako slunce a vítr není samo o sobě plusové…”
Ta praštěná teorie má základ v tom, že doslova žádný náš ministr – natož eurobyrokrat – není odborník v jenu svěřeném a jím řízeném oboru.
Ale i kdyby laik měl třeba i zajímavé nápady jak “ušetřit” (což není případ politického klimašílenství) a dokonce i dobrý úmysl, chybí mu ty odborné technické znalosti a praxe.

Jo – politika nemůže vyřešit technické problémy a neměla by se do nich plést. Má “svých” dost a ani ty vyřešit neumí.

Velitel
9. 7. 2023 06:55
Odpovědět  P.A.Semi

Dost se na tom nevydělá, důkazem toho je fakt, že to nikdo nedělá. To že jste se dočetl, že v německu byla 3x na jaře energie z ekonesmyslů za záporné ceny je sice dojemné, ale továrna ,která vyrábí 3 x 30 mnut za rok je k ničemu, továrna musí jet dnes a denně, aby se zaplatila.
Pokud jde o účinnost toho co popisujete je to naprosto šílené. Nejde ani tak o účinnost samotné elektrolýzy vody, ta je relativně slušná cca 60 % , ale o učinnost toho co následuje, získáte plynný vodík, ten pro skladování musíte stlačit nebo pro dopravu zkapalnit, obojí je z hlediska energetického jedna velká katastrofa,
No a pak následuje ono spálení a výroba elektřiny s účiností cca 35 %.
Jak jsem řekl v úvodu, nikdo to nedělá, je to ekonomický nesmysl.
To že to někdo udělá až to někdo zadotuje je důkaz toho, že dotace škodí, ti co to za dotace postaví zajímá jen že vydělají při stavbě ne co bude dál.

Autor
9. 7. 2023 07:03
Odpovědět  Velitel

Konec konců prakticky vše na toto téma bylo tady na webu:
https://www.pokec24.cz/blog/%ef%bf%bcalternativni-energetiku-pochovali-jiz-pred-temer-50-lety/
Omluva, tohle patří pode mne! 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
9. 7. 2023 17:50
Odpovědět  Velitel

Veliteli,
“je to pravda odvěká” – tentokrát ne, že “šaty dělajˇčlověka” , ale že šetřit se musí, ať to stojí cokoliv. 🙂
Jen tak zbohatneme, protože přece “kdo šetří, má za tři” (i když to stojí cokoliv. 🙂

Jo – někdy si z nás ta lidová moudrost dovede pěkně utahovat. Skoro jako politici, jenže ti to nechávají bohatě zaplatit!

ZMann
9. 7. 2023 07:47
Odpovědět  Peter 008

To o tom vodíku je naprostá pravda,na jeho výrobu je potřeba velké množství energie.

janle57
9. 7. 2023 09:37
Odpovědět  Peter 008

Platil,platí a bude platit slavný Einsteinův výrok: Převaha blbců na tomto světě je navždy
daná a nezničitelná,pro naši zemi po roce 1989 to platí nejméně destinásobně,
a proto jsme na tom tak jak jsme a kam s tím dojdeme už za 10 let si každý normální
člověk domyslí sám.

Albi
9. 7. 2023 17:53
Odpovědět  janle57

Ono na KoZe to není o mnoho lepší, někdy (často) to vypadá, že je i v takovém “parametru” jako obvykle lepší než my. 🙂

Markýza
9. 7. 2023 19:34
Odpovědět  Peter 008

Jo ale jak jsou tak progresivně napřed, tak už prý brutálně zasklívají elektromobilitu – vyzkoušeli si to, dotace na to měli parádní – a neosvědčilo se. Před časem jsem četla jakési kvílení, že Holanďani přestali kupovat elektromobily! Jakože co se to stalo? Takže uvidíme……..

Francin
9. 7. 2023 00:12

Hrůza této šílené tzv. vládní koalice. USáci podporuji Ukrajinu, ale pozor formou leasingu na dodávky zbraní. Jednou se účet podtrhne a ti chudáci budou dlužít chazarům více než bude hodnota celé země. Jen blbci posílají na příkaz zbraně zadarmo. Hádejte kdo to je. Kdo se dívá na tenis Wimbledon, jenom pako Swiatek ze 150 účastníků akce má na své čepici vlajku ukroušů. Ani jeden usák/ani nikdo jiný.

Vanja
9. 7. 2023 06:27

Pařez zůstane pařezem, a vůl volem.

Rosňa
9. 7. 2023 10:41
Odpovědět  Vanja

Slováci mají překrásné pořekadlo – Kto sa ko-kotom narodil, ko-kotom aj ostaně.

Pijack
9. 7. 2023 07:02

Nepřestávají mně fascinovat pitomci, které postihl syndrom “záchrany zeměkoule pro naše vnuky” 🙂
Tato generace nevzdělanců chce předat svět další generaci tím, že zničí všechno, co předchozí generace lidstvu přinesla v potu a za ohromných obětí. Minulá generace objevila super technologie, které posunuly lidstvo k prosperitě nebývalých rozměrů – jaderná energetika tomu vévodí. Lepší technologii ve všech směrech ani současní vědci neumí definovat. Tak všechno, co nám generace 20 století předala, defacto chce současná generace zlikvidovat. Prý v zájmu těch, co přijdou po nás., Tohle humorné představení je zřejmě důsledek metody uklízečky, která nastoupí do ústavu s tím, že bude ředitelům radit, jak vymyslet perpetum mobile 🙂 🙂 🙂

Je jiná doba – host vyhazuje pingla 🙂

Jiří
9. 7. 2023 11:00
Odpovědět  Pijack

Svatá pravda.

Albi
9. 7. 2023 17:55
Odpovědět  Pijack

Perfektně vystiženo.

Frank1
9. 7. 2023 08:19

F35 nakoupila vlada za 2 x cenu jak Izrael. Podle zdroje financujeme tim i izraelske stihacky.
https://www.michalapetr.com/

Pijack
9. 7. 2023 09:11
Odpovědět  Frank1

A to ještě nic není. My ty předražené stíhačky pak pošleme zadarmo Ukrajincům. Pitomec Fiala si hraje na haura a přitom má prázdnou kebuli. Toho osla nám byl čert dlužen.

Albi
9. 7. 2023 18:07
Odpovědět  Pijack

Přitom by to možná byla lepší varianta toho vnuceného nákupu.

Nemuseli bychom následně platit ty vysoké náklady na údržbu, opravy, pohonné hmoty apod. Někde byla uvedena cena za letovou hodinu, nepamatuju si ji, ale byla mnohem vyšší než za letovou hodinu Gripenů (které už mají své odslouženo a byly by zadara).

A stejně – nač potřebujeme letadla, která případně sice můžeme použít, ale jen na příkaz cizího velení a nikdy na ochranu údajně našeho státu.

ModrýKlokan
9. 7. 2023 19:27
Odpovědět  Albi

Přesně. Na co je nám armáda a zbraně, když nemáme vlastní samostatný a suverénní stát. Naši armádu i s letadlama ať vezme čert, klidně dodejte úkáčkům všechno.

Až budeme mít opravdu svůj stát, tak budeme muset vybudovat novou armádu, která bude bránit svůj stát proti skutečným nepřátelům. O těch se ovšem zatím ovčani od prolhaných politiků a presstitutek nic nedozví. Taky se to dá udělat obráceně, už jsme si to vyzkoušeli při založení Československa.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
9. 7. 2023 08:27

Kdo nam vladne ve skutecnosti:
https://www.kla.tv/2023-07-08/26479&autoplay=true

Vaska
9. 7. 2023 10:36

někdy v květnu minulého roku jsem viděl foto jak banderovci v Kyjevě likvidujou pomník vojákům Svobodovi jednotky, která při boji proti nacistům v roce 1943 jako první vstoupila do Kyjeva – zaznamenal jsem to pouze jednou a od té doby o tom nikde nebylo ani slovo .
Mohlo by bejt celkem zajímavé (jestli to je pravda) co by k tomu řekli ti kolaborantský šmejdi z pětidemolice (zaslat jím to formou otevřeného dopisu s přiloženým a ověřeným foto).

ModrýKlokan
9. 7. 2023 19:34
Odpovědět  Vaska

No pochybuju, že se na to naší vlády, nebo vlády úkáček nějaký kolaborantský novinář zeptá. I když po tomto týdnu nevím.

V každým případě jde o těžkou urážku státu. Následovat by měly sankce, úplný zastavení poskytování civilní i vojenské pomoci.

Ostatně OSN zakazuje dodávky zbraní do válečných zón. Vláda ČR soustavně porušuje mezinárodní právo a rezoluce OSN.

Markýza
9. 7. 2023 19:38
Odpovědět  Vaska

Nejspíš by to vymlčeli, případně by se vofrnili, že Svoboda byl komunista.

Frank1
9. 7. 2023 13:09

Na obrazku rika Zelda Bidenovi: Mam silenou zacpu. Biden : Ja taky.
Dva nadlidi, jejichz existence nici Ukrajinu a zabiji Ukrajince.