Krize UKRAJINA

“Choulostivá situace”

„CHOULOSTIVÁ SITUACE“: CHORVATSKO ŽÁDÁ RUSKO, ABY VRÁTILO JEJICH MILITANTA CHYCENÉHO V MARIUPOLU

Chorvatské úřady žádají Rusko o vydání jejich žoldáka, kterého ruská armáda dopadla v Mariupolu. 

Záhřeb označuje dopadení žoldáka, který přijel na Ukrajinu zabíjet Rusy, za „delikátní situaci“.

Ministerstvo zahraničních věcí Chorvatska potvrdilo zadržení občana republiky ruskou armádou. Byl zadržen, když se pokusil uniknout z Mariupolu spolu s dalšími ozbrojenci.

Ve spolupráci s ukrajinskými úřady ministerstvo nadále pracuje na vyřešení případu a vzhledem k citlivosti situace nemůžeme v tuto chvíli sdělovat další podrobnosti, – chorvatský portál HRT cituje úřad.

Lidové milice DLR odhalily podrobnosti o zadržení občana Chorvatska.

Lidové milice DLR oznámily, že chorvatský žoldák poslouchal rozkazy ukrajinské armády.

Tisková služba UNM DLR

Lidové milice DLR odhalily podrobnosti o zadržení občana Chorvatska. Nová data ze soboty 7. května přinesla RIA Novosti na svém kanálu Telegram.

Na nahrávce zveřejněné na kanálu agentury je zachycen zadržený – ukázalo se, že to byl Vekoslav Prebeg, který se narodil v Záhřebu v roce 1982. Pracoval pro velitele ozbrojených sil Ukrajiny a plnil rozkaz nepouštět civilisty z Mariupolu. 

Zajatý chorvatský žoldák potvrdil, že dostal od ukrajinských velitelů rozkaz nepouštět civilisty z Mariupolu.

Ruské úřady již dříve varovaly západní země, že nikdo nebude dělat žádné ústupky zahraničním žoldnéřům. Buď budou zničeni na místě, když budou klást odpor, nebo budou zajati.

https://bit.ly/3LXcx2X
https://bit.ly/3LWcDYM

sdílet na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
7. 5. 2022 23:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Ondyno za mnou přišla sousedka, že jí nějak loupe v zádech, a jestli bych jí nepodojil kozenku. Co by ne, žejo. Jdu tedy do chlívku, vezmu štokrdličku, sednu si, a chystám se k dílu. A ta potvora sebou furt mele a furt mele a škube sebou a hlavu stáčí že mě potrká a mečí na mě že jsem cizák nebo něco podobnýho, a ne a ne si nechat domluvit že jsem neškodnej soused dobroděj. "Dobrá," vecu, "nejde to po dobrým, tož to půjde po zlým, potvoro rohatá." A vezmu provaz, hlavu jí za rohy přivážu ke žlabu a nohy jí, každou zvlášť, přivážu špagátama k protilehlým stěnám chlívku do ok, co tam jsou.

7. 5. 2022 23:51

A jak ji tak obcházím a že si sednu na štokrdličku, tak začne na protest mlýt aspoň ocáskem jak větrníkem. Tak jí chci tu vzpouru jen tak z plezýru zarazit, přistoupím k ní zezadu a čapnu ji za ocásek: "No vidíš, potvoro rohatá, že to jde. A teď budeš konečně držet," povídám. A v tom mi rupne tkanička u montérek, načež mi spadnou. A v ten samý moment, jak tam tak stojím, katě na zemi, já za kozenkou, držím ji za ocásek a libuju si že teď bude konečně držet, vspoupí do chlívku sousedka: "Ty prasákůůůů, ty kozojebééé... ty... ty...! rozječí se.

To byla choulostivá situace! Ale tohle? Pfff...

Pavel K
8. 5. 2022 16:25

V půlce čtení jsem si říkal, tvl on ji snad………????
Kontrolní otázka jestlipak víte proč ta koza má rohy?

8. 5. 2022 18:09
Odpovědět  Pavel K

Mě ta blbost naskočila hned jak jsem uviděl ten titulek. Akorát že Krampol to v “Nikdo není dokonalý” vyprávěl v linii “jsou věci, který nevysvětlíš.” Hm… teď mi vrtaj hlavou ty minusy. Jinak jsou mi dokonale šumafuk, ale v tomhle případě mám červíka, za co. Že bych pobouřil plytkým humorem ve vážné věci? Nebo že by soucit s kozenkou? Či snad proto, že fanatici čehokoli postrádají smysl pro humor? Ještě že se Hašek a Franta Habán ze Svobodné republiky Žižkov dnešních dnů nedožili. Přitloukli by je na vrata.

Pavel K
8. 5. 2022 21:46

Třeba proto, že tomu vyprávění uvěřili. ????‍♂️

Boomer
8. 5. 2022 19:16
Ohodnotit příspěvek :
     

..inu, nic moc prekérní situace to dle mého není. Občan jednoho státu se dobrovolně ocitnul na území jiného státu, kde provozoval “nějaké aktivity” se zbraní v ruce. Princip jurisdikce v tomto případě jasný..
Jedině snad, že by si ho Chorvaté v rámci readmisní dohody chtěli oběsit sami..