Ministerstvo obrany RF: Nacionalisté se oblékli do uniformy ruských ozbrojených sil a před kamerami zahraničních novinářů stříleli na domy v DLR

Ukrajinští nacionalisté v osadách Seversk a Serebrjanka v DLR prováděli ostřelování domů před kamerami zahraničních novinářů, přičemž byli v jiné uniformě a na obrněných vozidlech se znakem „Z“, řekl generálplukovník Michail Mizincev, vedoucí Centra řízení národní obrany.

„Během provokace ozbrojenci z nacionalistických praporů oblečení do ruských uniforem v obrněných vozidlech se znakem „Z“ stříleli na soukromé domy, násilně odebírali lidem cennosti a osobní auta a podrobovali civilisty, kteří kladli sebemenší odpor, fyzickému násilí,“ Mizinceva citovala agentura RIA Novosti.

Dodal, že tyto bojovníky doprovázeli ukrajinští a zahraniční novináři, natáčeli zinscenované „rabovací scény“. Záběry se plánují zveřejnit poté, co ruské ozbrojené síly tato města osvobodí.

Mizincev poznamenal, že tyto akce jsou „důmyslnou akcí s cílem zdiskreditovat ruské ozbrojené síly před světovým společenstvím“.

Již dříve ruské ministerstvo obrany informovalo, že nacionalisté umístili dělostřelectvo a MLRS na území kláštera v Doněcku Svjatogorsk, kde žije více než 100 civilistů.

https://bit.ly/3P7HKCI

4.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2022 00:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak tohle si už myslím od samýho počátku specoperace, že to bandernáckové dělaj. Teď by jen bylo dobrý to nějak dokázat. Osobně si nemyslím že by všichni ruští vojáci měli nad hlavou gloriolu a sichr sem tam nějaký ten psychouš nějakou dobytčárnu spáchá – a bylo by taky divný, když by se ve stotísícové armádě nenašlo pár psychoušů co se konečně můžou „uvolnit“ – ale není to standart a běda jim, když je někdo načapá. Ale vraždění civilů s tím, že to hoděj na nepřítele a podobný triky, podle mě Rusové neprováděj. Ojedinělý excesy jo, ale tohle ne. Neodpovídá to jejich naturelu. Zato na bandernácky to sedí.

Ladislav
8. 5. 2022 06:33

A naši vládní zaprodanci jsou na straně fašistických Banderovcu! Fuj!

Gales
8. 5. 2022 10:16
Odpovědět  Ladislav

Vrána k vráně sedá.

Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2022 12:08
Odpovědět  Gales

…svině svini hledá.

PepeAlex
8. 5. 2022 11:05
Odpovědět  Ladislav

Banderovská svoloč česká,co k tomu dodat

Albi
8. 5. 2022 11:54

A nikoho z „tvůrců“ veřejného mínění (novinářů) nenapadne, jak to asi armáda RF všechno stihne, když hlavní náplní je znásilňpvání a vraždění civilistů. přitom nijak ani nevyvracejí zprávy, že bojují, rozdávají potravinovou pomoc apod.
Už jen to přece svědčí o mimořádných kvalitách ruské armády i ruského velení.

Honza
8. 5. 2022 14:58

Je snadné to překazit. Až bude ruská armáda osvobozovat zmíněné oblasti, bude mít změněno označení; Na technice nebude Z, ale N. Místo V dát > nebo <. Do O přidat +… V podstatě se nezmění domluvená a naučená označení, jen se mírně modifikují, aby je nešlo zaměnit za techniku na předtočených videích…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pozor
8. 5. 2022 09:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko sa napriek takýmto provokáciám stále s nimi hrá v zamatových rukavičkách. Rusko neustále používa zastaranú techniku namiesto toho aby už dávno ukončilo túto vojnu použitím najmodernejších zbraní.

Gales
8. 5. 2022 10:12
Odpovědět  Pozor

I NA TO dojde.

Dan
8. 5. 2022 11:27
Odpovědět  Pozor

Je potřeba se nejdříve zbavit „šrotu“. Dělají to všichni – Amíci, Němci, Češi atd… ☺

Albi
8. 5. 2022 11:58
Odpovědět  Pozor

Protože by si to nejvíc odnesli civilisté.
To je anglosaský způsob myšlení, tedy i boje. Proto ten ruský nejsou schopni pochopit nejen echt „zápaďáci“, ale bohužel i my, Kainovým znamením – západní „civilizací“ – už do značné míry poznamenaní.

Gales
8. 5. 2022 10:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinští fašisti se rádi převlékají. Při provokacích za ruské vojáky a při obklíčení za báby a dědky pracující na polích.

Oy vey
8. 5. 2022 14:18
Odpovědět  Gales

travesty je tam teraz v kurze a ešte len bude

Tibor
8. 5. 2022 19:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Rovnakí ako ich učitelia zo západu, tiež tliapať špinavými papuľami o demokracii a dať zablokovať opozičné weby…