blog

A co jako budeme dělat po téhle zimě?

V médiích, mezi většinou politiků i mezi pomatenou částí veřejnosti se neustále opakuje jedno konstatování – my to přes tuhle zimu zvládneme! Wir schaffen das! Vezmeme si dva svetry, nebudeme se koupat ani sprchovat, budeme jíst jen červíky a sóju, naši rodiče pomřou na zápaly plic…pardon, na Covid a půlka firem zkrachuje, ale my tuhle zimu překonáme i bez Putlerova plynu! Putler pak bude hrozně plakat, jak jsme to my hrdinové vydrželi a jak už si od něj nekoupíme ani toho nejmenšího kubíka plynu nebo soudek ropy!

Fajn, tak tuhle zimu nějak zvládneme. Zatneme zuby, zabalíme se do dek a do svetrů, budeme v kamínkách pálit odpadní dřevo a plastové lahve a zimní měsíce vydržíme.

Ale já se ptám – a co pak?

Co se pak na jaře změní?

Myslíte, že Rusko se najednou absolutně vzdá s výkřikem: „Tak jo, my se všem omlouváme a končíme tuhletu naší naprosto nevyprovokovanou agresi. Tady máte od nás plyn a ropu zadarmo, služebníček! A vemte si Krym i Donbas a vyvražděte tam obyvatele podle původního plánu. Taky obnovte na Ukrajině ty bio-laboratoře a na hranice nám umístěte ty slibované jaderné zbraně a namiřte je na naše hlavní město. Nám už to nevadí. Stejně se nám Moskva nelíbila!

Pokud si tohle opravdu myslíte, doporučím návštěvu Chocholouška a zvýšení dávek psychofarmak. Rusko nemá sebemenší důvod něco takového udělat. Nezáleží, jestli si myslíte, zda je v tomhle střetu padouch nebo hrdina (či něco mezi) – Rusko prostě necouvne. Ono totiž ani couvnout nemůže, Rusům tu jde doslova o přežití. A oni, světe div se, přežít chtějí (na rozdíl od nás EUropanů). Navíc i přes absolutní nesmysly šířené v médiích mají v konfliktu navrch takřka ve všech oblastech – jejich ekonomika je zasažena zásadně méně než ta evropská a americká, nemají žádný problém s nedostatkem zdrojů, mají lepší vojáky, lepší vojenskou techniku a i přes některé fascinující chyby na bojišti průběžně vyhrávají. Ostatně, část Ukrajiny už se v referendu dobrovolně připojila k Ruské Federaci. Rusko se také přeorientovalo na posílení vztahů s Čínou, Indií a dalšími zeměmi a naši sebevražednou EU už vlastně ani tolik nepotřebuje. Rozhodně nás nepotřebuje k přežití, jsme pro ně spíš zdroj luxusní než nezbytný.

To my jsme na tom přesně naopak – bez surovin z Ruska prostě končíme. Nemáme žádnou alternativu, EU je na mohutném prsu Matky Rusi naprosto závislá.

Znovu se tedy ptám – až přežijeme tuhle zimu, tak co budeme dělat pak? Žádné nové zdroje se tu zázračně neobjeví. Je to přesně naopak – dojdou nám i ty malé zásoby, které jsme si stihli nakřečkovat ještě když jsme na sebe neuvalili tolik sankcí a bylo nám dovoleno si od Rusa něco nakoupit. Tohle ale na jaře skočí – zásoby se vyčerpají, transfer z Ruska prakticky skončí (a to čistě z našeho rozhodnutí) a my nemáme žádnou skutečnou alternativu. Jen chiméry a nesmyslné sliby ze Západu.

Skromná těžba v Norsku a na pár dalších místech v blízkém okolí pro naše potřeby ani náhodou nestačí. A to, co se natěží, stejně schramstne jak malinu skomírající průmysl Německa. Tentokrát nám už Němci plyn nepustí, i když je o to budeme prosit.

Spoléhat se na dovoz plynu a ropy loděmi z USA je také absurdní – objem, který jsou schopné přepravit, je naprosto minimální. Navíc bude vše za naprosto absurdní ceny. A pokud vám záleží na ekologii, tak tenhle dovoz je samozřejmě monstrózně neekologický.

Se zeměmi arabského poloostrova se Západ dokázal díky své aroganci ještě víc rozhádat, takže i tam se nám podařilo místo záchrany získat spíš další nepřátele.

Takže znova – až skončí zima, co budeme dělat pak? Sundáme svetry, poděkujeme Fialovi, podíváme se na nějakou hezkou talkshow s hajlující Drábovou, pohřbíme nemocemi skolené rodiče, uvolníme v bytech místo dalšímu milionu Ukrajinců a s blaženým úsměvem budeme vyvěšovat další plakáty Vladimíra Vladimiroviče Putina v pytli na mrtvoly? Budeme radostně tančit v ulicích, jak jsme to těm „ruSSákům“ nandali tím, že jsme si úplně zdevastovali zemi, že nám krachnul průmysl, že se k nám vrátila proslulá ukrajinská mafie, že nemáme benzín do aut, elektřinu pro tramvají, plyn pro průmysl ani domácnosti a dokonce ani hnojiva na to, abychom si mohli vypěstovat aspoň trochu toho jídla? A i orat pole budeme asi pomocí motyček, protože i ty zatrolené traktory a kombajny jezdí na naftu. Jediné, čeho budeme mít na jaře víc, je cenzura a počet politických vězňů…a nevím, jestli tohle je zrovna komodita, kterou bychom se měli chlubit.

Nebo co je tedy ten náš plán do budoucna? Budeme pohánět naše stroje usilovným zdviháním pravice a zahřívat se řvaním aktualizovaného hesla „Heil Uršula“? Nebo máme někde ve sklepě zavřeného českého Nikolu Teslu, kterého vypustíme ven a on nám za pytlík sušených červů vynalezne zázračný stroj, který bude generovat elektřinu z duhových vlajek?

Takže se ptám ještě jednou – co je náš plán, až skončí tahle zima? Nějaký plán určitě máme, že? Umíme myslet dál než za horizont jednoho dvou měsíců, že jo? Protože jestli ne…tak pánbů s námi.

https://bornova.pub/

sdíletj na

24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
16. 11. 2022 21:00

Kdyby v čele odborů nestála taková nula jako je Mr.Středula,který si přes
odbory honí svojí kariéru,coby možný prezident,byla by dnes už zorganizovaná
a připravená celostátní generální stávka,která by tuhle vládní vlastizrádnou
žumpu spláchla do kanálu a dostala by se k moci úřednická vláda s odborníky
typu p.Štěpán,Koller,Noveský a další,která by problém s drahými energiemi
okamžitě vyřešila,takhle musíme čekat na to až bude 90% národa úplně
v řiti.

Pavel K
16. 11. 2022 21:17
Odpovědět  janle57

Nojo, to by ten blb nesměl být v Aspen klubu. Nebo jak se to jsmenuje, to sršní hnízdo.

Vaska
16. 11. 2022 23:15
Odpovědět  Pavel K

jó to je novodobej VUML – bez absolování tohodle ti soudruzi nemohou ke korytu

Boomer
17. 11. 2022 08:37
Odpovědět  Vaska

..možná i ti lektoři jsou stejní. Jen si teď používají označení “mentální kouč”..

Boomer
17. 11. 2022 08:34
Odpovědět  janle57

..vedení odborů ovládla skupina, která členy vlastně ani moc nepotřebuje. Vystačí si s výnosy z majetku, který získali v rámci delimitace ROH, zaměstnavatelé jim k tomu přihodí k obhospodařování FKSP nebo sociální fond, to vše výměnou za sociální smír/klid pro práci..

Autor
16. 11. 2022 21:57

janle57 16. 11. 2022 21:00
Ono to bohužel není tak jednoduché. V USA byly velmi silné odbory, v podstatě jsou dodnes, ale jednoduše řečeno všechny odborové předáky, kteří bojovali skutečně za práva pracujících lidí buď zastrašili, vydírali nebo pomluvili a v nejhorším případě je i zabíjeli – mafie. Pokud si to pamatuji dobře, pak dodnes je několik nevysvětlených “zmizení” odborových předáků. Těch odvážných a nekompromisních.
Takže být dobrým odborovým předákem vyžaduje obrovskou odvahu, morální sílu a vlastně i čistou “duši a svědomí”. A to není jednoduché. Po listopadu nám přece tvrdili, že každý obor, každá dílna si dokáže mnohem lépe zajistit svoje zájmy, než “nějaké centrální odbory”.
Pak zůstává prostor především pro ty, co dokáží lavírovat. JInak řečeno pro ty, co chtějí dělat kariéru a ne “jen” hájit zájmy ostatních a velmi často se nechají koupit. Netřeba si dělat iluze.
Navíc všechny stávky, nebo i jinak vyjadřované požadavky více méně vysmívány, bagatelizovány. Vzpomínám si jak v TV a novinách dávali proti sobě jednou zaměstnance jednoho dopravního podniku z dvou “divizí”. Nemohu vědět, jak to bylo doopravdy, ale faktem je, že tehdy protesty a požadavky jedné části ta druhá nepodpořila. Rozdrobené odbory znamenají slabost nás a sílu při manipulaci ze strany majitelů, ať je to soukromník nebo stát. Samo, to se netýká např. poslanců, kteří si schvalují platy sami sobě. Takže to chce odvahu nejen předsedů, ale i členů.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
16. 11. 2022 22:06
Odpovědět  Peter

A zase najel ihned po zveřejnění troll či nějaký bot. Samozřejmě mínus. To je jasný důkaz, že tohle nemohl ani přečíst a reaguje pouze na základě přezdívek, či klíčových slov. Pamatujme si, že oni zadávají mínusy proto, že podle pychologie počáteční vyjádření k něčemu určuje celkový tón, přijímání informace a aby rozbíjeli diskusi.

Gene
16. 11. 2022 22:15
Odpovědět  Peter

Peter, ze vas to sere.

Davor
16. 11. 2022 22:33
Odpovědět  Peter

To je psychicky narušený Masunta.

Autor
16. 11. 2022 23:01
Odpovědět  Davor

To mu teda závidím jen jedno – bleskové reakce. Musí to být smutné, celý den takto strávit … a to mně ne to.
V Rusku mají speciální místo pro skladování trollů, aspoň by si mohl naživo popovídat … 🙂 🙂 🙂 Vejde se jich tam osm! 🙂

22141dcb_resizedScaled_740to555.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
16. 11. 2022 23:04
Odpovědět  Peter

Že se tím vůbec zabýváte. Já z nich mám prču. První minus bývá zřejmě od zneuznaného génia – bacha, má na toho génia lejstro, takže smích není na místě – Masunty a další tam zřejmě přidává mnohonickový Trol-1. Musí na to mít nějakou IT fintu, páč je kravina, aby bylo pod jedním příspěvkem sedmačtyřicet minusů, jak jsem dnes někde viděl – tolik de-bilů dle mého na pokec nechodí. A že by ta jeho trolí serešfarma čítala padesát trolů s padesáti PC se mi nezdá. Hm. Co se týká amerických odborů, myslím, že je už pár desetiletí má pod palcem mafie. Ne až ted, o tom jsem byl přesvědčený už za totáče.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
17. 11. 2022 00:58

Ještě vzhůru kačere? Přichvátni na Rajchla, at tam můžeš taky fláknout minus.

Milan ze Zahrady Čech
16. 11. 2022 23:22

Skvělý článek jako vždy. Díky Nikolo.

pav-el
17. 11. 2022 08:04

Co nám zbývá? Zasadit brambor, zeleninu, ovocné stromy, slepice, králíci. Pak je tu otázka, zda nám na to stát neuvalí rovnou daň z poloviny výnosu.

Autor
17. 11. 2022 09:18
Odpovědět  pav-el

Ne. To neudělají. Oni to totiž úplně zakážou. Tak to chtějí udělat. Dokonce je jen pozastaven zatím “zákon”, že se nebude smět v podstatě chovat žádné domácí zvířectvo na jídlo. A pěstování to samé. Moc uhlíku, víte?!
Pak asi nezbude nic jiného, než se poučit z korejské domácí kuchařky – Miláčkovo maso na každý den v roce!

1552281599_024.jpg
Boomer
17. 11. 2022 08:29

.. inu, tak nějak předpokládám, že nějaké řešení přijde už v průběhu zimy.
Sovy nejsou tím, čím se zdají být.. a severní vítr je krutý.

Markýza
17. 11. 2022 08:51
Odpovědět  Boomer

Najde. Ale taky mě fascinuje, kam zmizelo každé “a co pak?” Nikdo si ho neklade – kromě Ruska, to má jasno, co pak. Ale KZ (kolektivní západ) se chová….no, rychle a zběsile. Tedy jeho věrchuška, samozřejmě.
To slavné víršafndas je nějaké hypnotické.

Pavel z Moravy
17. 11. 2022 10:08
Odpovědět  Markýza

Šváb byl přece teď s potentáty na Bali. Vysvětloval jim ten předpřipravený plán, to je přece jasný, všichni z něj měli orgasmus, jedině Lavrov opustil jednání, protože by se musel z těch sra.ček poblít. Nepodmíněný příjem, k jídlu housenky a červy, 150 pohlaví a správná výuka k tomu, jízda na koloběžce, sdílené bydlení a další sajrajty jako nějaké ty vpichy, digitální identifikace apod, o tom se již generalisimové s lůzou vůbec nebaví. Je to smutné, ale západní svět, pokud se neprobudí čeká přesně toto. Těmto dnešním mladým a středním generacím oni vlastně říkají. Zatímco jste spali, my jsme si na vás posvítili. Jak to zde již řekl jeden z Pavlů. Kdybych byl mladší a zdravější, seberu bágl a mířím do Ruska, kde prozatím ještě žijí normální lidé.

Ladik
17. 11. 2022 12:11
Odpovědět  Markýza

Já bych tam přidal F. FKZ – fašistický kolektivní západ.

Majka
17. 11. 2022 09:02Autor
17. 11. 2022 09:22
Odpovědět  Majka

Máte plnou pravdu! 🙂 🙂 🙂

Gales
17. 11. 2022 18:37
Odpovědět  Peter

A na její slova dojde.

Pavel z Moravy
17. 11. 2022 09:44

Bez změny systému s touto domácí a ještě mnohem více zahraniční parazitující buržoazie není možná změna systému. Pokud nám zahraniční buržoazie vyvádí takové finanční prostředky ze země a domácí buržoazie pouze odčerpává lehce nabyté finance na své účty, které jsou převážně vedené v zahraničí, co chcete s takovou ekonomickou situací dělat. O lidské a morální stránce tohoto národa se ani nezmiňuji. Toto je výsledek převratu z roku 1989, ať se to komu líbí nebo ne. Je zapotřebí již skutečně mluvit pravdu o tom, kdo, proč a za jakým účelem vyvolal rok 1989.

Gales
17. 11. 2022 13:19

Co je náš plán, až skončí tahle zima? – Ovce budou čekat až Fiala vyšle nějakej signál.