politika

Zločin! Maďarsko drsně udeřilo na EU

Maďarsko reagovalo osobitým způsobem na disciplinární řízení, které proti němu zahájila před několika týdny Evropská komise.

Rozhodnutí Evropské komise zahájit proti Maďarsku disciplinární řízení, v jehož důsledku může země přijít v rámci Evropské unie o svá hlasovací práva, vyvolalo nesouhlasné reakce i v České republice. Ostatně Poslanecká sněmovna přijala před čtrnácti dny usnesení, podle kterého považuje krok Evropské komise za chybný. Proti usnesení se v podstatě postavili jen Piráti v čele s Ivanem Bartošem, kteří kontinuálně podporují fakticky jakékoli kroky Evropské unie. Včetně migrační politiky.

Maďarská vláda vyjádřila nesouhlas s hlasováním Evropského parlamentu okamžitě. A to ústy Viktora Orbána, který byl v té době přímo na místě. Premiér tehdy poznamenal, že za vším stojí odlišné postoje v oblasti migrační politiky. Aktuálně tento argument zopakoval tiskový mluvčí vlády Zoltan Kovacs, který zároveň publikoval asi půlminutové video, v rámci kterého tento argument zaznívá v plné šíři.

více: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zlocin-Madarsko-drsne-uderilo-na-EU-555459

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
15. 10. 2018 23:27

Visitor Rating: 5 Stars

Editor
15. 10. 2018 23:32

Teď by měly státy V4 držet pohromadě a podpořit Maďarsko. Zatím, snad, to vypadá, že jo. Jakmile eurohujeři zametou s Maďarskem nebo i Polskem, tak jsme na řadě my a Slováci. Skoro všichni nenaši zástupci v EU s Jourovou včele se jen třesou na to, kdo zradí naši zemi podleji a víc.