Zločin! Maďarsko drsně udeřilo na EU

Maďarsko reagovalo osobitým způsobem na disciplinární řízení, které proti němu zahájila před několika týdny Evropská komise.

Rozhodnutí Evropské komise zahájit proti Maďarsku disciplinární řízení, v jehož důsledku může země přijít v rámci Evropské unie o svá hlasovací práva, vyvolalo nesouhlasné reakce i v České republice. Ostatně Poslanecká sněmovna přijala před čtrnácti dny usnesení, podle kterého považuje krok Evropské komise za chybný. Proti usnesení se v podstatě postavili jen Piráti v čele s Ivanem Bartošem, kteří kontinuálně podporují fakticky jakékoli kroky Evropské unie. Včetně migrační politiky.

Maďarská vláda vyjádřila nesouhlas s hlasováním Evropského parlamentu okamžitě. A to ústy Viktora Orbána, který byl v té době přímo na místě. Premiér tehdy poznamenal, že za vším stojí odlišné postoje v oblasti migrační politiky. Aktuálně tento argument zopakoval tiskový mluvčí vlády Zoltan Kovacs, který zároveň publikoval asi půlminutové video, v rámci kterého tento argument zaznívá v plné šíři.

více: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zlocin-Madarsko-drsne-uderilo-na-EU-555459

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
15. 10. 2018 23:27

Visitor Rating: 5 Stars

Editor
15. 10. 2018 23:32

Teď by měly státy V4 držet pohromadě a podpořit Maďarsko. Zatím, snad, to vypadá, že jo. Jakmile eurohujeři zametou s Maďarskem nebo i Polskem, tak jsme na řadě my a Slováci. Skoro všichni nenaši zástupci v EU s Jourovou včele se jen třesou na to, kdo zradí naši zemi podleji a víc.