politika

Za přibitý šourek k moskevské dlažbě, politický azyl

Ve Francii zatčený ruský aktivista, odpůrce Putinova režimu, bojovník za svobodu slova, kreativní “umělec” Pjotr ​​Pavlenskij, si stěžuje na ponižující zacházení ve francouzkém vězení.

https://politikus.ru/events/111550-pavlenskiy-rasskazal-o-pytkah-vo-francuzskoy-tyurme.html

Pavlenskij je známý pro své skandální činy, kterých se dopouštěl v Rusku.

  • v létě 2012 přišel do katedrály v Petrohradě s plakátem na podporu Pussy Riot se zašitými ústy
  • v listopadu 2013 přibil své genitálie ke dlažbě na Rudém náměstí
  • v říjnu 2014 si nahý uřízl ušní lalůček na střeše Srbského institutu
  • v listopadu 2015 zapálil vstupní dveře hlavní budovy FSB
  • v červnu roku 2016 byl Pavlenskij odsouzen za případ žhářství Federální bezpečnostní služby a odsouzen k pokutě
  • v lednu 2017 Pavlenskij odešel do Francie se svou přítelkyní a dvěma dětmi, kde za svou záslužnou činnost získal politický azyl.

Když v Rusku zapálil vstupní dveře FSB byl potrestán krvavým Putinovým režimem pokutou.
Strašlivý a strašidelný trest za svobodu projevu.
Po vystěhování do Francie aktivista Pavlenskij uskutečnil podobnou akci v Paříži.
Demokratický francouzský soud ho poslal do vazby a nařídil psychiatrické vyšetření. Podle francouzského práva tomu kdo spáchá úmyslné žhářství hrozí až deset let vězení a pokuta až 150 tisíc eur.

Teď je ve francouzském vězení a stěžuje si, že se s ním dozorci nemazlí, krutě ho ponižují …. „chovají se k němu jako ke zvířeti“. Pavlenskij si stěžuje, že stráže každý den proti němu pořádají provokace. ……To nejsou provokace, jsou to umělecké instalace. Pavlenskij musí pochopit a přijmout to, že stráže nejspíš také mají tu “velmi hlubokou duši umělců”.

Když byl tenhle kretén souzen v Rusku, byl ve Francii zařazen v kategorii „hrdina“, poté co se rozhodl pokusit vytvořit identické umění ve Francii, okamžitě se stěhoval do kategorie „blázen“.

Ach jo, ruská krutost nezná žádné hranice.
Pavlenskij je mučen ve francouzském vězení, Savčenko v Kyjevě, a Rusové  to vše uspořádali, když je nemůžou mučit ve svých věznicích.
A jen tak mimochodem, kde jsou liberální aktivisté za lidská práva? Proč nevystupují s akcemi na osvobození Pavlenského? Doufám, že na nejbližším filmovém festivalu v Cannes nebo Berlíně budou požadovat propuštění tohoto vynikajícího umělce.
A naši „umělci“ a aktivisté za lidská práva již stoprocentně sepisují petice a jistě se obrátí na Macrona s žádostí o okamžité propuštění tohoto génia na svobodu.

 

sdílet na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní jméno komentáře
9. 9. 2018 09:03

Visitor Rating: 5 Stars

Administrátor
9. 9. 2018 09:19

Visitor Rating: 5 Stars

Administrátor
9. 9. 2018 11:30

Ahojte vy dva,….tedy, dobře jste se doplnili, pěkné a neobvyklé počtení. Fakt, že podobní exoti jsou asi v každé zemi a v každé zemi se nejdou další podobní, kteří se inspirují (pearcing, tatoo)  zhovadilosti doby. Touha se odlišit od nudného davu, upoutat pozornost. Hrdině posprejovat fasádu a vzít dráhu…Pěkný ilustrace k tématu hrdinů, Smrťáku.

Dědouch
9. 9. 2018 18:47

Tady už není co dodat. Snad jen ahojte všici.broken heart