nezařazené

Myslíte si, že Fialova vláda je schopná použít proti lidem ukrajinské vojáky, kteří cvičí v současné době v ČR? Třeba k potlačení demonstrací?

Dostal jsem několik otázek, které mě donutily skutečně se zamyslet nad situací v naší zem. Odpověděl jsem na ně pisateli podle nejlepšího svědomí. Třeba vás odpovědi také zaujmou.

1. Dokázal byste odpovědět na moji otázku, čeho chce Fialova vláda dosáhnout svou protilidovou politikou? Vždyť by měli především uvažovat, jak pomoci obyčejným lidem!

Jestli pan Fiala nad něčím uvažuje, tak určitě ne nad tím, jak pomoci lidem, a zvláště ne “obyčejným”. On totiž uvažuje jako politolog, ne politik. Neumí, a ani se nesnaží skutečně vést český stát k dosahování jakýchkoliv cílů, a už vůbec ne národních. Umí ale ovládat a manipulovat lidi, protože to je hlavním cílem politologie. Naučil se využívat politiku jako nástroj manipulace. Je si velmi dobře vědom síly médií a toho, které složky státu potřebuje k získání skutečné moci nad obyvateli státu, aby se udržel u vlády nejen v dalších volebních obdobích, ale i v případě, že se lidé začnou bouřit. Proto ta křečovitá snaha o posílení vlivu na klíčová média, proto snaha umlčet „protistátní“ servery a hlasy na sociálních sítích, proto výměny šéfů silových složek – náčelníka generálního štábu a policejního prezidenta, proto výměny šéfů zpravodajských služeb a šéfa vojenské policie. Proto vyhazovy a výměny klíčových náměstků a šéfů sekcí silových ministerstvech a výměny diplomatů. A proto také snaha ovládnout i post prezidenta republiky, který může, ačkoliv je snaha tuto skutečnost bagatelizovat, být velmi zásadním oponentem jakékoliv vládnoucí kliky a brzdit její kroky směrem k destabilizaci českého státu.

2. Myslíte si, že Fialova vláda je schopná použít proti lidem ukrajinské vojáky, kteří cvičí v současné době v ČR? Třeba k potlačení demonstrací?

Jen velmi málo lidí v ČR si skutečně uvědomuje, že to, na co se nečinně díváme, je sice plíživý a skrytý, ale dobře připravený a reálně probíhající pokus o státní převrat. A stejně jako dnes už chápeme, co vlastně byla ta tzv. “zlatá devadesátá”, kdy se beztrestně rozkradl majetek státu za biliony korun a z bývalé samostatné země se ČR změnila v exploatovanou kolonii, lidé postupně pochopí i to, co se aktuálně děje s naší dříve relativně bohatou a samostatnou zemí a možná to budou chtít zvrátit. Ale podle mého názoru už je na to pozdě. Navíc se bojím se, že v tomto procesu hraje velmi výraznou roli ukrajinská karta. Minimálně jako nástroj pro vzbuzení strachu, který je kořením absolutistické moci.

3. Co by se podle vás stalo, kdyby lidé vyšli do ulic? Přece demonstrace, podobné té na Václavském náměstí v říjnu 2022, nakonec musí donutit vládu, aby změnila své chování!

Když lidé vyjdou do ulic, nestane se vůbec nic. Chcete důkaz? 21. dubna 2012 se zúčastnilo demonstrace na Václavském náměstí v Praze více než 120 tisíc lidí z celé ČR. Pořádala ji Českomoravská konfederace odborových svazů spolu s dvěma desítkami dalších organizací a iniciativ. Účastníci požadovali zastavení reforem vlády Petra Nečase (ODS), demisi kabinetu a předčasné volby. A co se stalo? Výsledek absolutní nula. Současné partě tzv. „politiků“ jsou demonstrace jen pro smích. Mají přece svých „demokraticky zvolených“ 108!

4. Pokud by vláda pokračovala v současném trendu a nic by se nezměnilo ani v případě, že by v ulicích skutečně byly stovky a stovky tisíc lidí, co dál?

Jediné, co by se v takovém případě dalo dělat, je řešení ve smyslu čl. 23 ústavní Listiny základních práv a svobod, pravící, že: “Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.” Což je z hlediska věcného obsahu silně diskutabilní a neobešlo by se to bez přímého „vstupu“ občanů na půdu Parlamentu a zásahu do jeho činnosti. “Stoosmičková” mantra jistého Marka Bendy by tím okamžikem ztratila definitivně jakýkoliv smysl a bylo by jen otázkou, koho „lid“ dosadí do čela sněmovny a jak naloží s vládou. Ovšem tohle už je revoluce a je třeba počítat s tím, že stávající vláda využije k udržení u moci všechny dostupné prostředky, včetně policie a armády. A možná nejen české.

5. Říká se, že v české politice chybí stateční lidé, schopní a ochotní provádět změny. Myslíte si, že by se dali najít nebo vychovat? To přece nemůže být až tak složité!

Je pravda, že české politické scéně chybí dostatečně charismatická a razantní osobnost, které by lidé byli ochotni skutečně naslouchat a podpořit ji. Ovšem za takovými „vůdci“ stojí obvykle zcela necharismatické a prozaické peníze a zájmy. Muselo by dojít k domluvě českých miliardářů se zájmy, které bychom alespoň vzdáleně mohli nazvat národními, a k jejich sjednocení podle maďarského vzoru. Co myslíte, že přivedlo k moci současného maďarského vůdce Orbána?

Pokud vím, začalo se to dařit i u nás, ale pak došlo k takové dodnes trochu záhadné havárii vrtulníku v USA. Kdybych byl konspirační teoretik, řekl bych, že nebyla náhodná. Díky ní tak k další “maďarské kontrarevoluci” už nedošlo. Navíc Američané by ji určitě stejně nepřipustili. Zvláště proto, že jako ČR už dlouho hrajeme významnou roli v jejich plánech generování cílů pro omezenou jadernou válku v Evropě. Zkuste si najít informaci o tzv. Kyjevském paktu.

sdílet na

29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
11. 1. 2023 15:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže pokud neprojde jako prezident ten, kdo jediný má odvahu (protože dobře ví, že tím riskuje život) odvolat vládu, zbývá už jen revoluce. Nebo otroctví. Zatím jsme “pouze” nevolníky.

Pavel K
11. 1. 2023 16:07

A kdo jí bude dělat? Jen krátce můj dnešní zážitek v 12.30 na nedaleké vyrobně flákoty s nejmenovanou účetní provozovny při placení. Začalo to vcelku nevinně, jako vždy. Normální konverzace a já idiot, huba nevymáchaná jsem brnknul o Rusko a ÚKá. Jen jsem řekl kdyby ten Putin to chtěl vzít až po Atlantik a všechny ty fašisty semlít. Tak jsem si to vyslechl, jaký je Putin blázen, že nám chce otrávit vodu, že na nás bude ze zhora střílet, že nás všechny chce pozabíjet. Další už si nepamatuji, protože jsem si zavelel k ústupu a ve vší slušnosti jsem řekl na shledanou. Mám z toho vlčí mlhu ještě teď. Je konečná, protože takových je hafo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Zmatený
11. 1. 2023 17:38
Odpovědět  Pavel K

Z toho bych si nic nedělal. V naší veselé německé kolonii žije nejméně 50% retardů, to je statistika a kupodivu mnoho z nich má i VŠ vzdělání. Ale zas až tak se tomu nedivím, přes den musej makat, aby židům splatili úvěry, co mají na 30 let a večer pak už jen hypnoticky čumí na ČT. Nemají pak ani čas a síly pořádně vychovat své potomky. Z těch pak vyrůstají parchanti, kteří si neváží ani sebe, natož svých rodičů či prarodičů. Sherlok by řekl: jak prosté milý Watsne..

Pavel K
12. 1. 2023 09:33
Odpovědět  Zmatený

Dobrá budu s vámi i souhlasit a dokážu pochopit, ale ta druhá polovina to má jinak? To jen Vašík od Klausů tvrdí že všichni měli stejnou šanci, já tvrdím že NE!! Ale zpět k té neinformovanosti. Já ty úvěry měl taky a né malé, to co jsem splatil za posledních třicet let do milionu moc nechybí. A do toho tři děti, taky jsem to na zdraví odskákal, né že né. No a ty informace mám, já blbý zedník. Musím čestně uznat, že nebýt v ID, takže mám na to čas. Kdybych chodil do práce, tak bych to info možná neměl, to teď nedokáži plně posoudit. Ale jedno vím, jsem člověk zvědaví, tak bych asi pídil, naslouchal přátelům a dával bych si pozor čemu věřit a čemu ne. Ale tihle nevěřící Tomášové, těm když něco řeknete o Rusku, tak vytřeští hned oči, jako kráva před kopcem a začnou hysterčit a být nepříčetní, smyslu zbaveni. To je ten rozdíl.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sizok
11. 1. 2023 15:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Má pravdu. Až na úplné dno musí padnout tento národ. Je otázka,
jestli se z toho dna dokáže vyškrábat, když tu bude nasazena
ukrajinská pátá kolona. Nezapomeňte na to, že ukrajinci se učí
už ve škole, že toto je jejich historické území. Vracejí se do svého.
Myslíte, že ta nadřazenost je sama od sebe? Zavřít fialu,
i tu jeho zaprodanou fašistickou bandu.

Pavel K
11. 1. 2023 16:10
Odpovědět  sizok

Nevím, chci vyjádřit svůj názor. Jestli z tohohle nás Putin nevyseká, tak MY sami to nedáme, bo jsme ve velikém oslabení.

Zmatený
11. 1. 2023 15:09
Ohodnotit příspěvek :
     

O naší kolonii je již dávno rozhodnuto. Stádo lumíků promeškalo svou poslední šanci ke změně tím, že do svého čela posadilo charizmatického soudruha Fialu a ten se, jak vidno, nezakecá. A kdo by měl nějaké pochybnosti, toho skorogenerál čoudelka srovná do latě. To by tak hrálo, aby nám tady nějací šmej-dové a jim podobní, chca-li na demokracii…

Mikelo
11. 1. 2023 15:43
Odpovědět  Zmatený

Covidfašistický test prokázal, že se nehodíme na nic než jako poslušné stádo dávat vlnu a teď v poslední fázi rovnou maso.
Nejpravděpodobněji někde v ukrajinských zákopech.

pav-el
11. 1. 2023 15:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Jasně. Hlavně ať strašej lidi takovejma hovadinama. To je to samý, jako kdybychom požádali wágnerovi symfoniky o deratizaci Česka od fašounů.

Pavel z Moravy
11. 1. 2023 15:20
Ohodnotit příspěvek :
     

My víme sami, že je téměř vymalováno. Také se mi zdá čím dál více pravděpodobné, že by tento lid naší vlasti prozřel. Prostě kdo chce kam a dále to již všichni znají.

Pavel z Moravy
11. 1. 2023 15:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

Chtěl jsem říci, čím dál méně pravděpodobné.

11. 1. 2023 15:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavliku, když něco zkopeš a potřebuješ to opravit, tak si najed pod tím svým zkopaným příspěvkem kurzorem na “odpovědět”. Pak se ti vpravo kus od toho objeví takový šedý ozubený kolečko, jako je na mobilu u “nastavení”. No a když na něj klikneš, tak pod ním naskočí “upravit”. Na to klikneš a můžeš si to opravit. Opravíš a klikneš na uložit a je to. Funguje to tak dlouho, dokud ti někdo neodpoví. Jak ti někdo odpoví, už to nejde.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
12. 1. 2023 00:07

Někdy to už nejde. Záleží asi na době (čase).

12. 1. 2023 07:09
Odpovědět  Albi

Asi po dvou dnech, mám dojem.

sizok
11. 1. 2023 16:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nechci psát, co jsem už tady mockrát prezentoval.
Nicméně, obávám se, že dny tohoto státu, jsou sečteny.

František Rýpal
11. 1. 2023 18:00
Odpovědět  sizok

To už není stát, to je ovčín pod práskajícím bičem ku..rvy pasáka.

Gales
11. 1. 2023 15:33
Ohodnotit příspěvek :
     

A my si pozveme na obranu Wagnerovce. Uděláme na ně sbírku a je to.

11. 1. 2023 16:14
Odpovědět  Gales

Nakonec svobodovci museli v Buzuluku na svůj první tank taky udělat sbírku. On to sice Svoboda nikde nerozvádí proč, ale hádám, že proto, že mu tak chtěl Stalin dát sežrat to, že se jako legionář účastnil té spanilé jízdy legionářů napříč Ruskem až do Vladivostoku a cestou rudoarmějce všude řezali. Měl jsem ve skrytých záložkách uložený odkaz na rozhovor Stalina se Svobodou, kde mu to Josif vyčítal (zaznamenala to Svobodova pobočnice, nebo sekretářka či něco na ten způsob, která byla přímým svědkem). Nedávno jsem si to naklikl, že se potěším, a už to z internetu vymázli, ale tu Svobodovou odpověd si pamatuju: “Takoje bylo vremja.” Docela tím Josifa utřel, že ten čekal, že se Ludva bude nějak kroutit a okecávat to. Koukám, že jsem zase ujel do jinam.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
12. 1. 2023 00:10

Nezáleží na tom kam, nebo že – “jsi ujel”, hlavně že je to nové a zajímavé info. A to je.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
12. 1. 2023 07:17
Odpovědět  Albi

Já si chtěl přečíst ten rozhovor., že z něj někdo dělal bl-bečka a Stalinovýho slouhu, že to hodím do placu, jak to bylo doopravdy a bylo to pryč. Roky to tam bylo a najednou to loni zmizelo. Podezření mám na BISku. Sichr na to maj nějaký lidi. Ta se snaží podsunout nám, že jsme národ slouhů a rukamalomičů a hustí nás do poraženecký nálady.

Pavel K
11. 1. 2023 16:15
Odpovědět  Gales

Viz můj příspěvek výše, my už se z toho sami nevyškrábáme, to jsem si jistý. Jediná a taky poslední možnost.

PENNYS
11. 1. 2023 15:52
Ohodnotit příspěvek :
     
  1. UTEČENCI Z OKRAJINY TO JSOU V PRVÉ ŘADĚ, VOLIČI PĚTIKOLKY!!! SNIMA FIALENKO POČÍTÁ,
  2. UKRAJINŠTÍ VOJÁCI CVIČÍ V ČESKÉM STÁTĚ??? ČESKÉ VOJÁKY!
sizok
11. 1. 2023 16:00
Odpovědět  PENNYS

Přesně tak. Fiala s nimi jako voliči počítá. Smutné,
co jeden zaprodanec dokáže napáchat.

PENNYS
11. 1. 2023 18:22
Odpovědět  sizok

Je to jasné, co tady pořád dávám k zamyšlení
ZAÁKAZ ČINNOSTI” ojdese, topky k8deU4sl”
A PODOBNÝM PROTILIDOVÝM STRANÁM!!!! JINAK SE V REPUBLICE ABSOLUTNĚ NIC NEZMĚNÍ –
JESTLI BUDE PREZIDENT pa-WEL,ČI HA-wel BUDEME VŠICI-VRICI!

Vaska
11. 1. 2023 20:51
Odpovědět  PENNYS

ne pětikolky ale jako sudeťáci volili henlajna tak budou volit ty své banderovce a ti pak doplní pětikolku na šestikolku

unor 2022
11. 1. 2023 15:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Proc jen Fiala, Fiala, .. kdyz je jen jeden z ODS? Co ti ostatni?

JURA
11. 1. 2023 16:50
Odpovědět  unor 2022

Oni jsou v tom případě stejní , on je ale jejich ikona ,

Autor
12. 1. 2023 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Víte je to zvláštní. Pracuji v podniku, kde zaměstnávají “nějaké ty Ukrajince” již nějakou dobu. Ti co jsou tu delší dobu jsou PRO UKrajinu, jak je a proti Rusku. Ale ti, co jsou noví, co utekli před boji, tak ve své většině jsou buď lhostejní nebo PROTI takové Ukrajině, či je jim Rusko minimálně lhostejné.
Takže osobně jsem akýsi “zmatený”.
Pravda, ti noví evidentně nejsou ani superboháči, ani mafiáni … Jen normálně pracují.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
12. 1. 2023 16:08
Odpovědět  Peter 008

.. mezi těmi, co znám a co tu pracují, bez ohledu na délku pobytu převládá názor.. nenechám se zabít kvůli režimu, který mi nedokázal ani dát práci, abych slušně uživil rodinu.