politika

Věčná paměť

31. srpna zemřel Alexandr Zacharčenko, vůdce Doněcké lidové republiky. Během výbuchu byl vážně zraněn na hlavě. Lov na něj probíhal už dlouhý čas. Pokaždé zůstal naživu. Vyšetřovatelé pokusu o vraždu v DNR dospěli k závěru, že za její organizací je Kyjev. Odstranění Zacharčenka není nic jiného než státní terorismus.
Atentát se stal kolem 17:00 v kavárně “Separ” v centru Doněcku. Výbušné zařízení bylo nastraženo v lampě u stolu,  kde seděl Zacharčeno.
Při výbuchu zemřel Alexand Zacharčenko a ministr financí Alexandr Timofeev byl vážně raněn, je hospitalizován v centru popálenin.
Podezřelí byli zadrženi. Nyní je Doněck uzavřen v souvislosti s teroristickým útokem.

Zacharčenko se narodil 26. června 1976 v Doněcku, měl ruskou matku a ukrajinského otce. Zanechal tady manželku a čtyři děti…….

Od samého počátku byl žádaným cílem ukrajinských bezpečnostních sil. Poslední pokus byl v listopadu 2017, kdy byla připravována jeho likvidace, v souvislosti s tím bylo zadrženo deset lidí, pracujících pod kontrolou zvláštní služby Ukrajiny. A rok předtím byl také zmařen pokus o atentát.

Pokusy o odstranění vůdce DNR byly i předtím. Již v únoru 2015 byl Zacharčenko zraněn na noze v Debalcevu – střílel sniper. Dva týdny před tím se pokusili o jeho likvidaci v Ugregorsku – střelec minul a zabil strážce. V srpnu 2014 byl pod palbou vůz Zacharčenka, řidič byl raněn.

V Moskvě se také domnívají, že ukrajinské úřady byly zapojeny do teroristického činu:
“Máme všechny důvody se domnívat, že za jeho vraždou stojí kyjevský režim, který opakovaně používá podobné metody k odstranění nepohodlných a problematických”
– řekla mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharová.

Vladimir Putin vyjádřil soustrast nad tragickou smrtí vůdce DNR:
“Alexander byl opravdový národní vůdce, odvážný a odhodlaný člověk, vlastenec Donbasu, v těžkých dobách své vlasti přišel na její obranu, vzal na sebe obrovskou osobní odpovědnost, vedl lidi.
Zbabělá vražda Alexandra Zacharchenka – je dalším důkazem, že ti, kteří si zvolili cestu teroru, násilí, zastrašování, nechtějí hledat mírového politického řešení konfliktu, nechtějí vést skutečný dialog s lidmi z jihovýchodu…..A učinili nebezpečný krok k destabilizaci situace, chtějí dostat lidi Donbasu na kolena.
To nebude fungovat.
Očekávám, že organizátoři a exekutoři tohoto zločinu dostanou zasloužený trest.
Chci ještě jednou vyjádřit svou soustrast příbuzným a přátelům Alexandra Vladimiroviče Zacharčenka, všem obyvatelům Donbassu. Rusko bude vždycky s vámi.”

Ti, kteří jsou obeznámeni se situací v Donbasu, jsou si jisti, že Kyjev stojí za teroristickým útokem.

“Zacharčenko pochopil, že je loven, ale nepovažoval za nutné skrývat se za své bodyguardy.
Není to tak dávno, co se sám nabídl, že mě odveze domů. Když seděl za volantem a nechal za sebou svůj doprovod, zeptal jsem se ho, jestli se nebojí, na to on pokrčil rameny a řekl:
Co má být, to nás nemine.
Vzpomínám si. jak mi Zacharčenko jednou ukázal zbraň, kterou dostal, ta zbraň byla konstruována tak, aby explodovala v ruce. Tehdy byl pouze zraněn, ale mohla ho zabít.
Ale Zacharčenko nikdy nepochyboval, že dříve nebo později, další pokus bude úspěšný.”
(Kornilov)

https://ria.ru/world/20180831/1527631195.html

Všechny jednotky Lidové milice DNR byly přivedeny do nejvyšší úrovně bojové pohotovosti.
Velení DNR vydalo prohlášení:
“Dnes jsme přišli o našeho velitele, hrdinu obrany Donbasu a skutečného vlastence naší republiky. Truchlíme nad jeho ztrátou. Tento teroristický akt je zaměřený na destabilizaci situace v republice a byl vykonaný silami speciálních operací Ukrajiny pod kontrolou amerických speciálních služeb. Nepřítel nedostane příležitost využít tuto situaci a prolomit naše hranice. Ukrajinský režim bude trpce platit za ránu, kterou nám způsobil.”

Smutné je, že včera Zacharčenko přinesl květiny zesnulému Kobzonovi – velkému umělci Ruska, který byl rodákem z Doněcka a …….dnes odešel za ním.
S Josifem Kobzonem odešla celá epocha – Alexandr Zacharčenko:

https://www.youtube.com/watch?v=rdm_EDqjaBs&feature=youtu.be

 

…….Givi, Motorola, Zacharčenko…..strážní andělé, chránící posvátnou půdu Donbasu.

sdíletj na