politika

Švédské noviny Nya Dagbladet zveřejnily šokující dokument

Oslabit Německo, posílit USA: Švédské noviny zveřejnily šokující dokument.

Švédský list Nya Dagbladet zveřejnil tajné memorandum z ledna 2022, které připravili stratégové z americké korporace RAND, která je úzce spjata s Pentagonem a vojensko-průmyslovým komplexem. 

Dokument přímo odkazuje na plány USA pro Evropu – zcela zničit její ekonomiku „kvůli ruskému útoku na Ukrajinu“. Ústřední roli by v tom měla hrát současná vláda Spolkové republiky Německo.

Klíčovým cílem popsaným v dokumentu je podle memoranda zničit spolupráci mezi Německem a Ruskem a také mezi Německem a Francií. Text říká, že pokud se tento scénář spolupráce naplní, Evropa se stane nejen ekonomickým, ale i politickým soupeřem Spojených států.

Krátké třístránkové memorandum, které je interním dokumentem RAND, obsahuje poměrně podrobnou analýzu hrozícího ekonomického kolapsu Evropy v důsledku ruského útoku na Ukrajinu z podnětu USA. 

Krátké shrnutí strategie RAND v bodech:

1️. Oslabit Německo, posílit USA. USA nejsou schopny přežít současnou ekonomickou krizi bez vnější podpory. Politika kvantitativního uvolňování a nekontrolované vypouštění finančních prostředků od roku 2020 vedly k výraznému nárůstu veřejného dluhu a přebytku hotovosti v ekonomice. Jedinou dostupnou základnou zdrojů pro americkou ekonomiku je ekonomika evropských zemí svázaných závazky NATO a EU. Rostoucí nezávislost Německa, která bude posílena, pokud se USA budou stahovat z Evropy, by mohla vést ke konstruktivnímu politickému konsenzu mezi Německem a Francií, následovanou Itálií a dalšími zeměmi staré Evropy. Pokud se tento scénář naplní, stane se Stará Evropa americkým konkurentem, schopným odolat východoevropským zemím orientovaným na USA.

2️. Zranitelnost německé a evropské ekonomiky. V případě ekonomické krize v Německu lze očekávat proudění zdrojů z evropské ekonomiky do ekonomiky USA. Tempo rozvoje evropské ekonomiky je zcela závislé na Německu, které v EU nese hlavní břemeno.  Německá ekonomika stojí na dvou pilířích: přístupu k neomezeným levným nerostným surovinám z Ruska a levné elektřině z Francie.  Důležitost prvního faktoru je mnohem vyšší. Pozastavení ruských dodávek povede ke kolapsu německé ekonomiky a v důsledku toho i ekonomiky EU. Závislost Francie na dodávkách energetického uranu z Ruska povede k přeorientování na dodávky z Austrálie a Kanady.  Které jsou nyní zahrnuty do bloku AUCUS. A to umožňuje vyvinout další tlak na zásobování.

3️. Řízená krize. Spojené státy zastavily realizaci “Nord Stream 2”. Úplné odříznutí Německa od dodávek ruské energie je možné díky zapojení Německa do vojenské konfrontace s Ruskou federací na Ukrajině.  Jediným možným způsobem, jak zajistit, aby Německo odmítlo ruské dodávky energie, je vtáhnout obě strany do vojenského konfliktu na Ukrajině. Akce USA na Ukrajině nepochybně povedou k ruské vojenské intervenci. Zavedení předem připravených balíčků sankcí odřízne Německo od přístupu k ruským surovinám. Garantem toho bude dogmatismus Strany zelených a neprofesionalita jejich lídrů – Annaleny Baerbockové a Roberta Habecka.

4️. Očekávané důsledky. Zastavení ruských dodávek povede ke kolapsu německé ekonomiky a práce podniků v klíčových odvětvích – petrochemie, hutnictví, strojírenství. Ztráty by mohly dosáhnout 200-300 miliard eur. To povede k nevyhnutelnému kolapsu evropského průmyslu, rostoucí nezaměstnanosti (400 000 pracovních míst jen v Německu) a migraci vzdělaných Evropanů do USA. Ve střednědobém horizontu to pomůže americké ekonomice vygenerovat dodatečný příjem ve výši 7-9 bilionů amerických dolarů.

RAND původ zprávy popírá

Ve středu RAND vydala tiskovou zprávu, která popírá, že by zpráva pocházela od nich. Na druhou stranu neexistuje žádná odpověď ohledně toho, jak moc je zpráva nepravdivá nebo co by nebyla pravda, ale jednoduše napíší, že obsah vidí jako „bizarní“ a že dokument je „nepravdivý“.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3BmPj2j


sdíletj na

40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
16. 9. 2022 00:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Ježííííšmarjááá, už aby se to pos-ralo!

Lev Prch
16. 9. 2022 08:36

Posere se to, ale pro nás normální lidi moooc pozdě 👎

Masunta
16. 9. 2022 09:11
Odpovědět  Lev Prch

Někteří psychiatři nepovážují vás “normální” za lidi, !!! … záchvatový psych. Ale za nelidi. I když právě oni sebe považují za to lepší… Musejí – ego jim jinak fungovat neumí.

Lev Prchala
16. 9. 2022 09:53
Odpovědět  Masunta

Baví se s tebou někdo ty vychlastaná gerontotrosko protěžovaná adminem???!!!!!!!!!

Masunta
16. 9. 2022 22:57
Odpovědět  Lev Prchala

Děkuji za reakci… 🙂

Masunta
16. 9. 2022 09:06

Milánku náš Oslňující rup …psych tolerance prost – šmankote – vždyť je jasně vidět, že se ti to už pos..lo…:-)

16. 9. 2022 10:26
Odpovědět  Masunta

(_!_)

José
16. 9. 2022 10:01

Ono není na co se těšit. Odskáčou to zase obyčejní lidé, kteří přijdou o vše a budou rádi, když nezemřou hlady. O ty bohaté bude jako vždy dobře postaráno.

16. 9. 2022 10:29
Odpovědět  José

Během dlouhé agónie to v úhrnu odnese více lídí, než když se to naráz pos-ere a pročistí.

Masunta
16. 9. 2022 01:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Určitě budeme mít spokojenější spaní, když se dozvíme co nejmenší počet tajných zpráv. Kdo sleduje globální politický cvrkot a je trochu proškolen od prof. Pjakina, tímto není vůbec, ale vůbec překvapen. To samé oni uvádějí dlouho, jen v různých místnostech a s jinými č.j. Že se Spojené státy bojí – stále více a oprávněně – o svou existenci je známo. Samy je dostaly na pokraj propasti. Například od včera nemohou ustát velkou dvojku – Rusko a Čínu, které uvádějí spolupráci bez hranic. Nejdůležitějším protipólem Spojených států je rozšiřující se BRICS a druhá významově je ŠOS. Juan (žen-min-pi, což ve volném překladu znamená lidovou měnu ), zavládne světu místo dluhového dolaru a Rusku bude svět platit rubly krytými zlatem. Otázka podle plánu několika let… Jejich SWIFT se dolaďuje.
Spojené státy, nenormálně fungující stát bez národa (Američané nejsou národ – to až po jeho transformaci perestrojce) byly na konci studené války zcela švorc. Toto Gorbi nevěděl, tak jen přikyvoval a Spojené státy se pak hojily na ekonomice Sovětského avazu. Gorby sám řekl, že chtěl Sovětský svaz rozbít, když viděl Spojené státy při svém pobytu u nich in natura. Z druhé války také Spojené státy profitovaly velmi. Nyní si chtějí zachránit kůži na úkor Německa a to s tím má navíc i absurdně souhlasit. Jsme na prahu velkých změn; svět bude vypadat za pár let jinak, jak řekl V.V. Putin. Jeho globální záměr se postupně plní.

Masunta
16. 9. 2022 01:14
Odpovědět  Masunta

Exiztenciální tenze kulmynuje.

Masunta
16. 9. 2022 01:24
Odpovědět  Masunta

Texaské úrady poslali autobusy s nelegálnymi prisťahovalcami, ktorí hromadne prekračujú hranice USA, priamo do sídla viceprezidentky Harrisovej vo Washingtone.
Práve na ňu Biden minulý rok zvalil zodpovednosť za riešenie migračnej krízy.
Harrisová tým však jednoducho odmietla zaoberať. A len pravidelne, s výsmechom, vyhlasuje, že s bezpečnosťou hraníc je všetko v poriadku. Hoci na južnú hranicu Spojených štátov za rok a pol Bidenovho prezidentovania už zaútočilo viac ako 2,5 milióna nelegálnych prisťahovalcov.
Teraz samotnej Kamale privážajú migrantov doslova na verandu domu, čo jasne ukazuje, aké spoľahlivé je všetko s bezpečnosťou na hraniciach s USA. Šokovaná Harrisová to odmieta vôbec komentovať, pred novinármi uteká.

sergej
16. 9. 2022 01:32
Odpovědět  Masunta

My granty jí nedají? Jen dárečky?
https://www.youtube.com/watch?v=ZNw3lVkblT0

Pavel K
16. 9. 2022 09:11
Odpovědět  sergej

🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Lev Prch
16. 9. 2022 08:37
Odpovědět  Masunta

To je novinka stará půl roku 👎👎👎

Masunta
16. 9. 2022 12:54
Odpovědět  Lev Prch

Tuhle informaci jsem sem dal kvůli tobě, !!! … záchvatový psych.

Administrátor
P.A.Semi
16. 9. 2022 23:28
Odpovědět  Lev Prch

Poslali je tam znovu, a tento týden taky letecky do Martha’s Vineyard, kde bydlí na ostrově Obama a další takoví…
Vynikající řešení – z Řecka by měli posílat migranty rovnou do Brusele…
πα½

16. 9. 2022 19:42
Odpovědět  Masunta

My mýt umyvadlo mýdlo myčka kulmynuje debiluje sudkulatý tujekára rystupije Masunta exhibuje…

František
16. 9. 2022 09:44
Odpovědět  Masunta

Ale to není všechno. Odešla jim i Indie ze všech spolků USA v Asii, což je konec těchto aliancí a konec USA tamtéž.

16. 9. 2022 10:32
Odpovědět  František

Převčírem vznikla Velká trojka – Rusko, Čína, Indie.

Masunta
16. 9. 2022 12:57
Odpovědět  František

Přesně tak. A ŠOS rozšiřující se na východ zejména o muslimy – to je obrovská síla předznamenající úbytě Západu.

José
16. 9. 2022 06:22
Ohodnotit příspěvek :
     

On si snad někdo myslel, že je to jinak? To se dalo čekat, to je letitá praxe našich “přátel” zpoza oceánu, rozděl a panuj! Pamatujte, že s přáteli, jako je Amerika, Evropa nepotřebuje nepřátele.

Ladislav
16. 9. 2022 07:21
Odpovědět  José

💤 Ježišimarja, na toto přišli Švédové až teď? Kdo má mozek v hlavě, ví dávno!

José
16. 9. 2022 07:56
Odpovědět  Ladislav

Ono jim všechno trvá dlouho. Když vedli válku, trvalo to třicet let, než přestali, když přijímali migranty, tak až po třiceti letech jim došlo, že není vše tak růžové…

Misa z Moravy
16. 9. 2022 08:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Občas tu byl slušnej článek, ale dneska jsou to blafy, horší než v ruskejch státních médiích. Tomu může věřit už opravdu jen pár zoufalců. To se snad Kremlu ani nevyplatí takovéto dezinformátory platit. Tímto západ těžko rozvrátí.

Lev Prch
16. 9. 2022 08:39
Odpovědět  Misa z Moravy

Záchodní greténi jsou v prdeli i bez Ruského přispění ty ynteligente z Banderostánu😕

16. 9. 2022 10:35
Odpovědět  Misa z Moravy

Tak jsem se dnes poprvé od srdce zasmál. Nekecám, myslím to vážně. Díky za úsměvné dopoledne.

Václav
16. 9. 2022 10:55
Odpovědět  Misa z Moravy

Nemusí, on už je a směle kráčí do p……

milan h
16. 9. 2022 11:05
Odpovědět  Misa z Moravy

nedelej s tema hnupinama Morave ostudu Hribe

Aleš
16. 9. 2022 08:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolaboranti SPOLU jedou přesně podle tohoto scénáře. To je vlastizrada. USA řídí celý tento odporný gang.

Pavel K
16. 9. 2022 09:15
Odpovědět  Aleš

Vše je uplacený natisknutými dolárky bez hodnoty.

Frankie
16. 9. 2022 09:26
Ohodnotit příspěvek :
     

To ale není nic nového. Ovšem nechápu, proč lezou evropští politici amíkům do zadků? Kolik za to dostávají?

Pavel z Moravy
16. 9. 2022 09:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Mám obavy, že pokud do měsíce nedojde ke změně, dojde k nevratnému stavu likvidace naší ekonomiky. Dluhy narůstají, to nepůjde řešit, pokud ty natisknuté prašule už nejsou vůbec ničím podložené. Ani bych se nedivil státnímu bankrotu. Chlapi, žádal jsem vás o nějaké info ohledně dění v SPD, já nemám žádnou možnost se něco dozvědět. Pokud budete něco vědět, podejte report. Díky.

janle57
16. 9. 2022 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle ani nemuseli psát,to ví každý normální člověk,který nemá
čummobilský mozek,když půjde ke dnu Německo,půjdem my,
jeho věrní poddaní,ke dnu s ním,pokud tady bude poroučet taková
chamraď,kterou jsme si v posledních volbách zvolili

jiří
16. 9. 2022 12:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Co vlastně znamená oznámená „smrt královny Běty“
8. 9. 2022 – konec starého systému – Křesadlo (kresadlo.com)

Gales
16. 9. 2022 20:21
Odpovědět  jiří

 Odhaduje se, že sama královna zkonzumovala za svůj život desetitisíce dětí. Doslova je všechny sežrala, a ještě to zapíjela krví s adrenochromem

Administrátor
P.A.Semi
16. 9. 2022 23:36
Odpovědět  Gales

To jsou ale jen pohádky, které ovšem nejsou ani pro děti…
A ovšem ten článek na Křesadle je také totální blbost a pohádka…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
17. 9. 2022 14:47
Odpovědět  P.A.Semi

Čort znáet.Pravdou ale je, že pila krev všem lidem z kolonií.

Gales
16. 9. 2022 16:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli je ten dokument pravdivej nebo ne,je úplně jedno.Faktem je,že je Evropa,díky EU, v háji.

Administrátor
P.A.Semi
16. 9. 2022 23:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Než byste se rozhodli emigrovat do USA, tak pozor, že tam Židi systematicky hubí bývalou Evropskou elitu Vaxxínami (a to nejen Covidovými), GMO potravinami a dalšími svinstvy, a brainwash vymývají mozky jejich dětem genderovou ideologií a systematickým anti-white rasismem, poté co tam systematicky vylákali Evropskou elitu do USA v minulém století…
πα½