politika

Producenti břidlicového plynu v USA varují: nebudeme schopni zvýšit dodávky plynu do EU

Producenti břidlicového plynu a ropy v USA nebudou schopni tuto zimu prudce zvýšit dodávky do evropských zemí, kterým hrozí energetická krize. Informoval o tom ve středu večer britský list Financial Times, uvádí TASS.

„Spojené státy nemohou vyrábět více,” – řekl Wil Wen Lo, šéf investiční společnosti Quantum Energy Partners – „Nebude žádná pomoc. Ani od producentů plynu, ani od producentů ropy.” 

Stejný názor vyjádřil i výkonný ředitel ropné společnosti Pioneer Natural Resources Scott Sheffield. 

Podle analytiků se dodávky energetických zdrojů z USA do Evropy zvýšily na pozadí rychlého růstu cen, ale v tuto chvíli vývoz LNG a ropy z USA do evropských zemí téměř dosáhl svého maxima.

Publikace zdůraznila, že v důsledku rozvoje břidlic v posledním desetiletí se Spojené státy staly největším světovým producentem ropy: před pandemií koronaviru země produkovala 13 milionů barelů denně, neboli více než 10 % globálních dodávek. Na pozadí vypuknutí COVID-19 objemy produkce výrazně klesly, minulý týden se Spojené státy vrátily na úroveň 12,1 milionu barelů denně.

Podle generálního ředitele investiční společnosti Kimmeridge Energy Bena Della podnikatelé investující do ropných a plynárenských společností nemají zájem zvyšovat produkci surovin, preferují model „méně produkce, vyšší zisky“. 

“Investoři většinou nechtějí, aby břidlicové společnosti uplatňovaly růstový model. Kapitálové možnosti jsou příliš omezené,” řekl. 

Americká ministryně energetiky Jennifer Granholmová je již dříve na schůzce s šéfy největších amerických ropných společností vyzvala ke zvýšení produkce.

https://bit.ly/3QNNQI7

sdíletj na

43 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
16. 9. 2022 00:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Páááni! No to je ale překvápko!
Zkrátka a dobře, buď už Putin a překupníci ušákům nas-erou, tak není z čeho v takovém množství “břidlicový plyn” vyrábět, nebo ušáci dostali první rozumný nápad v tomto roce a začali syslit zásoby pro svou potřebu. A nebóóó…
A nebo zima se blíží, tak je přesně ten správnej čas ty evropský šmejdy dorazit. Ale možná plácám kraviny. Jen mě tak napadlo.

16. 9. 2022 00:52

To se mi snad zdá!
Napíšu co jsem napsal, jdu si udělat kafe, najedu na další článek, a tam “a nebóóó…”
v plné nahotě! Těžko říct, jestli máme větší kret-ény ve vládě my, nebo Helmuti. Tak jako tak, obě ty vlády jsou vládami cyklistů – nahoře hrbí hřbet, dole šlapou.

trtal
16. 9. 2022 01:16

co to tu furt meles chytroline?…jaci kreteni?
nezalezi vubec jestli je tam genius a nebo blb…
vykonava narizeni…a to je zasadni rozdil…
Po satanisticko – fasistickem puci sionistu 89′ a ztrate ochrany Ruska jsme jen kolonii levne pracovni sily a podradne slovanske pakaze odjakziva urcene k vyhlazeni a je uplne jedno, kdo je zrovna ve sprave protektoratu…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
16. 9. 2022 06:25
Odpovědět  trtal

Jdi už do zádele s těma satanistama.Tohke nemá se satanismem co dělat, dovzdělej se.👎

trtal
16. 9. 2022 10:15
Odpovědět  Lev Prch

jj, ty si chytry jak starencina rit…
pry “dovzdělej se”…
sa prober, nizsi formo zivota…

Masunta
16. 9. 2022 10:26
Odpovědět  trtal

https://email.seznam.cz/imageresize/?width=1853&height=983&mid=110925&aid=1&uid=94058822&default=%2Fstatic%2Fwm%2Fimg%2Fdefault-image.svg

A – on se nemá kudy dovzdělávat. 4 střely v řehtačce zvládnou jen to nejzákladnější.

16. 9. 2022 10:52
Odpovědět  Masunta

Tak jo pánové. Masuntovi invektivy v cajku, trtkalovi ptákoviny také, ale já čekám s tímto: “Díky za náhled do tvého úžasného bohatství myšlenek. Ale bejt tebou, fláknu sem ten odkaz na tvé duchovno ještě potřetí – co kdyby to někdo přehlédl?” na schválení?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
16. 9. 2022 11:32

Za chvíli začne zase citovat kolegu Koukolíka o kterém nic neví,nikdy ho neviděl a nikdy s ním nemluvil….naštěstí pro Pana profesora.-)

Masunta
16. 9. 2022 13:45
Odpovědět  Lev Prchala

Prof. Koukolík řekl, že člověk by měl mít znalosti široké a hluboké. Ještě v tom celém hraje roli charakter, kdy třeba Fiala je intelektuál i inteligent, ale kolo bych si o něho neopřel. Je to blbec.
Existují různá postižení, jako třeba psychopatie, kdy jediná záchrana před takovými podle všech psychiatrů je utéct před ním; nesnese ani malý dotyk na svém egu – provádí nepřiměřené reakce na to… Někteří psychiatři je považují za nelidi. Tito psychopaté rádi používají nadměrně vykřičníků, otazníků, psaní velkými písmeny, v textu používají červenou barvu, a osobní zájmena – já, mně… a také radikálnější výrazy jako nikdy, vždycky… 🙂

Albi
16. 9. 2022 14:53
Odpovědět  Masunta

A co ti psychopati,, kteří za celou diskuzi nenapsali jediný svůj argument, názor, domněnku apod., ale vyžívají se v komentářích ad hominem („argument k člověku“, nikoliv k věci, tématu).

A dovolte důležitou poznámku – s tím jste začali vy – “neruští trollové”. Než jste sem dorazili v množství víc než 1 (slovy jeden) náhodný provokatér, nic takového se tu nedělo.

Rozumějte dobře – nejde o to, že máte diametrálně odlišný názor, pokud vůbec nějaký máte, ale o to, že výhradně recitujete vládní mainstreamové informace, tedy vlastně příkazy co si myslet a naopak nesmět myslet), které každý zná a pokud ne, kdykoliv si je může přečíst na mainstreamu v množství víc než přehnaném.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
16. 9. 2022 17:42
Odpovědět  Albi

Albi on přešaltoval a mluví úplně z cesty protože kdysi býval Masunta fajn, komentáře měly hlavu i patu.Ale najednou zblbnul, začal tapetovat a jinde na webech ho amin bloknul,vysíral a provokoval.Ovšem zde je mu přáno,na čí rozkaz je otázkou…..

16. 9. 2022 19:01
Odpovědět  Masunta

Díky ! Díky !! Díky !!! Skvělé !!!! Originelní !!!!!
Vskutku nesmírně jsi obohatil diskuzi svými brilantními, stokrát zde omletými postřehy, óóó Veliký trpajzlíku!
!!!!!!!!!!!?????!!!!!!!???? cvak cvak cvak….? … Cvok.

Lev Prchala
16. 9. 2022 11:31
Odpovědět  trtal

Ty potrate opičí kurvy,který se vyskytnul omylem,ser si boty nebo ti rozhodím sandál,sračko májová!

16. 9. 2022 10:45
Odpovědět  trtal

Aha, tak to jo. A co jsi ty trtkale – vykonavač nařízení, nebo podřadná slovanská pakáž odjakživa určená k vyhlazení? Hm… Ale ve tvém případě, jak tak na to koukám, to nějak zásadní rozdíl není.

trtal
16. 9. 2022 15:06

koukej jak chces, stejne budes porad stejny tupec…

16. 9. 2022 19:05
Odpovědět  trtal

Céce, jste ze tak. Uz sem se bál, ze to u me bude mít sestupnou sestupnou tendenci jako u tebe.

Staník
16. 9. 2022 08:50

Teď se ukazuje, že břidlicový plyn je jedna velká bublina. Kdyby Amíci nenakupovali zkapalněný plyn od Rusů, který vydávali za břidlicový a prodávali násobně dráž, tak se o žádném břidlicovém plynu nikdy nemluvilo. Je to v zásadě obchodní značka pro hlupáky, hlavně v Evropě. Teď je to vidět. V Americe byly velké občanské nepokoje v místech, kde se měl břidlicový plyn těžit. Docházelo k otřesům půdy a mnoha dalším jevům. I těžba byla velmi neefektivní a drahá. Proto se přešlo na nákup plynu od Ruska. V USA banky rozvoj další těžby nepodporují. Splaskne to. Každá lež se jednou projeví.

Pedro
16. 9. 2022 10:04
Odpovědět  Staník

Naivkové, Amík zase zpracoval blbce, že nahradí plyn, když shodíme Rusko. No a už se směje, jací jsme tupci zbabělí. Copak Amík za existenci něco dodržel? Už v kovbojkách vidíte co jsou zač, křiváci odjakživa.

trtal
16. 9. 2022 10:17
Odpovědět  Staník

Pavel K
16. 9. 2022 10:25
Odpovědět  trtal

Zdar 🙋‍♂️. Kde visíš? Jó nezapomeň si vytřít kosou řiť. 🤣🤣🤦‍♂️

Jaroslav
16. 9. 2022 10:48
Odpovědět  Pavel K

Nějaký problém “kámo”. Tu hloupou poznámku si nechte od cesty, nebo domů manželce/dětem/kamarádům

Pavel K
16. 9. 2022 11:28
Odpovědět  Jaroslav

Hele příteli, žádný problém nemám. To co jsem napsat trtal moc dobře ví, že je to hec, legrace, protože právě ON tuto hlášku používá a já se mohl na PP podělat smíchy, víme. Tak nevidím důvod proč se do mě navážíte, když nevíte o co jde. Nebo Jaroslav je trtal? V tom případě bych tu reakci nechápal tuplem. Nevidím, že byste zde na pokecu byl Zoro mstitel a takhle jako do mě se navezl i do jiných. Doufám, že mě to vysvětlíte, protože z mé strany nebyl žádný úmysl někoho urazit, byl to čistě jen hec, nic víc. 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🙋‍♂️
P.S.Jj musím to holt napsat i zde. Když budu chtít někoho urazit, ponížit DÁVÁM to jasně najevo. Myslím že jsem to ZDE ještě neudělal.Jestli určitý druh člověků neumí přijmout prdelky, tak ať neleze mezi cizí lidi které nezná. A já když nerozumím, tak se napřed zeptám, jak je to myšleno, když v nedobrém, tak to za tepla vrátím. Mohl jsem to udělat už teď, ale věřím v nedorozumnění. ❤🌹🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
trtal
16. 9. 2022 15:12
Odpovědět  Pavel K

zdar snazivce, obcas sem mrknu, ale je to porad stejna ubohost…
zdejsi zvanilove sem mohou chodit fnukat tisic let a nic se nezmeni...

Pavel K
16. 9. 2022 15:31
Odpovědět  trtal

Tak já to tak nehrotím snažím se diskutovat, každý nemůže vše vědět, ale jak se říká, co se škádlívá rádo se má. Já tedy žádný titul nemám a chytrý taky neumřu. 🤣🤣 ale jak píšeš snažím se. Co už mi taky zbývá. Jo tak zajdi na PP a podkuř tam Jiřímu a Tučný písmo. Ti tam prudí jak swyna. Tak ČEST a nehádej se ničíš si erekci. 🤣🤣🙋‍♂️

trtal
16. 9. 2022 16:20
Odpovědět  Pavel K

Jaroslav
16. 9. 2022 10:47
Odpovědět  trtal

Krakování chápu jako tepelný rozklad uhlovodíků s delším řetězcem na uhlovodíky s kratším řetězcem (viz Wikipedie). Tím se např předělá dehet- odpad (delší řetězec) na benzín kterž potřebujeme(kratší..). S tou ekologickou katastrofou máte pravdu, ten plyn se musí zpod země vytěsnit (nejspíš stejným objemem tekutiny). Zde je ta ekologická katastrofa- pumpují se tam hromady sra ček. No a tu ropu také musí z těch břidlic nějak dostat- vypudit ji. To není odebrání plynu, který je někde pod tlakem a nebo ropy, co je vlastně podzemní jezero a těžba jde bez velkých obtíží. Kdysi uváděl Rus, že těží ropu za cenu někde mezi 20-30 dolarů. To se u břidličné může jenom zdát. Ta je ekonomicky únosná v cenách snad kolem 60-70 dolarů. U plynu to musí být obdobné. To vysvětluje proč se musí cena ropy a plynu zvýšit. VVP je zde jako pozorovatel a těží z “kouzla nechtěného”.

trtal
16. 9. 2022 15:13
Odpovědět  Jaroslav

a este si pamatuju “inteligentniho pravicaka” L.Zaloma, jak za krakovani u nas loboval…smejd jeden..

Staník
16. 9. 2022 11:06
Odpovědět  trtal

Přesně. Musela se zvýšit uměle cena klasicky těženého plynu, aby si krakovaný (břidlicový) plyn vůbec někdo koupil. Tomu pomohly sankce na Severní potok II. Kdyby se spustil, Amíci si mohli plynem vytřít pr… No a protože krakovaného plynu není mnoho a je to všechno nafouknutá bublina, tak Amíci začali v Usť Ladoze nakupovat zkapalněný ruský plyn a vozí ho hloupým Evropanům jako ten jejich. Amíci i Rus na tom vydělají a jsou spokojení. To samé platí pro ceny elektřiny. Drahou energii z fotovoltaiky a z větrníků by nikdo nechtěl. Proto se zdražily emisní povolenky, zavřely uhelné a v Německu i jaderné elektrárny, aby cena energie vylezla nahoru a nebyl takový rozdíl mezi cenami “eko” a “neeko”. To, že to všechno míří ke kolapsu Evropy je tady všem jasné. Stále to tu cca 50% lidí podporuje, protože fanatická ideologická nenávist vůči Rusovi nepustí a Fialova vláda nám nikdy nelže a nenechá nás padnout… 🙂

Lev Prchala
16. 9. 2022 11:33
Odpovědět  trtal

to jsou novinky,celej Masunta.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
trtal
16. 9. 2022 15:22
Odpovědět  Lev Prchala

kdyz si blby jak puctok, tak raci drz tlamu, debile…

Lev Prch
16. 9. 2022 16:20
Odpovědět  trtal

Sám seš blbej,jak malovaný sáně v létě ty vemeno z kachny 😁

sergej
16. 9. 2022 01:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale mohli by udělat substituci růžovými křivolínami a sockám z krepového papíru, ovšem s vůní krás ducha maskwi blahobytu.Vážně
https://www.youtube.com/watch?v=E-H0jvWosC8

ijn
16. 9. 2022 07:35
Ohodnotit příspěvek :
     

svrhnout vládu a jednat o příměří, to nás čeká jediné řešení

Misa z Moravy
16. 9. 2022 08:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Však se taky dováží hodně z Blízkého východu, Austrálie a Asie.

Pedro
16. 9. 2022 10:05
Odpovědět  Misa z Moravy

Trollové že?

Albi
16. 9. 2022 15:04
Odpovědět  Misa z Moravy

A hlavně, hlavně – je to mnohem ekonomičtější i ekologičtější. 🙂 🙂 🙂

16. 9. 2022 19:23
Odpovědět  Misa z Moravy

Tak tak. Jde přes takovou ideologickou čističku. Prostě roura, do ní se pere ten ruskej plyn, a před koncem je takový rourový rozcestí, jakoby trojzubec. Na jedný tý rouře je na konci napsáno: “Austrálie”, na druhý rouře “Blízký východ”, a na třetí “Asie”. A odtud to jde, už jako už ideologicky čistej nerusáckej plyn do tankerů a pak do světa. A všici jásaj, tak to tomu rusáckýmu Putinovi nandali.
Akorát rusáckej Putin nejásá. Nemá na takový kraviny čas. Vymejšlí nafukovací trezory, aby se mu tam všechny ty rublíky za nerusáckej plyn vešly.

janle57
16. 9. 2022 09:54
Ohodnotit příspěvek :
     

To je přesně ta internacionální pomoc ve stylu ” Made in USA “,
gauleiter Fiala přeci nestále vytrubuje,že nás hotdogovský plyn,
ze země zaslíbené, zachrání,když nebude ten ruský.

Pedro
16. 9. 2022 10:08
Odpovědět  janle57

Fiala slyšel na us ambasádě větu “jsme ve válce” no a hned po začátku konfliktu to řekl taky.

Jaroslav
16. 9. 2022 10:52
Odpovědět  Pedro

Umím si Fialu představit jako aktivního člena KSČ za socíku. Tam by se ovšem na funkci nedostal, jeho selský rozum je horší jako i Biľaka a Jakeše. Ti alespoň čichli k práci, než se vyšplhali. Fiala se asi zhmotnil z hvězdného prachu a kouká kolem sebe jako Alenka v říši divů. Nejspíše neměl lézt mezi “velké kluky”, na to nemá

16. 9. 2022 19:35
Odpovědět  Jaroslav

Ha! ha! ha! Z hvězdného prachu?!
Čert kadil u cesty, a jak seděl na bobku tak zas-ral, zved se prach, a jak letěl kolem čerta tak ten na něj dejchnul, a tím ho zhmotnil.

16. 9. 2022 19:31
Odpovědět  Pedro

Teď se prej tajně učí říkat větu: “Jsme v pr-deli.”
Nejvíc práce s ním prej maj naučit ho dělat ty karatistický gesta v rytmu slov. Jsou sice jenom tři, ale jak to nejsou signály, je to na prófu moc náročný.