politika

Štvavá vysílačka Čt24 nezklamala: plejáda a defilé hostů – jeden větší demagog než druhý. Asi to zatím vynáší…

Tiskovka, nebo fraška?

Někdo to nazval úžasně: konečníkový čardáš. Klvaňa, Petr Kolář, Vondra, Libor Dvořák, Jan Šmíd, a sliz tekl proudem. Ruská žebrota si hraje na velmoc a prezident Biden tomu blahosklonně přihlíží.

A když ve finále vystoupil Votápek, tak koncert demagogií a urážek byl završen.

Paradoxně Vondra komentoval ruskou botu, která u nás pošlapávala demokracii a jaksi jeho výrok korespondoval se záhadou, že je rád za NATO, neb jsou tam demokratické státy jako Německo, protože Adolf Hitler a jeho “mírová mise sjednocení” byla s 62 miliony obětí na životech dosud největším a nejvíce zničujícím válečným střetnutím v dějinách lidstva a on to včetně plynových komor bere jako největší úspěch západu (asi), tak dalšího komentáře netřeba.

Prostě štvavá vysílačka Čt24 jela na 200%, nezklamala a několik smířlivějších vět jenom ukázalo stejnou propagandistickou zkostnatělost, jako u voleb, které vyhrál Trump.

A stejnou, jakou nás častovali bolševici padesát let.

Takže vše při starém, výsledek summitu nula a až budoucnost, kam dožene děsivé zadlužení USA a stařičké Evropy nám prozradí, zda se z dluhů pokusí dostat mírovou cestou, či dalšími válkami a zabíjením.

Důležité je, že jsme vyřadili z výstavby jaderné elektrárny nejkvalitnější a nejlevnější Rusko a nahradili zbakrotovanými americkými Westinghouse.

Prostě musíme si (jim z dluhů) pomáhat. Proč my pokaždé jim a nikoliv oni nám už nikdo nevysvětlí.

A to je tak asi celé zhodnocení zbytečného dne.

Skrytá pravda
https://bit.ly/3iO9O01

sdíletj na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
René
18. 6. 2021 06:45

zdravím, je to tak, až na
zase zmatení pojmů:
Bolševismus je ruskému světu vlastní od nepaměti (v podstatě jej definuje), s komunistickou internacionálou jej nelze ztotožňovat. Permanentní revoluce měla zasáhnout při nejmenším celou Evropu a Rusko jakožto její rozbušku zničit, jak o to usiloval např. Trockij. Bolševici Rusko naopak zachránili. Bály se tedy elity západních států Bolševismu nebo Komunistické internacionály?
Douška: Přistoupíme-li k tomu obecněji. Marxismus měl Rusko zničit, bolševismus přítomný v kultuře ruské civilizace z něj však. učinil nástroj své obnovy a J. V. Stalin jej naplnil novým obsahem do takové míry, že již o marxismus nešlo. To je “zločin” Bolševiků. Zachránili Rusko a to navíc nástrojem, který jej měl smazat z politické mapy

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
René
18. 6. 2021 06:46

Bolševismus je proud marxismu nebo něco jiného?
Zde je třeba jít k podstatě. Bolševismus, nehledě na český význam a používání tohoto slova, je odvozenina od slova „bolšinstvo“ (většina) a znamená hájení dlouhodobých strategických zájmů většiny. Bolševismus (ve svém původním významu) existoval v lidské společnosti odedávna, v 20. století jen získal název. Kdo je „bolševik“? Ten, kdo prosazuje dlouhodobé strategické zájmy většiny (což je obvykle nevýhodné a nebezpečné), v protikladu k těm, kdo hájí zájmy privilegované menšiny (což je obvykle materiálně a jinak výhodné).
Bolševismus tedy nevznikl na sjezdu Ruské sociálně-demokratické strany v roce 1903, tam se jen zažil název, neb se objevila frakce (menšinová), která o sobě prohlašovala, že prosazuje zájmy pracující většiny.

Dnes můžeme celou záležitost vid

René
18. 6. 2021 06:47

Celá situace se z hlediska chápání komplikuje tím, že jak bolševici, tak trockisté používali stejný – marxistický – terminologický aparát, navíc existovali jak přesvědčení marxisté-trockisté, tak marxisté-bolševici, tak i ti, kdo nechápali rozdíl.
Analogie s dneškem: Putin používá stejnou terminologii (demokracie, volný trh, příznivé podnikatelské klima, boj s korupcí, …) jako 5. kolona, mající za cíl rozprodej vlasti (historie se opakuje: Stalin versus trockisté, Putin versus liberálové = trockisté dneška).
Co se týká roku 1917, bolševici nikoho nesvrhávali, únorovou revoluci provedli liberálové-zednáři a občanská válka začala v létě 1917. V říjnu (listopadu) se obrazně řečeno „moc válela na ulicích“ a bolševici byli jediní, kdo ji byl ochotný zvednout. Z odtajněných dokumentů vyplývá, že carský Generální štáb je vnímal jako jedinou sílu schopnou zachránit zemi a podporoval je.

bolševizmus neuvažuje o zájmech ‚většiny společnosti‘, jak se často mylně uvádí, ale uvažuje o zájmech celé společnosti v kontextu místa a času, jak to chápe pospolná společnost. Dalším klíčovým faktorem je sociální spravedlnost a sociálně citlivý systém společenských priorit.

treza
20. 6. 2021 11:45

Díky René. Konečně to někdo vysvětlil. Stále někdo spílá do bolševiků a bere si do úst bolševismus, aniž zná význam, a to i v rozumných článcích a komentářích, se kterými člověk jinak souhlasí.