politika

Státy OSN se dohodly na globálním paktu o migraci. Pro bylo 192 zemí

Více než 190 zemí světa schválilo v pátek podobu globálního paktu o migraci. Cílem této nezávazné dohody, která bude oficiálně přijata na ministerské schůzce letos v prosinci v marocké Marrákeši, je podpora bezpečné, řízené a legální migrace a snížení počtu případů pašování lidí a obchodování s lidmi.

Z jednání o globálním paktu o migraci se v loňském roce stáhly Spojené státy, protože podle nich je pakt neslučitelný s migrační politikou Washingtonu. Kromě nich odsouhlasilo konečnou podobu všech 192 členských zemí OSN.

Související obrázek

Američané, ty nic,..nic se přece nestalo, je to jen hra, že? Ona Evropa a jeji obyvatelé to vše zaplatí.

 

Generální tajemník OSN Antonio Guterres, předseda Valného shromáždění OSN Miroslav Lajčák a řada dalších představitelů vyzdvihli dojednání první globální dohody, která řeší migrační problematiku.

„Migrace je fakt. Existuje po staletí. A další staletí existovat bude,“ prohlásil Lajčák. „Nikdy jsme ale neměli nástroj, který by nám pomáhal tento proces řídit,“ dodal.

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó nicméně po páteční dohodě řekl diplomatům, že maďarská vláda nesouhlasí s klíčovými body paktu a bude diskutovat o „možnosti odstoupení od dohody“. Dokument definuje migraci jako základní lidské právo a tím podle ministra lehkomyslně migraci propaguje.

Podle OSN je ve světě asi 250 milionů migrantů, což představuje 3,4 procenta světové populace. Jednání o globální dohodě začala v důsledku migrační krize v Evropě v roce 2015, která byla největší uprchlickou krizí od druhé světové války. Příliv migrantů vyvolal v Evropě strach z cizinců a nacionalistické nálady.

Globální pakt pro bezpečnou, řízenou a legální migraci má za cíl řešit, proč lidé migrují, jak je chránit, jak je v nových zemích integrovat, jak umožnit jejich návrat domů a další otázky.

Související obrázek

….všichni se dočkáte, na všechny přijde řada.


OSN plánuje umístit do Evropy v letech 2040-2050 od 50 do 150 milionů migrantů!!!!

Podle variant ročně 1 milion až 6 milionů migrantů!!!!!

Padesát milionů migrantů do EU je pouze spodní hranice, horní hranice počítá až s trojnásobkem.

Aktuální  krátkodobý pokles intenzity proudících migrantů je spíše jen taktickým ústupem v okamžiku rostoucího odporu Evropanů, kdy není jasný další tah EU – zda to dojde až k radikálnímu potláčení bouřících se národů, což vzhledem ke snahám o vybudování nadnárodní policie je vysoce pravděpodobná varianta.
DOKUMENTY OSN JSOU K NAHLÉDNUTÍ ZDE:
Výsledek obrázku pro refugee
….všichni nátáhnou ruce
Výsledek obrázku pro refugee

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
13. 10. 2018 19:53

Visitor Rating: 5 Stars

Editor
13. 10. 2018 19:55

Zrovna jsem ti chtěla napsat, že se snaží, aby nedošlo k ohrožení Kalergiho plánu….. a ty mezitím jsi o něm napsal:))