politika

Rozpad EU! 11.12. večer proběhla v Bruselu naléhavá jednání! Prý chybí 1 bilion EUR!

Situace v EU je velmi dramatická!

V pátek 11.12. večer se na uzavřeném jednání sešli představitelé (pouze) zemí platících EURem a nařídili svým ministrům financí, aby okamžitě připravili plán celoevropské Bankovní unie, Celoevropského pojištění bankovních vkladů a Společného ručení všech Evropanů za všechny dluhy EU

Podle analýzy britského Think-Tanku CBP chybí EU 1 bilion EUR. To je pro Vaši představu okolo 20-ti českých státních rozpočtů, nebo 3 rozpočty Německa.

Tato astronomická suma podle analýzy CBP ohrožuje existenci samotné EU.

Podle Daniel Hodson, bývalého ředitele London Clearing House je celkem 70% veškerého dluhu EU 
obchodováno přes Londýnské finanční ústavy a instituce, a samotná EU nemá dostatek finančních institucí a bank, které by byly schopny tuto astronomickou sumu 1 bilionu EUR zobchodovat. Podle všeho se všechny země EU musí za tuto astronomickou sumu zaručit společným dluhovým závazkem.

Tato analýza by byla jenom další z řady podobných, kdyby 12.12.2020 neuniklo na veřejnost, co se řešilo ve čtvrtek a v pátek (10 a 11. prosince) na poradě předsedů vlád zemí EU za zavřenými dveřmi.

Všichni vědí, že se před tím řešilo polsko-maďarské VETO.

Mainstreamová média šíří, že EU vyhrála, komisařky EU a vlády se chlubí, že díky kompromisu, si EU může půjčit 800 miliard EUR a mít rozpočet 1,1 bilionu EUR, a že se peníze mohou brzy začít utrácet na záchranu Evropy a světa. Co ovšem neřekli, že se potom večer sešli znovu v menším počtu, aby jednali o záchraně EU před krachem!

V prohlášení, které  následovalo po páteční schůzce na vrcholné schůzce o euru, vyzvaly hlavy vlád: 

Ke konkrétnější práci na lepší integraci svých bankovních trhů. Ministři financí Euroskupiny by měli připravit postupný a časově omezený pracovní plán pro všechny nevyřešené prvky potřebné k dokončení bankovní unie.

Tedy společné zadlužování, společné ručení za dluhy, společná měna! Co se nepodařilo prosadit plánem „Vlády práva“, protože bylo zablokováno VETEM, má se prosadit jinak! Zase jde o to jak východní Evropu donutit převzít odpovědnost za hospodaření jižní Evropy, protože severní Evropě to připadá příliš drahé!

Včera 12.12. vyřknul Mateuzs Morawiecki (předseda polské vlády) prorocká slova: 

Veto bylo záměrně použité tvrdé vyjednávací opatření. A toto právo si stále zachováváme, protože fond na rekonstrukci musí schválit polský Sejm! Tedy polský Sejm má právo odmítnout, stejně jako český a nebo slovenský parlament! Ještě není dobojováno!

Další podrobnosti v pořadu MAP 747:

http://michalapetr.cz/doku.php

sdílet na