Prigožin odpověděl na otázku CNN, proč byl nábor vězňů do PMC Wagner ukončen

Zakladatel PMC Wagner, podnikatel Jevgenij Prigožin, řekl, že nábor vězňů do soukromé vojenské společnosti pro vojenskou operaci na Ukrajině byl zastaven, uvedla v prohlášení jeho tisková služba.

“Ano, opravdu to tak je. Nábor vězňů do PMC “Wagner” je zcela zastaven. Vůči těm, kteří pro nás nyní pracují jsou všechny závazky plněny v plném rozsahu,“ řekl.

Prigožin začátkem ledna oznámil, že první skupina účastníků vojenské operace na Ukrajině z řad bývalých vězňů absolvovala půlroční smluvní službu a byla omilostněna. Podle jeho slov se bavíme o dvou desítkách lidí. Tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov v komentáři ke slovům zakladatele PMC uvedl, že dekrety o milosti týkající se bývalých vězňů, kteří bojovali v PMC, jsou tajné. Dmitrij Peskov řekl, že milost bývalým vězňům, kteří se zúčastnili speciální operace na Ukrajině, neodporuje stávajícím ruským zákonům. Peskov také zdůraznil, že dekrety tohoto druhu mohou být vypracovány a podepsány za zavřenými dveřmi, ale všechny postupy, které upravují, nepřekračují právní rámec. https://bit.ly/3lob4dL

9. února Prigožin oznámil, že nábor vězňů do PMC byl zcela zastaven. Generálporučík Andrej Gurulev, člen obranného výboru Státní dumy připustil, že takové rozhodnutí může být způsobeno tím, že je nyní dostatek lidí na plnění úkolů přidělených skupině Wagner.

https://bit.ly/3lob4dL

Šéf PMC “Wagner” Jevgenij Prigožin řekl CNN, že 10 milionů Američanů se přihlásilo do skupiny, aby bojovali proti NATO.

Uvádí to kanál Telegram Jevgenije Prigožina.

Otázka redaktorů CNN:

“Good afternoon, Can you please explain why recruitment in the Russian prison system has ended for Wagner? What is the reason behind this?”

“Dobré odpoledne, můžete prosím vysvětlit, proč skončil nábor v ruském vězeňském systému pro Wagner? Jaký je důvod?”

Odpověď Jegenije Prigožina:

„Po zveřejnění reklamy PMC Wagner zaměřené na americké publikum jsme obdrželi více než 10 milionů žádostí od občanů USA, kteří si přejí vstoupit do PMC Wagner a bojovat proti NATO. 

V současné době hledáme práci pro asi milion amerických občanů.

Proto jsme dočasně pozastavili nábor dobrovolníků z ruských věznic, pokud však přijde odpovídající žádost z ministerstva zahraničí USA, budeme rekrutovat z amerických”.

https://bit.ly/3XkEFlD

P.S.

… Umí trollovat! Nabízí se otázka, jestli CNN rozhovor s Prigožinem zveřejní, myslím, že ne.

S vysokou mírou pravděpodobnosti se nábor vězňů zastavil v důsledku rozhodnutí vedení Ministerstva obrany RF. Již dříve se opakovaně objevila informace, že ministerstvo obrany RF posílání vězňů do zóny SVO nepodporuje. Ve vojensko-politickém segmentu ruského Telegramu vyvolala tato zpráva extrémně negativní reakci.


sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vaska
10. 2. 2023 00:00
Pavel
10. 2. 2023 05:27
Odpovědět  Vaska

Dalsi dukaz , ze rusove zase prohravaji , uz jim dosli veznove..A zbrane.
A sankce vitezi.
Na nejakou bejvalou holku Putina vyhlasili taky sankce , Kreml to vzda ,co nevidet..Neco takovyho neprezijou..
Prigozin blbe zertuje , nema vezne z jinych zemi cim zaplatit .
Je oligarch, a ty skudli. Dolary a bohatstvi , co meli rusove ,vsecky odevzdali zapadu pres 300 miliard , diky jejich bance..
Na banky je v tomhle vzdycky spoleh. Driv bejvaly sporitelny, kampelicky ,tak je museli zrusit.
Na dolar a euro ted veri uz jen idiot..A Zeli a Bida..
Zlatej rubl , by inflaci nikdy nezhubl..
V Bachmutu rikaji zpravy, uz zadnej Wagnerovec taky nezbyl , vsichni utekli za Bachmut , za ukrama ..
Jak nekdo rekne raisiondetre ,jest skutecnym akademikem z kancelare a, kricenim na rusa ,z kancelare ma duvod, aby nemoh do valky …
To co rajsondetre nemaji, ty pudou..
Rus nerozumi raijziondetre, neni vzdelanej ,a proto porad ,zbytecne valci.
Zbytecne . Zadnej uslapnutej urednicek z kancelare /opakuji pro dulezitost sdeleni/, se nikdy nevzda , byrokracie zvitezi nad komunismem, nacismem i kapitalismem , jeho hlavni zbrani je zaplnit rozmnozujici se kancelare ured

Pavel
10. 2. 2023 05:50
Odpovědět  Pavel

pokr..urednickama a jejich papirama s razitkem..
Kancelare a urednickove porazi kazdou demokracii, /taky na papirech s razitkama v jejich kancelarich,,vo ktery v dusledku v jednom taky kuse krici/, kdykoliv..
Napr. vitezny NATO zase neexistuje, jenom na papire..
Z kancelari siri koncpiracni teorie , ale usvedcili se zase, kdyz v jednom kuse lzou, proc by najednou z niceho nic tvrdili pravdive ,ze NATO existuje..
Toho nejsou ,zadny kancelare ,zadny vlady, zadny urady ,akademici ani schopni , ani to nesmi..
Urednicek siri ze smrdlavych kancelari hnijici korupci.
Eurolejno v boji proti chudobe darovala manzelovi 32o milionu , pfizerovi pet miliard , aby kazdej bez kancelare ,dostal nejmin 10x vakcinu.
Jistota je jistota..
Za cisare pana a jeho rodinu…
Balon visel na Usa jako varovani , zprava pro Bidu a jeho rodinu, , uz nic nedostanes , jestli se nepolepsis a synek pude zebrotou.. Tajny dokumenty z garaze uz nikdo taky nechce..
Strc si je nekam..Bidenova kancelar, ted vytahla lode , poridila dalsi zakladny na znepratelenou kancelar v Cine..
Bude zase hodne reci ..A papiru s razitkama..
A zase v tom budou litat, jako posranej papir v prujezdu…
A my s nima.

ANTIUKRAJINEC
10. 2. 2023 05:12

Asi to Wagnerovci odkoukali od ukrajinského Gabo Zelenaje to verbování kriminálníků včetně násilníků a vrahů za milost,což bylo první,co ten ukrajinskej smraďoch udělal-o čemž informoval i náš mainstream a dnes už se to vydává za “proruskou dezinformaci”😊