politika

„Pod mojí garancí“ – Juanita Tichanovská stanovila cenu za Lukašenkovu hlavu

Samozvaný „vůdce běloruského národa“ Svetlana Tichanovská, která uprchla do Litvy, oznámila zřízení „Národního tribunálu a amnestii za zajetí Lukašenka a členů jeho teroristické skupiny“.

“Já, Svetlana Tichanovskaja, společně s Národním protikrizovým vedením, vyhlašuji Národní tribunál a amnestii za dopadení Lukašenka a členů jeho teroristické skupiny. Pokud systém státního soudu nefunguje, můžeme to udělat bez něj. Porušili jste zákon a bojíte se spravedlnosti. Ale čas pro spravedlnost nastal,“ napsala Tichanovská.

Navrhuje začít s neutralizací „ideologů a spolupachatelů režimu“. 

Vyzývá příznivce, aby „shromažďovali a ověřovali důkazy o zločinech režimu“.

“Každý občan má právo zadržet a násilně předat orgánu země osobu přistiženou při spáchání trestného činu nebo pokusu o útěk po jeho spáchání. Týká se to nejen Alexandra Lukašenka, ale také všech, jejichž zločiny dosvědčí národ.

Pomoc při zadržení hlavních zločinců bude odměněna amnestií nebo vážným zmírněním odpovědnosti za dříve spáchané trestné činy,“ píše Tichanovská.

“Odpovídat se musí každý, kdo cynicky porušuje a zákon: od členů volebních komisí a provládních pozorovatelů až po úředníky, ideology a důstojníky, kteří vydávají a provádějí trestní rozkazy,“ uvedla.

“Každý, kdo to udělá, může pod mou garancí počítat s amnestií nebo zmírněním trestní odpovědnosti,” slíbila.

Vyzývá policisty, aby „důvěrně a bezpečně“ poskytli videozáznamy a další důkazy o výkonu nebo účasti na výkonu „trestních příkazů“.

Tichanovská dodala, že nyní již pracuje mezinárodní skupina na uznání Lukašenka a jeho kompliců jako teroristické organizace a také na pomoci soudům univerzální jurisdikce.

“Naše země se změnila na místo činu. Prohlašuji, že Alexandr Lukašenko a jeho komplici jsou teroristická organizace, která musí za své zločiny odpovídat,“ uvedla.

Bývalá prezidentská kandidátka oznámila zahájení programu «Рапорт», kam bude možné zaslat videozáznam a další důkazy o výkonu nebo účasti na výkonu trestních příkazů současnou vládou. Dodala, že ti, kteří zaslali informace, se mohou spolehnout na amnestii nebo zmírnění trestní odpovědnosti.

Poté má opozice v úmyslu zahájit proces „národního stíhání“. 

Tichanovská tvrdí, že verdikt bude „určen soudem“.

Tichanovská hodlá shrnout výsledky 20. prosince. V tento den plánuje uspořádat nejpočetnější masivní opoziční pochod a zahájit „národní stíhání“.

https://t.me/tsikhanouskaya/421
https://bit.ly/3ptByrE

sdílet na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
14. 11. 2020 22:16
Odpovědět  Janinna

Vymknuta z kloubů doba šílí … (W.S.)

Editor
15. 11. 2020 01:02
Odpovědět  Janinna

od středy jsem zase v paneláku a od čtvrtka mě to tady sere. Až od čtvrtka, protože ve středu jsem byl orvanej jako borůvky a neměl jsem na to nasrání sílu a energii.

Administrátor
16. 11. 2020 23:56
Odpovědět  scipio

V tv na Seznamu dávali dobrej trezorovej kousek “Panel Story”. kterak minulý režim zastřešil tenhle národ a nechtěně z lidí v budoucnu udělal milionáře. A ty nadáváš;)

Editor
17. 11. 2020 02:33
Odpovědět  josh-xy

Chytilový jsem nikdy nepřišel na chuť.