nezařazené

Jižní Korea bude ročně vyrábět 150 milionů dávek ruské vakcíny “Sputnik V”

Ruský fond přímých investic (RDIF) a biotechnologická společnost GL Rapha se dohodly na výrobě více než 150 milionů dávek vakcíny proti koronaviru “Sputnik V” v Jižní Koreji.

Export začne v lednu 2021, uvádí RIA Novosti.

„Je nutné rozvíjet mezinárodní spolupráci a partnerství, abychom zajistili dostatečné množství vakcíny “Sputnik V” a uspokojili mezinárodní poptávku,“ uvedl Kirill Dmitriev, vedoucí fondu.

Na začátku srpna zaregistrovalo ministerstvo zdravotnictví RF první vakcínu na světě pro prevenci COVID-19 vyvinutou na základě dobře prostudované vektorové platformy lidského adenoviru specialisty z Národního centra Gamaleja s podporou RDIF. Byla pojmenována “Sputnik V”.

V létě lék úspěšně prošel dvěma fázemi testování na dobrovolnících ve věku 18 až 60 let, kteří si nakonec vytvořili imunitní odpověď a protilátky proti SARS-CoV-2.

Fáze po registraci pokusů začala v září. Kromě Ruska se výzkum provádí v SAE, Venezuele, Indii a Bělorusku. 
Podle průběžných výsledků třetí fáze testování je účinnost přípravku „Sputnik V“ 92 procent. 

Více než 20 tisíc dobrovolníků dostalo první dávku a více než 16 tisíc dostalo první a druhou dávku. 
Do výzkumu je zapojeno celkem 40 tisíc lidí, včetně starších osob a osob v ohrožení.

Šéf fondu Kirill Dmitriev uvedl, že instituce obdržela žádosti z více než 20 zemí na nákup 1,2 miliardy dávek ruské vakcíny. Výroba již byla dohodnuta s pěti zeměmi a stávající kapacity umožňují vyrábět až 500 milionů dávek ročně.

https://bit.ly/3lwQhjb

sdílet na