Pochází EU z SS? Koncepci Evropské unie vytvořili již v nacistickém Německu

Sergej Osipov

Tomu je těžké uvěřit, ale plány na současnou evropskou integraci byly vyvinuty v nacistickém Německu. Alespoň to tvrdí historik Andrej Vasilčenko.

Práce pro Hitlera

Evropští historici se po roce 1945 vyhýbali komentovat plány Třetí říše na transformaci kontinentu. 

Ve skutečnosti, použití „společné evropské“ rétoriky je snadné najít v celé paletě nacistických dokumentů. Podle pamětí Hanse Kerla, náčelníka plánovacího oddělení ministerstva pro vyzbrojování, „se evropská myšlenka zrodila v létě 1940“.

Po vojenské porážce Francie, polovina Evropy byla pod patou Německa. 

Vznikla otázka:…. jaké výhody z toho vytěžit? 

Zpočátku převládal ekonomický přístup a francouzská vína, norské ryby, holandské sýry proudily do Říše … Francie dodávala Němcům automobily a letecké motory, Česká republika – ruční palné zbraně a pásová vozidla, která přinesla sovětským tankistům mnoho problémů. 

Během války pracovali v německých vojenských továrnách a zemědělských farmách miliony pracovníků z celé Evropy. Včetně Ruska, Běloruska a Ukrajiny. 

Kuriozity se stávaly při „evropské integraci v němčině“.

Pod vlivem integračních procesů začali Němci upouštět od používání jimi tak milovaného gotického písma. Obyvatelstvo „okupovaných integrovaných“ území jednoduše nerozumělo obsahu rozkazů německých velitelů a úřadů, i když byly psány francouzsky, dánsky nebo česky.

“Černý řád”

Nicméně, po vojenských porážkách v roce 1943, primárně po Stalingradu, musely být plány upraveny. 
Od té chvíle byl nacistickou propagandou přijat slogan „Evropané proti ruskému bolševismu“. 
Obraz tohoto nepřítele měl sjednotit kontinent pod vedením Třetí říše.

Na německém ministerstvu zahraničí byly v září 1942 zahájeny kroky k založení zvláštního Evropského výboru. Vedl ho osobně ministr zahraničí Ribbentrop. 

Málokdo věděl o existenci výboru na ministerstvu zahraničí Říše a jeho zasedání probíhala v důvěrné atmosféře. Pravděpodobně kvůli tomu, že Hitler nesouhlasil s myšlenkou “evropské integrace”.

Zpočátku měla Evropská federace zahrnovat – Německo, Itálii, Francii, Dánsko, Norsko, Finsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Chorvatsko, Srbsko, Řecko a Španělsko. 
Založení federace mělo proběhnout na území „Ostmark“ – tak v Říši nazývali bývalé Rakousko.

Své vlastní plány na vytvoření evropské konfederace měli také pohlaváři SS. V “černém řádu” za to od roku 1943 zodpovídal Obersturmführer Alexander Dolezalek, vedoucí skupiny D Hlavního ředitelství SS. Jemu náleží myšlenky o překonání „evropského egoismu“, o vytvoření jednotného evropského prostoru, o odstranění hranic a dokonce o zavedení jednotného evropského pasu.

Evropská konfederace měla vzniknout po podpisu Evropské charty vypracované Dolezalkem. 

Ve skutečnosti na jaře 1945 sepsal koncepci vytvoření Evropské unie a předvídal mnoho myšlenek, které byly realizovány o desetiletí později.

Gruppenführer Bonaparte?

Současně nejen v Německu byly vypracovány plány na vojenskou integraci Evropy proti Rusku. 

Budoucí šéf okupační vlády Norska, Vidkun Quisling, již v roce 1930 napsal knihu „Rusko a my“. Na stránkách této práce Quisling nastínil myšlenku vytvoření Severní aliance, která měla zahrnovat:

  • Němce
  • Skandinávce
  • Holanďany
  • Brity
  • USA 

V tomto projektu lze snadno poznat blok NATO, který se narodil za 19 let později.

Jak plánoval Quisling, Severní Aliance se měla stát účinným nástrojem v boji proti bolševickému Rusku. 
Mimochodem, Quisling věděl o SSSR hodně, a ne z doslechu – od května 1927 do prosince 1929 byl diplomatem norského velvyslanectví v Moskvě.

V roce 1944 navíc Quisling navrhl vytvoření evropského kongresu, ve kterém lze snadno rozpoznat prototyp moderního Evropského parlamentu. Pravda, kongres měl být ve Vídni, a ne ve Štrasburku.

Ve skutečnosti se pokusili sjednotit Starý svět ještě před nacisty.

Za Napoleona se v celé kontinentální Evropě začal zavádět metrický systém, francouzský občanský zákoník se stal základem legislativy mnoha států … Ale zdá se, že celá evropská integrace jak v 19. století tak i ve 20. století byla jen omáčkou pro kampaně pochodů na východ….. Napoleon i Hitler.

Jakákoliv sjednocená Evropa okamžitě zahájila konflikt s Ruskem. Vezměme si například léta studené války nebo eskalaci konfrontace s Evropskou unií a NATO teď v 21. století …

https://bit.ly/3AFtI31

sdíletj na

3.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tartus
14. 8. 2021 07:34

Tá mapka je mizerný fake.
Pred hitlerom bolo niekoľko ideologov pre jednotnú Európu. Zopár z nich prežilo vojnu a uplatnil sa v povojnovom období. Je o tom pekná kniha. Nacistické korene bruselske EÚ.

A rovnako odporúčam knihu Proč bojujeme, od G. Faye. Tiež ideolog zjednotenia, ale teraz euro ázijského aj s Ruskom ako plnohodnotným partnerom.

Takže teraz je Európa pod vplyvom jednej ideológie, a o pár desaťročí možno bude v inej. Možno bude potrebovať vojnu aby sa naštartoval proces transformácie. Ale to bude možné až ľudia pochopia históriu.

Dany
14. 8. 2021 13:03
Odpovědět  Tartus

Wyser se na ideologie a dej si raději pivo. Informace co podáváš jsou na kočku. Daleko důležitější je futurologie. Jak to asi může všechno dopadnout? Euroatlantická civilizace je zdegenerovaná a zdemoralizovaná a blíží se svému konci.

Tartus
14. 8. 2021 13:27
Odpovědět  Dany

futurologia je inak povedané: Milý Ježiško, do budúcna si prajem ….

Dany
14. 8. 2021 18:08
Odpovědět  Tartus

Nie čo si prajem, ale čo by sa mohlo odohráť.

Tartus
14. 8. 2021 19:34
Odpovědět  Dany

Mohol by som zajtra vyhrať Loto? Nie, lebo som si nepodal a nepodám.
Mohol by zajtra spadnúť veľký meteorit na Berlín? áno, to je možné
Mohli by voliči prestať voliť dokola tých istých zlodejov a klamárov? Nie, na to nemajú dostatočnú mentálnu kapacitu.
Mohli by Krajiny odtajniť tajomstvá historie? Nie, lebo by ich to veľmi poškodilo.
Mohlo by zajtra vyjsť slnko? áno, ak sa zem neprestane krútiť tak slnko vyjde.

Nemôžeš predikovať budúcnosť, ale pokiaľ máš dostatok prostriedkov, tak môžeš ľudí dotlačiť k tomu, aby naplnili tvoje plány.

Dany
15. 8. 2021 10:19
Odpovědět  Tartus

Zajtra slnko vyjde na 100%. Na Berlin meteorit zajtra nespadne. A čo voliči? Lumpom sa podarilo rozdelit spoločnost. Podnikatelia, zlodeji, mafiáni, tunelári, a podobná sebranka volí tých, čo im umožní krást aj dalej. Feťáci, LGBT a vítači budú volit pajracy. Dá sa predpokladať, že vyhraje ANO a nebude sa mať kým spojiť do koalice. Eště chceš niečo vedieť?

Michal47
14. 8. 2021 14:36

Já se po přečtení tohoto článku jen divím Rusku, že jeho vedoucí představitelé stále pro tento odporný evropský ksindl, vedený ještě odpornějším pindostánem používají slovo “partneři”?!? Těm je potřeba pěkně po stalinsku říkat pravdivě враги и подлые захватчики, (pro odchovance tohoto hnusného režimu, kteří nemají ani ponětí o ruštině, natož aby uměli číst azbuku sic!) překlad; nepřátelé (nebo vrazi, to lépe a pravdivěji zní!) a podlí okupanté, to je to jedině správné a hlavně PRAVDIVÉ označení pro tento lidský póvl!!!!