politika

Opravdu chtějí ukrást příští volby, řekl Drulák. Nové info ke korespondenční volbě

22.02.2024 8:51 | Monitoring

„Takže oni se opravdu pokoušejí ukrást ty příští volby,“ sdělil profesor Petr Drulák v debatě spolku Svatopluk. Hovořil o úsilí Fialovy vládní koalice prosadit korespondenční volbu. Zmínil podvody ve Francii, kde tuto možnost volby zrušili. „Já ten problém té manipulace vidím především v okamžiku, kdy se to rozšíří do České republiky, protože tam se to patrně bude sčítat na jednom místě,“ dodal také. Další účastník debaty zmínil, jak podobný návrh v minulosti smetla legislativní rada vlády jako protiústavní.

Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Drulák

Zákon o korespondenční volbě prošel z prvního do druhého čtení. „Korespondenční volba je pro mě otevírání Pandořiny skříňky. Domnívám se, že jeden z výdobytků demokracie je, že když občan hlasuje, tak může hlasovat svobodně. Nikdo přesně neví, co za plentou do té obálky dá, i když na něj mohou být různé tlaky,“ řekl Drulák. „V okamžiku, kdy občan vkládá hlas do obálky, někdo s tou obálkou jde na poštu a tam ji odesílá, může dojít k manipulaci, vydírání a zastrašování. Koneckonců může docházet i k nákupu těch hlasů. Pro mne je z těchto důvodů zavedení korespondenční volby cesta ke konci demokracie,“ řekl Drulák.

„Korespondenční volba odporuje tomu, čemu říkáme ústavní principy volebního práva, volebního systému,“ sdělila následně Turoňová a rozebrala, proč podle jejích slov vládu napadlo oslovovat voliče v zahraničí a usnadňovat jim způsob, jakým mohou volit. „Víme z předchozích voleb do Sněmovny, že právě strany současné vládní koalice mají své voliče v zahraničí. Oni odsud dostávají poměrně velký počet hlasů,“ sdělila Turoňová, podle níž si politici vládní koalice chtějí vyrobit další voličskou základnu. Poukázala ještě na zákon o státním občanství, k jehož změně nyní také dochází. „Je to až přes milion dalších hlasů,“ řekla. 

„Opoziční strany se proti korespondenční volbě staví i z důvodu protiústavnosti a narušení hodnotového nastavení volebního systému. My máme volební systém založen na volbě, která je všeobecná, přímá, rovná, zároveň respektujemem svobodnou vůli jednotlivce. Ve všech těchto aspektech korespondenční volba tyto principy narušuje,“ řekla dále Turoňová.

„První vlaštovkou pro zavedení plánů korespondenční volby pro Čechy žijící trvale v zahraničí byl návrh pětikoaličních senátorů z podzimu roku 2021,“ vzpomněl na počátky diskusí o korespondenční volbě Doležal. „Návrh byl tehdy podán jako návrh skupiny senátorů. Posuzovala ho tehdy legislativní rada vlády a další připomínková místa. Ta legislativní rada vlády, která je v tomto hlavním arbitrem, jej prohlásila v mnoha ohledech za protiústavní. Ale také, že je nerealizovatelný, že vyžaduje i změnu dalších zákonů, že obsahuje řadu protimluvů a nesmyslných protiprávních věcí. Tento návrh skupiny poslanců je z 99 procent opsaný, v těch hlavních věcech ze 100 procent, a je tam pár dodatků. A tím, že byl podán jako poslanecký návrh, vyhnul se kolečku, kde by to trvalo delší čas,“ zmínil Doležal a hovořil o účelovosti časové, o kterou se koalice pokouší.

„Takže oni se opravdu pokoušejí ukrást ty příští volby,“ sdělil Drulák. „Tyto jedny konkrétní volby, i samozřejmě další, ale tam je riziko, že to může být zrušeno, ale do té doby mají sílu si to protlačit,“ doplnil Doležal. 

Přišla i řeč na Ústavní soud, a zda by mohl celou věc řešit. „Ono by se to hlavně u toho Ústavního soudu řešilo až zpětně. I v případě, že bychom dodatečně zjistili, dejme tomu, že to je protiústavní, tak už ty volby proběhnou,“ podotkla Turoňová. 

Diskutéři následně také varovali před záměnami identit, před různými podvody i manipulacemi. „Zaměstnanci ambasád k tomu nejsou vyškolení. Sice jsou tam schopní konzulární úředníci, ale v tomto systému udělat chybu… Ta chybovost bude obrovská. Já ten problém té manipulace vidím především v okamžiku, kdy se to rozšíří do České republiky, protože tam se to patrně bude sčítat na jednom místě,“ sdělil Drulák.

„Hlavně si uvědomme, že mohou být osoby, které budou mít v rukách několik volebních lístků,“ dodala Turoňová.

Drulák následně ještě připomněl, že v minulosti měli korespondenční volbu například ve Francii, ale nakonec ji zrušili, protože například na Korsice docházelo k obrovským podvodům. „A když se podíváme na ty české zkušenosti s korupcí, s podvody, tak já bych si řekl, že v podstatě každý rozumný člověk musí očekávat, že se to bude někdo pokoušet zmanipulovávat. Vždyť se třeba podívejme na STAN. S čím vším jsou spojeni, ta strašná aféra Dozimetr, komunikace s nějakými chráněnými mobily, aby je nikdo neslyšel. Ti mají dneska Ministerstvo vnitra,“ sdělil Drulák.

sdílet na

44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
22. 2. 2024 17:46
Ohodnotit příspěvek :
     

To je snad jasný, ne? Hm… ale asi ne všem. Vlastně nechápu, že stále ještě nechápou.

Bety
22. 2. 2024 18:20

A myslíte, že to nechápou, nebo o tom nemají ani tušení? Pochybuji, že naše méédia považovala za nutné se o tom šířit. Jestli se o tom zmínila, tak jen okrajově jako o nezbytném demopokroku, mezi
mnohem zajímavějšími tématy bulvárního typu.

22. 2. 2024 19:11
Odpovědět  Bety

Ale vždyt o korespondečním hlasování mele pekari nabl-bané a spol. v jednom kuse.

Tupý hulvát
23. 2. 2024 07:22

Já to chápu,že to nechápou,oni netuší ani co to znamená,jak by to tupí ignoranti mohli tušit?

Pavel z Moravy
22. 2. 2024 19:49
Odpovědět  Bety

Nechápou, nemají tušení, nechtějí chápat a nechtějí tušit. Ničím se nezabývat a nevědět je přece nejlepší způsob jak zůstat oslem. Omlouvám se tomu šikovnému zvířátku, na něho když se jde po dobrém, tak se většinou umoudří. S bičem většinou svedete houno.

Autor
22. 2. 2024 20:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

To zvířátko už musí být na mnohé zvyklé – vždyť Demokraté, to jsou samí “Oslové”, ne?
Jen tak ze zvědavosti jsem to dal do vyhledávače //Demokraté, to jsou samí “Oslové”// – DuckDuckGo, oblast Česká republika a první výsledek – “náš nám ukradený” premiér zaníceně pronáší nějakou řeč na nějaký dotaz na mikrofon … přímo symbol. A pak že vyhledávače zkreslují!
To je teda ten správný a oficiální vyhledávači určený OSEL:
https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Ftse3.mm.bing.net%2Fth%3Fid%3DOIP.9ybC9pgvy04qdrPuzxNrxwHaEK%26pid%3DApi&f=1&ipt=63d89fe30350c6db61a7853c6fd0a3beb13a80485dcdd61b4539cacfe9594d2d&ipo=images

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
22. 2. 2024 20:15
Odpovědět  Pavel z Moravy

To z nich zas nedělejme až takové blbce.

Když jde o jejich prospěch, nejenže chápou až moc dobře, ale také UMĚJÍÍ všechno zařídit, vysvětlit, odhlasovat .

Jak už mnohokrát dokázali. Pokud mohou něco zhoršit, zmanipulovat, a získat pro svůj prospěch (hlavně peníze, majetek, moc), pak jsou tak schopní, že nám nezbývá jen nevěřícně zírat na jejich najedniu zázračně objevené “řídící schopnosti”.

22. 2. 2024 21:28
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak to se musíš ale hóóódně omlouvat oslíkovi a k zemi se před ním poklonit, páč
osel je nejinteligentnější z konovitých.

Markýza
23. 2. 2024 08:47

Spousta lidí si plete poslušnost s inteligencí a kdo je vzorovitý a chce si dělat podle svého, je podle nich blbec – tohle je velice hezky vidět u psů. 🙂 Neposlouchá? Blbec je to. Zajímavý, žejo.

23. 2. 2024 14:43
Odpovědět  Markýza

Neposlouchaj osobnosti. Která je, vzato kolem a kolem, projevem (produktem?) inteligence. Platí pro všechny vyšší živé bytosti. Tedy aspon dle mého názoru. Hmm… Měl jsem čokla s osobností. Chytrej jak vopice ale placama na zabití.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sergej
23. 2. 2024 18:26
Odpovědět  Markýza

No a co je učí že příZpůsobivost je u inteligentních lidí. Ale už mlčí o EQ a SQ. Tak se přizpůsobí lágru aby je nepočmárali úžeři ale proto jim nechají s prominutím nebo ne ani h.vno.

ijn
22. 2. 2024 17:47
Ohodnotit příspěvek :
     

předčasní volny a generální stávka. Zničení celého kovozpracujícího průmyslu a ztráta základní české výroby železa ke zušlechtění ocele se česká ekonomika neobejde

proto nájezd anglossaského KoZa zločinu s podporou českých politiků odstaví celou českou průmyslovou ekonomiku,…..porostou pouze tržby zásilek a balíčky z ciziny,…..ztráta Liberty Ostrava je řízený proces zkázy české ekonomiky,….ta se promítne do totálního úpadku celé Střední Evropy!!!

Proto důvody k dlouhotrvající GEBERÁLNÍ STÁVCE JSOU NEZBYTNÉ!!!!!!

Kolemjdoucí
22. 2. 2024 17:58
Odpovědět  ijn

Zpátky na zem – uvědomte si, kde, v jaké zemi, v jakých časech a za jaké vlády žijete… NIC, opakuji NIC se nestane -> čímž mám na mysli jakýkoliv odpor či protest že strany plebsu… Ani náhodou …

Ijn
22. 2. 2024 18:05
Odpovědět  Kolemjdoucí

Zbabělých přisluhovačů mají čeští političtí zrádci vždy připraveno v HSP a státních médiích vždy dostatek,….ale proč i na alternativě???

Pavel z Moravy
22. 2. 2024 19:43
Odpovědět  Ijn

Mám ale obavy, že kolemjdoucí má pravdu. Tady by musela být vidět změna myšlení většiny lidu, aby mohl být člověk optimistou. Jak jsem řekl, tady je v současné podobě poměr sil ve sněmovně Šestikoalice – versus SPD. Ke změně je zapotřebí aby se spojila veškerá alternativa pod jednotnou vlajkou třeba zmíněného SPD a vytvořila silnou protikoalici. Jinak je vše marné. To doufám všichni vědí a jestli to tak ti vůdcové různých stran a hnutí nevnímají, tak jsou úplně mimo mísu a mohou to přímo zabalit. Až skutečně uvidím, že jsou všichni spojeni a jednají ve společném zájmu, pak uvěřím, že je to na správné cestě.

Slovan
22. 2. 2024 20:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle a o čem se tuna kuurwaa furt bavíme, když má kolemdoucí pravdu?!! A co tuna Slovan a jiní píšeme už hodně dlouho.Já si snad půjdu vzít prášek. Dokola, dokola a furt dokola. Jak u hovad na dvorku. Tak a teď do mě.

Tupý hulvát
23. 2. 2024 07:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

Sečtěte si pětikolku a ANO,přidejte voliče socialistů,část takových těch pidistran a zbyde vám ta vaše alternativa.

Pavel z Moravy
23. 2. 2024 10:20
Odpovědět  Tupý hulvát

Tak jestli jste těmi socialisty mínil socdemáky, tak o nich je zbytečné se bavit. To by se musel z hrobu probrat starý Zápotocký a nakopat jim prdel. Komunisté sami o sobě to v této nenávistné společnosti dnes dohromady nedají. Já jim to klidně hodím, dělal jsem to stále až na poslední volby, kdy jsem to hodil SPD. Ale tady už teď jde o spojení všech proti hydře z Bruselu a všem těm nadnárodním grázlům včetně našich. Nevidím jiné řešení než rozumný kompromis mezi všemi těmi stranami alternativy. Ale jestli tomu oni nechtějí rozumět a já a další takoví tomu nerozumíme, tak ať si nase.rou a dělají si tu svoji pštrosí politiku dál.

Tupý hulvát
23. 2. 2024 15:27
Odpovědět  Pavel z Moravy

O stranách a jejich chování jsem nic nepsal,sčítal jsem voliče kteří ALTERNATIVOU NEJSOU.Těch co zbývají je kolik?Ti se mohou spojovat do alelujá a je jim to platné,jak mrtvému zimník.Spojovat se má cenu teprve až lidé pochopí,co se děje.To znamená buď NIKDY,NEBO AŽ NEBUDOU MÍT CO ŽRÁT a to zatím nehrozí.Je otázka,zda to vůbec chceme,válku nebo hlad,v zájmu toho pochopení.

Pavel z Moravy
23. 2. 2024 10:21
Odpovědět  Tupý hulvát

Alternativa jsou ale i komunisté, nebo ne?

Pavel
23. 2. 2024 08:32
Odpovědět  Kolemjdoucí

Bohužel máte pravdu! To co dokázali udělat z naší populace za 30 let je úděsné.”Oprátka na našem krku” se již pomalu utahuje a “ovce” řeší 4 denní prac.týden a dovolené v létě.Jen debil a ignorant již nemůže vidět o co jde na Ukrajině, a že cvičení NATO je vlastně příprava války NATO versus RF. O Ukrajince nešlo nikdy a nejde od r.1991,ti jsou obětováni za účelem oslabení Ruska,vyčerpání jeho voj.potenciálu a otestování možnosti prolomení jejich PVO kolem strategických uzlů za účelem prvního úderu. A my stejně jako Ukrajinci budeme obětování pro blaho USA a anglosasů. Tak, jak vypadá dnes východ Ukrajiny bude vypadat i ČR v tom lepším případě, pokud nedojde k jaderné výměně! To není strašení, bohužel to je naše budoucnost, pokud budou ti zmetci, co si usurpovali vládu u nás u moci!!!

Antonín Körber
22. 2. 2024 18:09
Odpovědět  ijn

..ano,toto je nejrychlejší cesta k trvalé úřednické vládě,..uvidíme kolik nám zůstane stran!,snad jen kvůli téměř bezvýznamným zastoupením v Parlamentu a mandátům,..význam budou míti jen větší hnutí…konečně bude prostor pro opravdové odborníky a hlavně rozum,…dnes se můžeme akorát zeptat”k čemu je hlupákům rozum?”..

Pravdomluvny
22. 2. 2024 18:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Výdobytek čeho že……????

22. 2. 2024 19:26
Odpovědět  Pravdomluvny

Ví dobytek.

Markýza
22. 2. 2024 19:58

😀 😀

Slovan
22. 2. 2024 20:26

….a proto se tomu směje.

Slovan
22. 2. 2024 21:00

….a ten se tomu směje.

Pavel
23. 2. 2024 08:39

Milo, ten dobytek ,když jej vedou na jatka to ví a brání se tomu,ale “tupé ovce” si myslí, že je vedou do ráje a blahobytu. Až uvidí ty otevřené vrata jatek to už bude pozdě!!!Ale jak píší kolemjdoucí a další, u nás je cokoliv říkat zbytečné, stádo nemyslí to je pouze vedeno!

Pavel z Moravy
23. 2. 2024 10:26
Odpovědět  Pavel

Jo, jo stádo se žene a když se nějaký kus vychýlí z trasy, bum prásk. Stačí mu vzít obživu a je hotovo. Pak je rád když má aspoň na ten špagát. Jo, fajnová je ta liberální kapounská společnost, ona už ví jak na ten plebs.

Jura S
22. 2. 2024 18:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Korespondenční volba je kokotina jako “KORESPONDENČNÍ ŠUKAČKA” … Buď jste v posteli oba (volič ve své zemi) a oba se toho účastníte nebo to nedává smysl…. Vlastenectví je jako manželství, musíte se svou ženou (vlastí) žít, chápat co se děje a doba je turbulentní… Je- li někdo třeba v USA či na Huhululu je to jeho věc, taky zřejmě “korespondenčně nepoklátí kámošku, manželku někde v Práglu… to pochopí i vládní kretén…

Tupý hulvát
23. 2. 2024 08:30
Odpovědět  Jura S

Jaká kokotina,chápete vůbec,co se tady děje?
Snížíme věkovou hranici voličů,když už mohou řídit…..proč?
Umožníme,aby se mohl stát občanem každý,kdo ČESTNĚ PROHLÁSÍ,že je potomek emigranta do nevím kolikátého kolena.
Zavedeme korespondenční volbu.

Jsou sudetští Němci emigranti,vyhnanci nebo odsunutí???
Koho budou volit č.občané žijící na západě?
Koho budou volit mladí indoktrinovaní čumdomobilové?

Vám to nedává smysl,to není kokotina,ale ZLOČIN,pokus o likvidaci státu,nejen ukrást volby!

K tomu všemu zničení vstahů s Ruskem,které je garantem naší státnosti,to víte?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
23. 2. 2024 10:36
Odpovědět  Tupý hulvát

No, je fakt, že toto není žádná koko.tina ale kure.vsky vážná situace. Po přijetí této korespondenční volby a udělení občanství nevím do kterého kolene všem sudeťákům se už nebudeme opravdu mít o čem bavit. Už nebudeme existovat, pouze jako ti největší otroci a normální a rozumní si mohou jít hledat místo k životu úplně mimo tuto kolonii. Je to jasný zločin jak říká T.H. O tom žádná. Kujwa, oni nedělají vše jen tak, tedy z prd.ele, oni to dělají pro své loutkovodiče a k likvidaci země. To všechno je nadmíru pečlivě připravená hra. Pak si tady může většina rozumných, kteří budou mít ještě dostatek sil zvolat RUSKO volá a jako otcové poutníci tam odpochodovat.

Markýza
23. 2. 2024 08:49
Odpovědět  Jura S

😀 😀 teda kluci, vy tady perlíte!

Gales
22. 2. 2024 18:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Některým posrancům svázat ruce aby nemohli hlasovat pro.

22. 2. 2024 19:16
Odpovědět  Gales

Radši přerazit.

Pavel z Moravy
22. 2. 2024 19:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to by byly hlasy převážně pro tyhle škůdce z pětikoalice a když by se jim podařil ještě ten majstrštych s tím udělováním občanství až do kolikátého kolene zpětně a jelikož jsou zde i fandové sudeťáků a ti by do toho měli také co říci, tak už mají navždy vystaráno. A nezapomeňte na ty další mlaďochy co půjdou k volbám poprvé. Nezlobte se na mně, ale volby již nic nevyřeší, oni mají ošéfovaná média a ti tu nemyslící většinovou masu udolají. Po příštích volbách bude s největší pravděpodobností nářek ještě větší. Nebo mi chcete namluvit, že většina občanstva do toho roku a půl vyzraje?Tomu nevěřte, nevyzráli dosud a jestli se do té doby nedá opozice dohromady a nevytvoří jednotnou organizaci odporu, volby budou zbytečné, když navíc víme, že Babišovci, kteří poberou spoustu hlasů jsou bruseláci tělem i duší, Charanzová, Jourová a další jsou toho důkazem. Tady je to nyní šestikolka versus SPD. A SPD k sobě potřebuje všechny ostatní opoziční strany a hnutí, sjednotit je pod jednou vlajkou a jedině tak je možné uspět. Mně ale určitě neposlechnou, nějakého starocha z venkova. To je můj názor, jinak to nevidím.

Aleš
22. 2. 2024 19:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Vláda zahraničních agentů SPOLU si chce udržet koryta a dál ničit tento stát.

Kelly
23. 2. 2024 07:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Fialový hnus nepotřebuje ukrást volby, Zelenský volby zrušil a prošlo mu to, tak proč by nemohl zrušit volby tady Fialy s pětidebilicí? Ústavní soudci to schválí, ti nemají žádné svědomí, a lid český bude jako vždy držet hubu, hlavně, aby se plavalo pěkně po proudu.

Pijack
23. 2. 2024 09:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Tento rozhovor bych klidně doporučil uložit do archivu a až se změní poměry v zemi přechodem z fašizmu do normální demokracie, tak by se měl studentům politologie a jiných humanitních pavěd přehrávat na všech seminářích. Tímto rozhovorem by měl začínat každý semestr !!! A hlavně by ho měli studovat všichni budoucí právníci, ti ústavní nejvíce.

Pipa
23. 2. 2024 14:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Tenhle “pětiklan” udělá pro své znovuzvolení cokoli ! Má pro to veškeré nástroje v ruce, sami jsme si to v rámci akce “hlavně aby nevyhrál Babiš!” způsobili.
Pětikolka s darebákem “euroobčanem Rychetským “ to vymysleli a vyšlo jim to! Teď bude možná velký problém je od těch koryt dostat! A ti tady v tom kdysi našem státě spolu s EU můžou napáchat pěkný zvěrstva!

Honzas
23. 2. 2024 14:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Husák kdysi prohlásil že Čechům stačí buřty a pivo. Měl naprosto pravdu!!! Plné koryto, laciné žrádlo, laciné pivo– To je jediné o co Čechům jde.

sergej
23. 2. 2024 18:21
Odpovědět  Honzas

Máš to a zřejmě i okolí, aha. Ve vydlabaném vývratově vyžranově.

sergej
23. 2. 2024 18:30
Ohodnotit příspěvek :
     

🙂 Pučmelouni
https://www.facebook.com/Pabloss69/videos/1246681043395255

Kelly
23. 2. 2024 21:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Já jsem byl přitom, když se likvidovala výroba oceli ve Vítkovicích, postavil jsem se korupci, která zničila Vítkovice: https://aliancenarodnichsil.cz/za-nahlaseni-korupce-sup-za-katr/
a Fialova vláda se mi mstí tím, že proti mě vykonstruovala prostřednictvím Bradáčové trestní oznámení. Dnes jsem řval u Úřadu vlády o tomto skandálním korupčním případu, zde chodím po Praze a protestuji, že Fialova vláda kryje tuto korupci: https://www.prahain.cz/politika/protest-pred-budovou-magistratu-proti-zdenku-hribovi-i-janu-cizinskemu-8409.html