„Arktida a záliv Petra Velikého“: Baranec hovořil o budoucím setkání Putina s Bidenem

Podle ruského vojenského experta Baranece se vojenští poradci snaží americkému prezidentovi vnutit agendu, díky níž bude na nadcházejícím summitu v Ženevě vypadat hloupě.

Podle názoru plukovníka ve výslužbě Viktora Barance, který nedávno obdržel odpověď od ruské FSB ohledně bezpodmínečné územní příslušnosti zálivu Petra Velikého v Přímořském kraji k Rusku, Američané se pokusí tuto otázku nastolit na nadcházejícím setkání 16. června prezidentů Ruska a Spojených států.

Faktem však je, jak věří Baranec, že otázka je tak jednoznačná a zároveň malicherná, že americký prezident Joe Biden ve snaze nastolit téma územních nároků vůči Rusku bude vypadat velmi hloupě.

“Tady, samozřejmě, je Arktida, tady je záliv Petra Velikého … Víte, to nejsou jediná fakta, kde se naše názory neshodují,” připomněl expert. “Vnucují mu agendu. Tentokrát se rozhodli, aby Biden něco takového nastolil na pořad jednání. Ale víte, jsem si téměř absolutně jistý, že jak ruské ministerstvo zahraničí, tak Kreml okamžitě odstraní tuto otázku z agendy rozhovorů, nebudou souhlasit”.

Baranec je přesvědčen, že ruský vůdce Vladimir Putin bude jistě považovat takovou otázku od svého protějšku za „směšnou a nedůstojnou, aby byla nastolena na tak vysoké úrovni.“

https://bit.ly/34sVNN2


sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
29. 5. 2021 14:03

No to by mě opravdu moc zajímalo, co si může chytrá liška Putin povídat se senilním Bidenem… čemu je to úlitba a proč ? To bude zase trapas světového formátu, až začne Biden blekotat….. A kolik to bude stát peněz? Miliardy….. Zajistit bezpečnost dvou vůdců obrovských národů, kteří se shodnout nemohou a možná Biden ani nesmí….. to mi připadá jak fanfaronské vyhazování peněz. Co je k tomu vede k takovému gestu a k čemu to bude ??? Putin přece dobře ví, že to bude k ničemu a Biden se toho nejspíše bojí, protože TAK blbý zase ještě není…. ráda bych znala názory jiných lidí….. nechápu to….

Alva
29. 5. 2021 20:42
Odpovědět  zdena

Vypadat hloupěji, než se dosud, bude pro Bidena těžká úloha. S ním si Putin hravě poradí.

zdena
30. 5. 2021 19:12
Odpovědět  zdena

Díky za reakci 🙂

Jozef
29. 5. 2021 22:39

Armády v Európe sú nastúpené, prečo neobetovať nepotrebného Bideta spolu s Putinom a odštartovať tretiu svetovú ? Byť Putinom bavím sa cez videokonferenciu. 

zdena
30. 5. 2021 19:15
Odpovědět  Jozef

Taky mám z toho takový divný pocit – napadlo me už totéž a vrtá mi to v hlavě….. jenže to by nebylo řešení – v tom případě se role v Rusku ujímá bojovný Šojgu, který už dlouho do Putina hučí, že by to chtělo víc tvrdosti. Ale zase by Putina nepustili, kdyby nebyli schopní zajistit jeho bezpečnost……..