politika

Nelze jinak, než souhlasit.

Bývalý špión Sergej Skripal je špinavý zrádce své vlasti. Těmito slovy odpověděl ve středu ruský prezident Vladimir Putin na otázku, která se týkala protiruských sankcí vyvolaných otravou Sergeje Skripala a jeho
dcery Julije v britském Salisbury. Dotaz padl během plenárního zasedání Ruského energetického týdne.

 

„Co se týče Skripala, tento špionážní skandál je uměle nafouknutý,“ řekl podle agentury RIA Novosti šéf Kremlu. Někteří novináři se podle něj snaží ze Skripala udělat aktivistu v oblasti lidských práv.
„Je to ale jen špión, zrádce vlasti,“ řekl prezident a dodal, že je to špinavý zrádce.
Čím dříve podle něj kampaň kolem Skripala skončí, tím lépe.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/485035-skripal-je-spinavy-zradce-sve-vlasti-prohlasil-putin.html

Ruský prezident se zabýval otázkou syrského ozbrojeného konfliktu. Podle ruského vůdce jsou úspěchy syrské armády v boji proti terorismu zřejmé. Zároveň Vladimír Putin jmenoval hlavní důvod, proč SAA dosud neosvobodila celé území země.
Vladimir Putin poznamenal, že důvodem je přítomnost vojenských kontingentů států porušujících mezinárodní právo v Sýrii. Ruský prezident poznamenal, že řada zemí používá své jednotky v Sýrii bez oficiálního pozvání orgánů SAR a bez příslušného mandátu Rady bezpečnosti OSN.

“Musíme se snažit, abychom zajistili, že v Sýrii nebudou vůbec žádné zahraniční jednotky. Včetně Ruska, pokud to bude přijato na úrovni vlády Syrské arabské republiky. Máme zájem o stabilitu v Sýrii”.

Vladimir Putin připomněl, že jedním z porušovatelů mezinárodního práva v této situaci jsou Spojené státy americké. Podle prezidenta Ruské federace Spojené státy nedostaly ani mandát Rady bezpečnosti OSN, ani pozvání Damašku, a proto skutečné cíle  Američanů v SAR vypadají nesmírně pochybně.

“Původně jsme měli za to, že Spojené státy bojují s islámským státem”
Dále prezident dodal, že IS v Sýrii zmizel, a pro Spojené státy je stále těžší vysvětlovat svou přítomnost.

https://topwar.ru/147861-pochemu-saa-ne-osvobodila-ot-boevikov-vsju-siriju-putin-objasnil.html

 

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
4. 10. 2018 13:46

Visitor Rating: 5 Stars

Dědouch
4. 10. 2018 23:43

Visitor Rating: 5 Stars