historiepolitika

Evropská hyena

Před 80 lety Polsko, jako spojenec nacistického Německa a fašistického Maďarska, napadlo Československo
a okupovalo Těšínsko – Ziemia Cieszyńska, Teschener Schlesien.
Jednalo se o přímý důsledek Mnichovské dohody, která rozvázala nacistickému Německu ruce ve východní Evropě a vedla ke zničení suverénního Československa.

Ve skutečnosti bylo Polsko jedním z spolupachatelů vypuknutí druhé světové války, která měla podle plánu Hitlerových sponzorů směřovat především proti SSSR, kde křížová výprava sjednocené Evropy proti komunismu měla skončit.

Ale Pakt Molotov-Ribbentrop nasměroval agresi jiným směrem, v důsledku čeho bylo zničeno Polsko, které se podílelo na ničení Československa, a Hitler se potýkal s těmi, kteří ho tlačili na východ a pomohli mu demontovat Versaillskou smlouvu a připravit se na světovou válku.

Je tedy přirozené, že Polsko a celý Západ dnes předstírají, že Mnichovská dohoda = zrada a zničení Československa jsou věci naprosto nevýznamné.

https://colonelcassad.livejournal.com/4495481.html

Proroctví Lloyda George:
Jak řekl britský premiér Lloyd George, popisující výsledky první světové války – některé národy v budoucnu budou platit za sobectví a cynismus svých představitelů.
Ve své knize “Pravda o mírových smlouvách” popisuje vznik důvodů, proč bylo Polsko nazýváno “evropskou hyenou”. Tento fragment končí určitým proroctvím, kde Lloyd George naznačuje, že země zapojené do této politiky (především Polsko a Francie) budou platit za její důsledky.

http://publ.lib.ru/ARCHIVES/L/LLOYD_DJORDJ_Devid/_Lloyd_Djordj_D..html

Polsko zaplatilo v plné výši za agresivní a dobrodružnou politiku dvacátých a třicátých let, včetně agrese proti Československu. Přibližně rok po okupaci části Československa přestala existovat myšlenka Pilsudského – evropská hyena byla rozcupována.

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
3. 10. 2018 08:19

Visitor Rating: 5 Stars

Dědouch
3. 10. 2018 13:48

Visitor Rating: 5 Stars

Administrátor
4. 10. 2018 13:40
Odpovědět  Janinna

Hoy parde. Tvá přítomnost zde napovídá, že jsi skončil dohled nad dohledem a uskladněním zimních zásob? Tedy, už žádný vožralý mouchy, vosy a jiný hovada,…vše jen z povzdálí…tedy zazimováno? Doufám, že se nevracíš s práznou a nějakej břichobol sem vetneš.

Administrátor
4. 10. 2018 21:41

Také jsem tu jednu tu potvoru poznal, jak jsem psal, ale nechci malovat čerta,… ale zatím voní nevím. Možná dal na domluvu kočky, možná,…a možná nebyla tak početnou familii, jako negři.
Já také jak křížkuju a vše kolem nasírá, což patří k těm pozbíraným křížkům, vidím, že město, není to ideální místo v dnešní době,..navíc, ta dnešní doba tě k tomu nutí, ale v podstatě je podobná té před x lety tím, že abys přežil i na chalupě, musíš se ozbrojit.

http://nd02.jxs.cz/751/797/2ea0eda545_105190723_o2.jpg

Anonymní jméno komentáře
5. 10. 2018 13:57

Visitor Rating: 5 Stars