Na Donbasu zemřelo dítě v důsledku útoku ukrajinských dronů: “bylo to vědomé rozhodnutí operátora”

Úvodní foto – Alej andělů, zabité děti Donbasu ukrajinským agresorem.*

V důsledku útoku ukrajinských bezpečnostních sil na Donbas, bylo zabito dítě a jedna žena byla zraněna, uvedl mluvčí lidové milice samozvané Doněcké národní republiky.

„Ozbrojenci 59. brigády ozbrojených sil Ukrajiny při vyplňování rozkazu … použili bezpilotní vzdušný prostředek vybavený improvizovaným výbušným zařízením,“ cituje zástupce oddělení RIA Novosti .

Poznamenal, že cílem útoku byla obytná oblast ve vesnici Aleksandrovskoje. Podle jeho slov v tu chvíli byli na dvoře dva civilisté.

“V důsledku trestných činů ukrajinských ozbrojenců zemřelo dítě narozené v roce 2016 a místní obyvatelka byla zraněna. Zranění mají různou míru závažnosti, žena byla převezena do nemocnice, kde jí byla poskytnuta veškerá nezbytná lékařská péče,” dodal zástupce lidové milice DPR.

„Bylo to vědomé rozhodnutí operátora“ – podrobnosti o vraždě dítěte ukrajinskou armádou na Donbasu.

Válečný zpravodaj Semjon Pegov podává podrobnosti o hrozné tragédii, která se dnes stala na Donbasu.

Dítě bylo zabito ukrajinským dronem“.

Dítěti bylo 5 let. Z dronu bylo upuštěno výbušné zařízení.

Bez ohledu na kvalitu UAV je však zřejmé, že jakýkoli takový úder je ovládán operátorem na základě obrazu získaného z dronu v online režimu.

Je nemožné zaměnit malé dítě s vojákem, dokonce i se špatnou optikou. To naznačuje, že důstojníci ozbrojených sil Ukrajiny vydali úmyslný rozkaz zabíjet děti.“

♦ Ukrajinští ozbrojenci pokračují v terorizování pokojného obyvatelstva republiky, úmyslně porušují další opatření k posílení a kontrole stávajícího režimu neomezeného příměří, ignorují normy Ženevské úmluvy a humanitární právo.

♦ ️ Takže ozbrojenci 59. brigády ozbrojených sil Ukrajiny podle původního rozkazu velitele ŠAPOVALOVA použili bezpilotní vzdušný prostředek vybavený improvizovaným výbušným zařízením. Jako předmět spáchání teroristického činu si ukrajinští ozbrojenci vybrali obytnou oblast vesnice ALEXANDROVSKAJA, kde shodili výbušné zařízení poblíž domu na sv. 2. Dorožnaja, 36. V tu chvíli byli na dvoře DVA civilisté. V důsledku trestných činů ukrajinských ozbrojenců zemřelo dítě narozené v roce 2016 a místní obyvatelka narozená v roce 1954 byla vážně zraněna, byla převezena do nemocnice, kde jí byla poskytnuta veškerá lékařská péče.

♦ ️Od dalšího zhoršení agrese Kyjeva proti Donbasu je to již druhá oběť, která zemřela v důsledku teroristického útoku organizovaného ukrajinskými ozbrojenci. A s lítostí musíme konstatovat, že tentokrát jejich rukou zemřelo dítě.

♦ ️Materiály o skutečnosti teroristického činu budou předány zástupcům mezinárodních organizací se sídlem v republice a také generální prokuratuře DNR, aby se připojili k trestnímu řízení zahájenému proti veliteli
59. brigády ŠAPOVALOVI.

♦ ️ Naléhavě žádáme mezinárodní pozorovatele, aby zaznamenali trestné činy ozbrojených sil Ukrajiny, jejich teror proti civilnímu obyvatelstvu Donbasu a aby donutili ukrajinské vedení zastavit zabíjení nevinných lidí.

Den předtím DNR uvedla, že ukrajinské bezpečnostní síly porušily příměří na Donbasu 24krát za týden a zařídily provokace palby pomocí minometů a granátometů.

* Alej andělů je pamětní komplex v Doněcku na památku dětí, které zemřely během ozbrojeného konfliktu na východní Ukrajině. Nachází se ve městě Doněck v parku kultury. Foto zde https://bit.ly/3fFymHg
Podle údajů UNICEF zveřejněných v říjnu 2018 během ozbrojeného konfliktu na východní Ukrajině od roku 2014 zemřelo v důsledku ostřelování na území DNR/Doněcké oblasti nejméně 149 dětí.


https://bit.ly/39HLJCG
https://bit.ly/2PWPFbD
https://bit.ly/31GR6ha

sdíletj na