Moskva slzám nevěří. A těm izraelským už vůbec ne.

Ministr obrany RF Sergej Šoigu oznámil, že Rusko během dvou týdnů posílí syrský systém protivzdušné obrany novými raketovými systémy S-300.

Sergej Šojgu v RJ:

 

Podle pokynů prezidenta Ruské federace přijme ministerstvo obrany následující opatření ke zvýšení bojových schopností syrského systému protivzdušné obrany.

 1. Syrské ozbrojené síly obdrží během dvou týdnů moderní raketový systém S-300. Ministr obrany zdůraznil, že před pěti lety byly tyto dodávky na žádost Izraele pozastaveny.
  Dnes se situace změnila. Nyní, po známých událostech ze 17. září, tuto žádost se rozhodlo Rusko ignorovat.
 2. Velitelské jednotky syrských útvarů a vojenských jednotek protivzdušné obrany budou vybaveny automatizovanými řídicími systémy, které jsou dodávány pouze ruským ozbrojeným silám.
  Tím bude zajištěno centralizované řízení všech sil a zařízení ozbrojené obrany v Sýrii, sledování vzdušné situace a rychlé dodávání cílových označení.
  A co je nejdůležitější, bude zajištěno identifikace všech ruských letadel ze strany syrské vzdušné obrany.
 3. V oblastech přiléhajících k Sýrii, nad vodami Středozemního moře, bude prováděno radioelektronické rušení satelitní navigace, radarových a komunikačních systémů bojových letounů, útočících na objekty na syrském území.
  Jsme přesvědčeni, že implementace těchto opatření ochladí „horké hlavy“ a odrazí nepřiměřené kroky, které ohrožují naše vojáky.V opačném případě budeme muset reagovat podle vyvíjející se situace.

Tolik v kostce Sergej Šojgu ve videu.

Jedná se o prudké omezení svobody Izraele v jeho proxy válce proti Íránu na území suverénní Sýrie.

Za zmínku také stojí, že Izraelská vojenská delegace v Moskvě byla vyhozena po 21 minutách jednání.
Při schůzce se izraelská strana zřekla jakékoliv odpovědnosti za sestřelené ruské letadlo a vinu házela na jiné. Obvinili syrskou stranu z neschopnosti, že Rusové náležitě nepoučili syrské síly v používání techniky protivzdušné obrany,….
Na konkrétní otázky ruské strany, nebyli schopni reagovat a tvrdili, že vše musí konzultovat s izraelskou vládou.
Tím bylo setkání ukončeno, protože Rusové dospěli k závěru, že Izraelci přišli jen s propagandou, místo aby odpověděli na otázky.
Naštvaní Rusové jednání ukončili a delegaci vyhodili.
Izraelští vojenští hodnostáři vyhodnotili setkání jako „napjaté a velmi nebezpečné“.

 

http://halturnerradioshow.com/index.php/news/world-news/3182-israeli-military-delegation-to-moscow-thrown-out-by-russians-after-21-minutes

 

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Visitor Rating: 5 Stars

Těch 21 minut, je až, až. Jinak je to dobré rozhodnotí i ta zdrženlivost. Horkou hlavou se nechá i lecos zkazit. Mnoho lidí by raději vidělo od Rusů akci, ale tohle jejich rozhodnutí, bohužel nikdo nezaznamená a dále budou hubou mlet o provokacích,…Rusové jednají bez řinčení zbraní a to mnohým nevyhovuje,…

laugh…Večernice Janino, přeji klidnou dobrou noc a dobrou dovču, dobrý let.

Dědouch

Ahojte oba. Opět jen na skok mezi vás, mně milé. Kláda pro Janinu. (komentáře) http://www.novarepublika.cz/2018/09/sporna-osobnost-sv-vaclava.html A pro odlehčení. Kdysi jsem jezdíval s bývalkou na chatu poblíž Káraného, kousek od St. Boleslavi. Tam jsem zachytil "pověst", že Boleslav měl v Hradištku (za mých časů nádherná vesnička s kapličkou a krámkem, který fungoval i jako hospoda. Zastavil se tam čas, někdy v 15. st. Asi už to tam bude vypadat jinak, "moderně"…) nějakou holku, krev a mlíko. Jednoho krásného dne, (léta Páně 28. září 935 n. l.), kdy Boleslav zatoužil po hradišťské krvi a mléku, načapal Vaška, jak mu je tam mlsá… Proběhly… Číst vice »

Anonymní jméno komentáře

Visitor Rating: 5 Stars

Ahoj Dědouchu, také zdravím. Musel jsem se podívat, kde to vlasně ta vesnička leží, protože je mi to povědomé.

Janinna, ta se rekreuje a já čekám, zda ji to dá či nedá, aby nekoukla – tablet má;)
Měj se také úža. Dnešní den by měl být takový,..uža pohodový a slunný.

Dědouch

Ahoj Joshi. To, že Janina zdrhla z té naší kosy, jsem zaregistroval. Já se spokojím s Mácháčem a kamny. Zmínil jsem "bývalku", ale to nebyla ta, kterou znáš. S "Baškou", jsme byli manželé jen 6 let. Ten polabský kraj, je úžasný a ta chata, kterou stavěl můj otec s otcem té bývalky (vozil jsem ji v kočárku), stojí pár desítek metrů od pralesa plného hub, ve kterém se nesmí ani těžit dřevo (artézy, voda pro Prahu) a pár desítek metrů od slepého ramene Labe, kde bylo úžasné koupání a mraky ryb. Tam jsem viděl největšího sumce v životě. 220 cm.… Číst vice »

Mácháč, no jo, také jsem tam, ale jen opravdu párkrát byl. Kdysi na Benátské noci z a bolševika,..ale to nebyl tenkrát takový zážitek, někdo povídal, že chdyž se tam vrhli cajti, byla krev i ve vodě,…tak to nevím. Ale jinak, jak jinak pěkné místo. Na tej benátskej, si pamatuji, že jsemšel proti proudu "tenkrát "Lidí"" s prozbou "je, kámo, nemáš cigaretku?". Snad 1/2 hoďky a já je mohl prodáva. Když někdo někdo nabídl z krabičky, tak to měl blbý,..No, lidi a sranda,..ale to už je tedy hodně dávno…už vlastně ani nevím kdy, to bylo. K tomu sumci, jsem si vzpomněl,… Číst vice »

Dědouch

Visitor Rating: 5 Stars