Zelenskyj vyzývá k urychlenému rozhodnutí o členství Ukrajiny v EU

„Rozhodující okamžik nastal,“ prohlásil ukrajinský vůdce uprostřed ruské operace ve své zemi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval k urychlenému rozhodnutí o členství své země v EU a prohlásil, že „nastal rozhodující okamžik“.

V sobotu ráno, třetí den ruského útoku na Ukrajinu, Zelenskyj uvedl, že s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem jednal o „další účinné pomoci a hrdinném boji Ukrajinců za jejich svobodnou budoucnost“.

„Nastal rozhodující okamžik, abychom jednou provždy uzavřeli dlouholetou diskusi a přijali rozhodnutí o členství Ukrajiny v EU,“ napsal ukrajinský prezident na Twitteru.

„Ukrajina a její obyvatelé jsou rodina. Další konkrétní podpora je na cestě.“ Šéf Rady EU však na výzvu k členství v EU nereagoval.

Diskuse o členství Ukrajiny v EU probíhají již řadu let bez konkrétního výsledku. Dne 23. února podepsaly Polsko a Litva prohlášení, že by Ukrajině měl být udělen status kandidáta na členství v EU.

Zelenskij také opakovaně vyzval k vyjasnění vyhlídek Ukrajiny na členství v NATO. Možnost, že by Ukrajina mohla v budoucnu vstoupit do NATO, je jedním z důvodů rozhodnutí Ruska zahájit vojenskou akci.

Ofenzíva začala 24. února s deklarovanými cíli „demilitarizovat“ Ukrajinu, ochránit Doněckou a Luganskou lidovou republiku a zajistit, aby Rusko nebylo ze strany NATO ohroženo z ukrajinského území. Západní země však tyto argumenty nepřesvědčily. Všeobecné odsouzení „nevyprovokovaného“ útoku vyvolalo masivní vlnu sankcí proti Rusku a zrušení různých sportovních a kulturních akcí.

3.7 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.7 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petr
26. 2. 2022 17:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Nepřestane vydírat !

Petr
26. 2. 2022 17:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď je dobré vydírat !

Michal47
26. 2. 2022 17:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Tenhle ukropský prašivý pes by udělal lépe, kdyby držel tlamu! Až ho dostanou Rusové tak bude jako každý zbabělec a podrazák skučet a žadonit o ten svůj po….. živůtek, ale bude mu to h…. platné, stejně skončí na šibenici, nebo před popravčí četou! Je to neskonalý grázl a doufám, že ho Rusové dostanou?!!

Frank
26. 2. 2022 20:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Proboha, co by Ukrajina dělala v EU? Ten televizní komik si snad dělá srandu. Vždyť Ukrajina nikdy nesplnila jediný bod přístupového protokolu. Anebo už Brusel bere vše, co se hlásí?

zdena
26. 2. 2022 21:47
Odpovědět  Frank

Pohoda, Franku… to jenom pak komik ze sebe dělá národního hrdinu… tohle NATO ani EU nemůžou vzít – podmínkou vstupu je nekonfliktní země. To by bylo tóčo na schvalovací schůzi 🙂 🙂 🙂

Jarda
26. 2. 2022 20:38
Ohodnotit příspěvek :
     

A co kdyby se vymkla západu a měla by dokonce šanci zastavit další světovou válku.

zdena
26. 2. 2022 21:50
Odpovědět  Jarda

Za to by přece mohli Rusové, tak by na ně vydumali nějaké další trapné „ďábelské dle Bidena“ sankce a Západ by byl z obliga. Prostě módní universální šablona…

Pavla
26. 2. 2022 21:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Není rodina na opačné straně?

BB Rad
27. 2. 2022 07:34
Ohodnotit příspěvek :
     

TICHAANOVSKAJA č. 2
Ted v teple a bezpečí na US ambasádě