politika

Martin Koller: Srpen 68?

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Martin-Koller-Srpen-68-Chteli-nas-drzet-v-chudobe-Stejne-jako-dnes-548389

V roce 1968 nás tedy nepřepadlo Rusko, ale Sovětský svaz s podporou zemí Varšavské smlouvy. Sovětský svaz již neexistuje, takže vinu mají všechny následnické státy, tedy Ukrajina, Bělorusko (tyto dva státy měly dokonce vlastní zastoupení v OSN), Litva, Lotyšsko, Estonsko a všechny ostatní tehdejší svazové republiky SSSR. A s nimi rovněž NDR, Polsko a Maďarsko. Pokud v současnosti někdo účelově tvrdí, že nás v srpnu 1968 přepadlo Rusko, můžeme oponovat tím, že nás přepadlo rovněž Německo. Bývalá socialistická NDR je dnes přece součástí Německa…….

……Je zvláštní, že německé okupaci a řádění nacistů u nás v období 1939-1945, které stálo Československo podle různých údajů kolem 350.000 obětí a nedozírné hospodářské škody, které Německo dodnes nevyrovnalo, se věnuje daleko menší pozornost. Můžeme bez nadsázky konstatovat, že nacismus se v Evropě v posledních dekádách evidentně bagatelizuje, zatímco se vede propagandistický útok vůči Rusku

Českému národu se od roku 1990 vtlouká do hlavy, že největší katastrofou naší historie byl rok 1968 a přezírá se záměrně fakt, že největší katastrofou bylo období po bitvě na Bílé hoře roku 1620, kdy české země opustilo nebo bylo zabito 60 % obyvatel, s následnou brutální germanizací a rekatolizací. Druhou největší katastrofou byla německá, nikoli nacistická okupace v období 1938 a 1939 a vznik Protektorátu Čechy a Morava, k čemuž výrazně napomohli především Sudeťáci.

Pro jednu lumpárnu několika omezenců v roce 1968 bychom neměli tupě přehlížet daleko větší lumpárny v minulosti i v současnosti, natož je hloupě podporovat a nechat ničit vlast, národ a rodinu jako jejich základ.

sdílet na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní jméno komentáře
21. 8. 2018 14:52

Visitor Rating: 5 Stars

Editor
21. 8. 2018 15:12

Jo, Kollera také "můžu", kdeže ty časy jsou kdy dostal alespoň malilililinký prostor v čété. Teď už je persona non grata, to víš, to je ta vyváženost a hlavně demokracie….jiný než "náš" názor není povolen.

Babiše dneska vypískali, ne že by byl můj oblíbenec, ale ta banda primitivů zneuctí co může, ňák se jim ta "pieta" vymkla. Stalo se přesně co jsem čekala, pražská kanalizace se vylila v plné síle. Bože, to je neskutečné, co pár zfanatizovaných ovcí dokáže. Prahu oplotit a zavést hnojem a čété ať si na sebe vydělá jak umí. 

Ještěže prezident Zeman se téhle ostudy nezúčastnil, věděl moc dobře co by ho čekalo od téhle kavárenské svoloče. Nesleduj to, nesleduj to…už si říkám minimálně měsíc, kdy začala tahle neskutečná mediální masírka, nedá mi to. Je to neskutečné, jak média formují svět, názory, všechno. Bubnují na válku jak vzteklý a za to by měli být bez milosti zlikvidováni. Bez milosti, a to nejsem žádný krvelačný fanatik.

Editor
21. 8. 2018 15:39
Odpovědět  Janinna

Umíš Joshi "pa rusky"? vyšel nový díl Pjakina, a hned první otázku mu položil Ivan z Bratislavy ohledně roku 1968

https://www.youtube.com/watch?v=q71CwvFYjrI&feature=youtu.be

Už se těším až to paní Irena přeloží, moje ruština má přece jenom své limity:)) Ale co jsem pochytila, tak vlastně potvrzuje slova Galušky jak jsem psala u Úhlu pohledu, a zasadil osmašedesátý do souvislostí událostí ve světě. 

 

Editor
21. 8. 2018 22:36
Odpovědět  josh-xy

Ahoj Joshi, přiznám se, že jsem poslechla prvních pár minut. Počkám si na titulky, protože jak píšeš, je to fakt dlouhý a když se nesoustředím, tak se po chvíli ztrácím. A to i přes to, že naše jazyky jsou si tak podobný.

Bože ty obrázky jsou hrozný, nikdo si hrůzy opravdové války nedovede představit. Napíšu  něco k tomu, vlastně i kvůli dnešní propagandistické masírce. Celý dnešek se v médiích nesl v duchu přípravy na válku.
A vlastně zítra opravdu válka začíná….další balík sankcí USA vůči Rusku. Po dnešku podle médií by už Rusko nikdo neměl litovat, vlastně dobře mu tak za to co nám provedlo,…tohle se má usadit lidem v hlavě.

 

Editor
22. 8. 2018 00:53
Odpovědět  josh-xy

Jo, válka je vůl. Jsem ráda, že už je dnešek, teď už budou jenom dozvuky. Hrubky jsem si nevšimla:)

Ahoj večer:)

Anonymní jméno komentáře
23. 8. 2018 15:53

Visitor Rating: 5 Stars