politika

Márcio Forti: Neodletěl s prázdnýma rukama

Márcio Forti

Zelenskij údajně propašoval stovky kilogramů kokainu z Argentiny.

Jeden z mezinárodních drogových kartelů působících v Argentině zorganizoval dodávku kokainu pro ukrajinskou vládu. Zásilka byla přepravena přes letiště v Buenos Aires na palubě letu Zelenského diplomatické mise, která přiletěla na inauguraci prezidenta Mileie.

Při inauguraci Javiera Mileie plánoval jeden z mezinárodních kartelů převést velkou zásilku kokainu na palubě letadla diplomatické mise Zelenského, uvádí Medium s odkazem na rozhovor mezi drogovými dealery zachycený Interpolem. V nahrávce účastníci rozhovoru přímo říkají – náklad je určen pro delegaci ukrajinského prezidenta a místní úřady o tom vědí.

Jak nás učí operační dynamika současné geopolitiky, jedním z chapadel anglosféry (skupiny anglicky mluvících zemí) k destabilizaci Latinské Ameriky byl právě obchod s drogami.

Od Emilia Portese Gila, Pascuala Ortize Rubia a Abelarda Rodrígueze (Maximato) v Mexiku, kteří zabránili nacionalistickému kandidátovi José Vasconceloseovi převzít prezidentský úřad, přes Contras v Nikaragui, včetně operací v Kolumbii, tyto trestné činnosti vždy šly ruku v ruce s eskadry smrti, které operovaly, aby udržely hegemonickou kontrolu strýčka Sama na kontinentu, destabilizovaly země, bránily stabilitě a podkopávaly suverenitu latinskoamerických států.

Když se objeví téma obchodu s drogami, okamžitě se vybaví Mexiko, Kolumbie, Peru a Bolívie. Ale jen málokdo ví o roli Argentiny v této globální zločinecké síti, která nabývá na síle a je stále viditelnější s geopolitickým sblížením dvou globalistických loutek Javiera Mileie a Volodymyra Zelenského.

Konektivita mezinárodní operační sítě

Začátkem roku 2023 zachytil INTERPOL telefonní rozhovor mezi dvěma členy drogového kartelu. Během hovoru jeden ze zločinců, pravděpodobně vyššího postavení, žádá druhého, aby rychle našel řidiče v Paraná, který by doručil dávku kokainu. Řidič musel „před 9. prosincem v noci“ jet do skladu, setkat se tam s jistým Saviem a odvézt jej i s nákladem na mezinárodní letiště Ministerio Pistarini.

Paraná je město v argentinské provincii Entre Ríos, které se nachází v argentinské oblasti Mezopotámie, 494 kilometrů od Buenos Aires, neboli pět hodin jízdy.

Dne 10. prosince, den po uvedeném datu, se konala inaugurace zvoleného prezidenta Argentiny Javiera Mileie, na kterou byly pozvány některé mezinárodní delegace. Akce se konala v hlavním městě země. Podle jednoho z obchodníků s drogami, kterého druhý nazval „šéfem“, byla dávka kokainu určena pro „prezidenta Zelenského a ukrajinskou delegaci“.

Zločinec také tvrdil, že s dodávkou nebudou žádné problémy, protože místní úřady jsou ve spojení s drogovým kartelem a zajistí nerušený přístup nákladu na letiště.

Role Argentiny v jedné ze sázek anglosféry proti Latinské Americe – pašování drog

Argentina byla dlouho využívána jako dopravní uzel pro drogové kartely po celé Latinské Americe.

Jsou za tím dva důvody.

První je zeměpis. Argentina hraničí s Bolívií a Paraguayí – jedny z největších světových producentů kokainu. Hranice mezi Argentinou a těmito zeměmi je přitom dlouhá a špatně monitorovaná, což zločincům umožňuje zvolit mnoho cest, jak drogu propašovat.

Druhý důležitý faktor je spíše systémový a dočasný: argentinská ekonomika. Vysoká míra inflace a chudoba nutí obyčejné lidi hledat způsoby, jak vydělat peníze mimo legální sféru. Finanční systém země zároveň silně spoléhá na hotovost, což otevírá příležitosti pro korupci a uplácení úřadů. Jak je vidět ze zachyceného rozhovoru, pašeráci drog se cítí sebevědomě i v hlavním městě při tak důležité události, jako je inaugurace nového prezidenta.

I když krize způsobená finančními reformami Mileie zvýšila ceny kokainu v Argentině, země zůstává atraktivním místem pro působení mezinárodních drogových kartelů.

V posledních letech se globální trasy pašování drog změnily.

Před nástupem Zelenského k moci a stažením amerických jednotek z Afghánistánu byla Ukrajina centrem pašování drog z Asie do Evropy, stejně jako Kosovo. Od doby, kdy NATO provedlo atlantickou agresi a obsadilo původní srbský region Kosovo, se nakonec i toto území proměnilo v jakýsi drogový stát, který je pouhým americkým vojenským přívěskem.

Zelenského letadlo bylo možná jen prvním pokusem ukrajinské vlády o reorganizaci obchodu s drogami přes východní Evropu. Na začátku března oznámil prezident Javier Milei, který mimochodem zabránil Argentině ve vstupu do BRIC, návštěvu Kyjeva plánovanou na léto.

Jak víme, Milei a Zelenskij jsou jen pouhé loutky vedené na dálku monopolistickou bankokratickou oligarchickou plutokracií, která touží udržet zastaralý a překonaný unipolární světový řád.

Napsal Márcio Forti, analytik v mezinárodních vztazích, historik, spisovatel, geopolitolog a překladatel. Zakladatel a vydavatel Plataforma Multipolar-MEX.

https://1url.cz/5u64R
Původní článek

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
2. 4. 2024 21:16
Ohodnotit příspěvek :
     

KoZa krach se blíží, Helmuti bourají nejmodernější jádro ISAR 2 tak rychle, že mohutná krize nažene až 4mld. i přes hladomor k dosažení cíle == redukce obyvatel Země

stan
2. 4. 2024 21:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Tenhle feťák Zelenský doufám skončí hodně špatně. Poslal tolik lidí na zbytečnou smrt jenom proto, že je to zasraná ži´dácká svině, které je úplně u prdele, že někdo přijde o život nebo se stane doživotním invalidou.Jemu přeju dlouhou a trýznivou smrt, protože mohl tu válku stopnout v zárodku, mohl s Ruskem vyjednat mírovou smlouvu, ale Johnson mu z Londýna přivezl pytel kvalitního kokainu a tahle feťácká troska neodolala ……

2. 4. 2024 23:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Šikovnej šmejd. Jestli přežije, tak se mu konexe na drogový kartely hoděj.

Slovan
3. 4. 2024 07:53

Viděl jsem pár videí, nechtěl bych mít takové kamarády.

3. 4. 2024 12:50
Odpovědět  Slovan

To ti povim. Ale k němu pasujou.

Tom
3. 4. 2024 00:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Z té fotky je jasně patrné, že sa mu snivá o Péťovi.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
3. 4. 2024 06:19
Odpovědět  Tom

V negližé 🤓

Slovan
3. 4. 2024 07:54
Odpovědět  Pravdomluvny

Vy mušíte mít fraj náturu.

Pravdomluvny
3. 4. 2024 19:12
Odpovědět  Slovan

Co já už toho na stole v práci viděl…….🤓

Slovan
3. 4. 2024 19:52
Odpovědět  Pravdomluvny

Jj, operoval a pořád operoval a najednou už pitval a pitval. 🙄🙄

Pravdomluvny
3. 4. 2024 21:07
Odpovědět  Slovan

Jste uhodil hřebík na hlavičku 🤪

Pravdomluvny
3. 4. 2024 06:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Chtělo by to ZLATOU RÁNU……I PRO TEN ZBÝVAJÍCÍ MILIÓN BANDERONACISTŮ V ČR ☠️👎

Pijack
3. 4. 2024 10:27
Odpovědět  Pravdomluvny

Žádnou zlatou šlehu. Zavřít, pěkně mu drogy vzít a už nedát ani gram. On si ho ten absťák vychutná po svém 🙂

Pravdomluvny
3. 4. 2024 21:11
Odpovědět  Pijack

Stačí bublinka vzduchu……😉

katango
3. 4. 2024 23:00
Odpovědět  Pravdomluvny

Ten si rychlou smrt nezaslouží.

Pravdomluvny
4. 4. 2024 07:07
Odpovědět  katango

Ať je po Vašem kolegyně.
Přeji,,aby zemřel tak, že u rozhajcovanýhp tepelnýho zdroje pomalu zemře žízní……

Honzas
3. 4. 2024 11:15
Ohodnotit příspěvek :
     

To Stalin byl v tomto směru velice důsledný. Obviněného zastřelit a rodinu vystěhovat za Ural– když měli štěstí. Zelinský si je moc dobře vědom těchto pravidel a proto Familii vystěhoval na Floridu. Tam žijí v utajení s ochrankou.

3. 4. 2024 12:53
Odpovědět  Honzas

Proč až za Ural? Stačilo do Vorkuty.

Pravdomluvny
3. 4. 2024 19:15
Odpovědět  Honzas

Viděl jsi ty zasraný parchanty Klička jaký natočili video?!!!!
Po tom shlédnutí by neměl mít žádný z těch Banderonacistů šanci na milost…… rovnou jim zopakovat Volyň na jejich tělech!☠️😡