politika

Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace: O předložení požadavků Ruska Ukrajině ,….

Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace: O předložení požadavků Ruska Ukrajině podle Mezinárodní úmluvy o potlačování teroristických bombových útoků a Mezinárodní úmluvy o potlačování financování terorismu

Krvavý teroristický čin, který se odehrál 22. března v Krasnogorsku a šokoval celý svět, není zdaleka prvním teroristickým útokem proti naší zemi v poslední době.

Vyšetřování provedené příslušnými ruskými orgány naznačují, že stopy všech těchto zločinů vedou na Ukrajinu.

Další barbarské teroristické útoky s použitím výbušných zařízení stály životy novinářů D.A.Duginy a M.Ju.Fomina (V.Tatarskij), vedly k vážnému zranění spisovatele E.N.Prilepina a smrti jeho řidiče A.I.Šubina, smrti pěti lidí v důsledku výbuchu Krymského mostu, zranění 42 lidí při výbuchu v kavárně v Petrohradu. Útoky teroristické organizace „Ruský dobrovolnický sbor“ (RDK) doprovázelo zabíjení a mrzačení civilistů, včetně dětí.

V souvislosti s tím ministerstvo zahraničních věcí Ruska předalo úřadům Ukrajiny požadavky v rámci Mezinárodní úmluvy o potlačování teroristických bombových útoků (ICBT) a Mezinárodní úmluvy o potlačování financování terorismu (ICFT) k okamžitému zatčení a vydání všech osob zapojených do těchto teroristických útoků.

Mezi těmito požadavky je i zatčení šéfa Bezpečnostní služby Ukrajiny V. Maljuka, který 25. března cynicky přiznal, že v říjnu 2022 Ukrajina organizovala bombový útok na Krymský most a odhalil podrobnosti o organizaci dalších teroristických útoků v Ruské federaci.

Boj proti mezinárodnímu terorismu je odpovědností každého státu. Ruská strana požaduje, aby kyjevský režim okamžitě zastavil jakoukoli podporu teroristických aktivit, vydal pachatele a nahradil škody způsobené obětem. Porušení závazků Ukrajiny vyplývajících z protiteroristických úmluv bude mít za následek, že Ukrajina bude pohnána k mezinárodněprávní odpovědnosti.

https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/1941886/

+

Začala kontrola účasti Spojených států a Ukrajiny na teroristických útocích v Rusku

Vyšetřovací výbor Ruska zahájil vyšetřování na základě žádosti poslanců Státní dumy a veřejných činitelů o zapojení Spojených států, Ukrajiny a dalších západních zemí do organizování teroristických útoků na ruském území. V rámci inspekce vyšetřovatelé prostudují všechny dostupné materiály a vydají právní posouzení, uvádí  RIA Novosti.

Poslanci a veřejní činitelé, kteří prověrku iniciovali, se domnívají, že Spojené státy, Ukrajina a další západní země mohou být zapojeny do teroristických útoků spáchaných v Rusku v posledních letech.

Již dříve ředitel ruské Federální bezpečnostní služby Alexandr Bortnikov řekl, že primární údaje získané od zadržených v případě teroristického útoku v Krokusu potvrzují ukrajinskou stopu.

https://vz.ru/news/2024/4/1/1261130.html?utm_source=smi2

sdílet na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
2. 4. 2024 21:31
Ohodnotit příspěvek :
     

No, nemyslím si, že by si Gosudar nechal nas-rat na hlavu, ač se mi tento způsob válčení zdá býti poněkud podivným. Holt jsem asi furt ještě v minulosti a ona už je tu budoucnost:

https://www.youtube.com/watch?v=PVZSd05MPqc

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
2. 4. 2024 22:48

Nevím, jestli jsi četl Pjakina na téma toho útoku.

Bohužel je poněkud rozvláčný, jak je v poslední době jeho zvykem. Je tam plno odboček a plno opakování, takže jsem to dost přeskakovala, ale dobře (jak se mi zdálo) vyvětlil, proč tam byla prakticky od začátku jasná “ukrajinskáý stopa” a naopak nesmyslná účast ISIL.
https://pjakin.blogspot.com/2024/03/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne.html

2. 4. 2024 23:38
Odpovědět  Albi

Nikdy nevylejvám s vaničkou dítě. Politruka sleduji pravidelně, bo, co se týká “spodních proudů” v Rusku, je jednička. Mě nevadí, že do toho někdy namontuje GP – prostě ho vymáznu a dosadím si místo něj svýho “pana globálního” a spol.
Jo, vidíš, tady to jsem si dal bokem:
https://www.youtube.com/watch?v=r3qUykZAm-I
Blbý co? Bohužel, přesto že jsem byl ještě před týdnem rozhodnutý, že to hodím SPD a ještě včera jsem tu za oka můru orodoval, definitivně jsem se rozhodl, že na něj po deseti letech házím kakáč, páč co je moc, je moc. A aby byl na prvním místě kandidátky SPD libertarián, už zásadně překračuje meze mé tolerance vůči okamurovému politikaření. On stačil ten flandák namísto Kobzy, a ted ještě tenhle kopanec do koulí.
O eurovolby to proto hodím ukecané Katce – ostatně ve Stačilo není jen ona, že – a pak se uvidí. Třeba se ještě něco vyvažujícího na politické scéně do parlamentek vypleskne. Predikce – o parlamentky získá SPD díky těm kejklům 7-8% hlasů, když budou mít kliku na setrvačníky. Voliče ze setrvačnosti tím myslím.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
3. 4. 2024 00:27

Teda to je guláš!!!
A jestli se takhke rozdrobí příští roku našich Parlamentních vokbách, tak potěš koště.
Teď jdu na ten další odkaz. Pak se tu ještě objevím.

Jetě musím dodat, že pro STAČILO! jsem se taky rozhodla, ale “alternativa” mě už docela začíná štvát.
Každý chce být předsedou té ministraničky, jenže k čemu to bude – bez voličů?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
3. 4. 2024 04:06
Odpovědět  Albi

Ani vypovědět nemohu, jak nesmírně mě ti alternativní kapesní napoleonové se-rou!

Helena
3. 4. 2024 08:55

Nejsem žádný straník. Ale trochu přemýšlejte – SPD si členy pečlivě vybírá. A jestli se vám zdá Bobošíková tak velmi důvěryhodná? Někdy ano, někdy ne – stačí trochu přemýšlet, trochu dohledat. Samozřejmě plně důvěřovat nelze nikomu/někdy ani sobě, že?/, ale stále tu ze všech stran jede snaha právě proti SPD a p. Konečné – přemýšlejte.

katango
3. 4. 2024 11:02
Odpovědět  Helena

Pro mne důvěryhodná není.

3. 4. 2024 12:47
Odpovědět  Helena

Na to, jaká snaha se proti komu či pro koho kde jede, se-ru celý život. Od toho mám svůj rozum; svoje myšlení, svůj způsob tvorby názoru na to, jak je kdo z hlediska kvality informací důvěryhodný či nedůvěryhodný.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
3. 4. 2024 00:01
Odpovědět  Albi

Skleróza na postupu! Ještě něco jsem si odložil, speciálně pro tebe. Je to nakouknutí pod pokličku MMF a centrálních bank. Líp ted chápu Gosudarovu pozici, co se týká centrální banky.
https://www.armadnymagazin.sk/2024/04/02/mmf-brani-nezavisle-centralne-banky-osameli-politici-v-nerovnom-boji-s-financnym-globalizmom/
Takže Rusku nezbývá, než překopat ústavu a nějaký ty naimplantovaný zákony a pak ten chlív vyčistit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
3. 4. 2024 00:30

Do háje, zas tam jsou cookies a odmítnout nejdou.

3. 4. 2024 04:09
Odpovědět  Albi

Jak to? Já je tam nemám. Není na tebe de-bil nějak nas-ratej?
Hele, podívej se na ten rámeček s cuckama pořádně. Někde taky bejvá úplně dole takovým prťavým písmem, že cucky je možno odmítnout tam.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
3. 4. 2024 10:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Ted uz se jedna o dukazy proti pachatelum na vrcholu hierarchie atentatu ve vladach USA, GB a Ukrajiny. Ti tyto utoky iniciovali a financovali a postarali se o zamlcovani pravdy a lhani v mediich na KoZa.
To vse musi byt odhaleno, na KoZa zverejneno. Pak prijde odplata.
Kirby dosud nestydate jakoukoliv ucast USA na atentatu popira. To uz jim neprojde.