politika

Konstantin Dvinskij: Poslední krok. Rusko dokončuje formování rublové zóny v EAEU

Konstantin Dvinskij

V uplynulých dnech se ve městě Cholpon-Ata (Kyrgyzstán) konala Euroasijská mezivládní rada. Rusko tam představilo koncept rozšíření používání národních měn Euroasijské hospodářské unie (EAEU) ve vzájemném obchodu.

V současné době je podíl měn na vzájemném obchodu následující:

 • 71,5 % – ruský rubl
 • 26,2 % – dolar a euro
 • 1,4 % – kazašské tenge
 • 0,2 % – běloruský rubl
 • 0,7 % – ostatní měny

Úkolem je v prostoru EAEU konečně poslat eurodolary do zapomnění. 

Skutečnost, že použití eurodolarů je téměř 3krát menší než podíl rublu, by neměla být zavádějící. 26% je pořád hodně. I když to už samozřejmě není v takovém měřítku jako před pěti lety. Zbývá zasadit západním měnám poslední ránu.

Trochu odbočím od tématu. 

Existuje názor, že Rusko v rámci EAEU tvoří měnovou zónu rublu. Není to tak úplně pravda. Plány Moskvy jsou mnohem ambicióznější. Celkový objem ekonomik zemí EAEU je nedostatečný na to, aby se rubl stal v budoucnu jednou z rezervních měn nového světového řádu. EAEU je tedy pouze jednou ze zón, kde hlavní měnou je/bude rubl. 

Více jsem o tom psal zde:

Putin tvoří měnovou zónu rublu.

Nicméně v rámci EAEU je potřeba skoncovat s eurodolary.

Poslední krok. Rusko dokončuje formování rublové zóny v EAEU

Mišustin odjel do Kyrgyzstánu prosazovat konečné odmítnutí používání eura a dolarů. 

Jaké jsou tedy klíčové body, které Rusko předkládá k diskusi:

 • Zajištění mezisystémové interakce národních systémů platebních karet členských států EAEU
 • Fungování dostatečné sítě korespondenčních účtů bank zemí EAEU v národních měnách
 • Zajištění možnosti výměny finančních informací v rámci vzájemného vypořádání bez použití systému SWIFT

Zde budu věnovat zvláštní pozornost poslednímu bodu. 

Systém pro výměnu finančních informací, obdoba SWIFT, je ve skutečnosti pouze v Rusku. Je to SPFS (Systém přenosu finančních zpráv). Do konce roku se navrhuje připojení všech centrálních bank států EAEU k SPFS. Pokud mají Bělorusko, Kyrgyzstán a Arménie vlastní národní systémy platebních karet (v tom není nic problematického), pak je SPFS poměrně komplikovaná technologie, jejíž vývoj je nad síly mnoha států.

Dále:

 • Vývoj obchodování s měnovými páry národních měn EAEU
 • Zahájení organizovaného obchodu s komoditními aktivy za účasti ekonomických subjektů zemí EAEU v národních měnách

V prvním bodu hovoříme o zvýšení úrovně likvidity národních měn. Ale samozřejmě hlavní obchody budou probíhat v párech ruský rubl/ostatní měny zemí EAEU. Měny států EAEU se tak přirozeně navážou na rubl prostřednictvím nárůstu objemu obchodování na burze. To bude zvláště patrné tehdy, když obchodování s rublem převýší obchodování s eurem a dolary. Otázka likvidity – budou ji poskytovat komerční banky.

Druhý bod nebudu komentovat. Jde o zjevné schéma, jehož realizaci dosud bránila integrace Ruska do brettonwoodského systému. Nyní je závislost, pokud přetrvává, minimální. A nic nebrání Rusku přeorientovat export surovin na rubly. Což se mimochodem už děje. Nyní zbývá rozšířit toto schéma na úroveň všech zemí EAEU.

Přechod na národní finanční infrastrukturu a podpora obchodu v národních měnách samozřejmě sníží podíl euro-dolarů na minimum. Je nepravděpodobné, že budou zcela odstraněny, ale pokud budou ne více než 5-7%, pak v tom nevidím žádný zvláštní problém.

Rusko tak dokončuje formování měnové zóny rublu v rámci EAEU.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3Tz8v53

sdíletj na

76 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 02:27

Ještě klika že jsem jenom lopata a ne prezident Ruska! Kdybych jím byl, tak bych nechal v Kremlu vytapetovat chodbu a pár místností doláčema a vedl v nich jednání se zástupci kolektivního záchodu. Určitě by to ocenili.
Kačere abecedo, to bude sranda až si budeš s těma naškudlenejma ser-ešdoláčema tapetovat kačák.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
2. 9. 2022 08:10

Za ty žvásty,co tady zvrací si potapetuje sotva kadibudku a v-OŘECHOVU LOŽNICU.-)

Teuton
2. 9. 2022 10:39

Poslouchejte, ještě poznámka k zítřku. Pokud na pražské demonstraci dojde ze strany banderovských Ukroušů naverbovaných BIS, Bezpečnostní informační službou podpraporčíka Michala Čoudelky,k vyvolávání konfliktů a napadání českých občanů, vše řádně zadokumentujte. Alespoň na mobil. Zdegenerované držky Ukroušů lze snadno identifikovat. Samozřejmě nelze vyloučit, že BIS k vyvolávání konfliktů najala i vlastizrádce z TOP 09 a bartošovské piráty. Ale i zde může pomoci fotodokumentace.

all
2. 9. 2022 11:54
Odpovědět  Teuton

Tak,nenechme se vyprovokovat najatými žoldáky z ministerstva vnitra,tajnými službami a BIS šmakulády,prodejnými zvrhlíky.Je jich více,jak za rakouského ministra Bacha,těch placených odpadlíků,šmejdů.O sorošovské spodině vykulených pekari pemprs ani nemluvě,ti budou přiblble trolovat až další dny.

Teuton
2. 9. 2022 15:53
Odpovědět  all

Zítřejší scénář na Václaváku může být takový, že ukrajinští nacističtí banderovci, které naverbovala BIS podpraporčíka Michala Čoudelky, začnou napadat shromážděné Čechy. Ti se budou pochopitelně bránit a ČT to bude prezentovat tak, že se na Venclu sešla parta ožralých a zfetovaných rváčů. A přesně o to BIS a České televizi jde.

Pavel K
2. 9. 2022 16:29
Odpovědět  Teuton

Tak tohle už dnes by mělo být snadno prohlédnutelné.
Lidi zas nedělejte, že těch blbejch je většima. Spousta lidí doposud mlčí, je to k nassráánní, to jo, ale až vám přijde měsíční záloha na elektřinu třeba 12 000, bude rudo před očima. Dám krk za to, že spousta lidí si doposud říká, mě se to týkat nebude. Ono se to nějak udělá atd. Ještě furt není ta zralá doba, ještě to musí dozrát. 😜😥🙋‍♂️

[Trol-1] Ahoj
2. 9. 2022 11:20

Tak proč “prezident” Ruska tak pláče, že jim zabavili USD a EUR rezervy?

Administrátor
P.A.Semi
2. 9. 2022 13:53
Odpovědět  [Trol-1] Ahoj

Ahoj Jendo-Tadeáši…

Proč “pláče”? To když někomu sprostě ukradnou $300 mld, tak má přeci jen nárok se poněkud rozčilovat a bránit…

Když jinde píšeš, že “Kabáty musím měnit. Šmejdi administrátoři nechtějí svobodnou diskusi” (nevím, na co jsi odpovídal?), víš, musel bys spíš změnit vozítko, protože tenhle Linux64 tu používáš jenom ty… A ani Android 12 s tou verzí Firefox (těch jsi poslal jen 11 včera?) tu nikdo další nepoužívá… A jeden typ mobilu jsem zrušil už na vstupu, to tu také nikdo další nepoužíval…

Hele, i v téhle větě máš urážku… Ale ty ji máš skoro v každé… Nebo radování se z Ukrajinského terorismu (třeba bourání mostů a další), které tu sice zatím není trestné, ale je ohavné, a trestné nebo spíš ostudné to bude, až tenhle totalitní režim u nás padne a kéž by to bylo brzy… A je to provokace, která zdejší lidi vytáčí… Někteří tu sice jsou také “primitivové”, ale jsou to naši primitivové a ty nejsi…
Hele, zkus třeba přijít na Spartu na jejich tribunu a začni tam vyřvávat: “Sparta Sparta Buzerantů Parta” a uvidíš… Tady to chvíli šlo, ale pořád ne…

(je tam od tebe 294 komentářů za poslední 4.5 dne, z toho 123 prošlo, 171 smazaných, 1 za 22 minut)

πα½

Autor
2. 9. 2022 15:38
Odpovědět  P.A.Semi

Takže je placenej, teď jde jen o to, jestli za celkový počet slov, nebo jen za zveřejněné.

Teuton
2. 9. 2022 16:03
Odpovědět  Peter

Podobné retardované vymaštěnce verbuje BIS, Bezpečnostní informační služba. Přesně ta, která před půl rokem lobovala za zavedení cenzury u opozičních webů. BIS je v podstatě detašovaným pracovištěm TOP 09, není to zpravodajská služba v tradičním slova smyslu. Ale zpravodajsky teče jako přepuštěné máslo, takže se přišlo na to, že verbuje Ukrouše pro provokoce na zítřejší demonstraci.

Lev Prch
2. 9. 2022 16:47
Odpovědět  Teuton

To je spíš NEbezpečnostní dezinformační služba…..od doby ,kdy v jejím čele stojí princezna čOUDlka 👎

chjo
2. 9. 2022 17:47
Odpovědět  P.A.Semi

“Linux64 tu používáš jenom ty”
No no nehaž nás všechny do jednoho pytle.

Administrátor
P.A.Semi
2. 9. 2022 18:10
Odpovědět  chjo

Ale vy k tomu máte jinou verzi Chrome a jinou “strategii”…
(A ovšem on je to trochu problém, ale řešitelný, jak udělat filtr dost specifický, aby chytil šmejda, který navíc mění ip adresy, nicky i emaily, ale aby zároveň nechytal jiné…)

πα½

chjo
3. 9. 2022 21:07
Odpovědět  P.A.Semi

Hmm záludné. Co se týká jeho prohlížeče nemá nějakou starou verzi ? Možná každou svou prudící seanci jede virtualizací z live cd/usb se základními programy některé linux distribuce. Ty nebudou aktualizovány. Možná zavedením požadavku na aktuální verzi… ale to by asi vyřešil update. Ale bylo by to pro něj otravné :-). A ta měnící se IP bude asi VPN. Některé SEO nástroje mají možnost instalace doplňků jako jsou VPN bloky a podobné.
Ono asi nejsnazší by byla povinná registrace pro komentáře. A zpožděné schválení registrace třeba týden. To už je otravné, po každém provinění čekat týden. 🙂

Administrátor
P.A.Semi
5. 9. 2022 02:36
Odpovědět  chjo

To spíš vy máte dost starou verzi Chrome… (i když zdaleka ne tak starou, jako já mám starý Firefox…)

Měnící se IP je buďto VPN, nebo Tor. On tady dřív vystupoval i pod přezdívkou Tor… A když má Opera, tak používá Opera VPN…

Povinná registrace je vopruz, to spoustu lidí odradí…

πα½

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 18:17
Odpovědět  P.A.Semi

Vždyť tady všichni tvrdí, jak jsou dolary bezcenné. Rusko to bez nich určitě zvládne.

Administrátor
P.A.Semi
2. 9. 2022 18:48
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Zatím dolary “bezcenné” nebyly, ale brzy budou, protože cena peněz se odvíjí od “důvěry”, kterou v ně různé entity mají, a od toho, jak moc je kde potřebují k obchodování…
Když je leckde přestanou potřebovat, třeba proto, že se tam bude obchodovat v rublech, juanech, rupiích atd, tak tím ztratí potřebu kupovat si dolary. Čímž se zmenší dolarový trh a FED bude mít větší problém “tisknout” peníze ze vzduchu, protože tím bude nafukovat inflaci v USA rychleji, než když se to rozpouštělo do celého světa…
A peníze jsou “cenné” nebo “bezcenné” jak pro koho a jak kdy…

Když Banky provedou takhle gigantickou Loupež, nebo když Britové ukradli Venezuelské zlato, tak tím ty Banky ztratí důvěryhodnost a leckterý stát si své úspory radši uloží jinam a případně v jiné měně, čímž hodnota měn a značek, které nejsou spolehlivé, výrazně klesne… (Proto to Švýcaři Rusku zabavit nechějí…)

Zajímavý článek (rusky), jak Gorbačevova parta rozkradla SSSR a jak to udělali, že se to rozpadlo… Prodali to tehdy za 12 miliard dolarů a tady se pak šířila pohádka, že SSSR zkrachovalo kvůli Afghánistánu…
https://www.fondsk.ru/news/2022/08/31/gorbachev.-vmesto-nekrologa-57074.html

πα½

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 18:58
Odpovědět  P.A.Semi

S tou důvěrou jste to vystihl přesně. A proto dolar za poslední půlrok tak masivně posílil.

Lev Prch
2. 9. 2022 19:39
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Administrátor
P.A.Semi
2. 9. 2022 19:46
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Rubl posílil letos víc než dolar… A ona je otázka, jestli dolar posílil, nebo euro a libra klesly víc než dolar a pak se zdá, že dolar posílil? Jak je na tom kurs dolar-juan?

V USA je inflace (jako i v Evropě), takže dolar/komodity výrazně oslabilo…

πα½

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 20:26
Odpovědět  P.A.Semi

Nelze srovnávat. Rubl není volně obchodován. Dolar posiluje při každé světové krizi.

Lev Prch
2. 9. 2022 20:33
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Virtuálně 😁😁🤡🤡🤡

Administrátor
P.A.Semi
2. 9. 2022 21:00
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Kde není rubl “volně obchodován”?
Viz kurs rubl/dolar (z června), je na tom lépe, než loni … A byl by na tom ještě lépe, ale rusové uměle zastavili posilování své měny, protože to je také z určitého hlediska nevýhodné…

πα½

ruble53.png
[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 21:08
Odpovědět  P.A.Semi

Spíše mi řekněte, na které velké burze je obchodován.

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 21:21
Odpovědět  P.A.Semi

A v Rusku jako inflace není? To špatně čtěte ruská státní média.

Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 15:16
Odpovědět  [Trol-1] Ahoj

To bys se svými mentálními schopnostmi nepochopíl, abecedo hlouposti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 20:27

Aby Tě admin za urážky nesmáz. Ale to on u Rusů nedělá.

Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 23:39
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

(_!_)

Lev Prch
2. 9. 2022 15:58
Odpovědět  [Trol-1] Ahoj

Hele lejnosrku, nechceš otravovat pornoJandoPutnu nebo jedovatý plazy???

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 21:22
Odpovědět  Lev Prch

Ale dyť je votravuju 😜

Lev Prch
2. 9. 2022 22:05
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Ty seš trouba a chtěl bys být vtipný?????Chapče Indoběhno, není ti dáno,být trapný není ekvivalent slova vtipný!

Masunta
2. 9. 2022 15:51

Konstantin Dvinskij: Poslední krok. Rusko dokončuje formování rublové zóny v EAEUV uplynulých dnech se ve městě Cholpon-Ata (Kyrgyzstán) konala Euroasijská mezivládní rada. Rusko tam představilo koncept rozšíření používání národních měn Euroasijské hospodářské unie (EAEU) ve vzájemném obchodu.
V současné době je podíl měn na vzájemném obchodu následující:

 • 71,5 % – ruský rubl
 • 26,2 % – dolar a euro
 • 1,4 % – kazašské tenge
 • 0,2 % – běloruský rubl
 • 0,7 % – ostatní měny

Úkolem je v prostoru EAEU konečně poslat eurodolary do zapomnění. 
Skutečnost, že použití eurodolarů je téměř 3krát menší než podíl rublu, by neměla být zavádějící. 26% je pořád hodně. I když to už samozřejmě není v takovém měřítku jako před pěti lety. Zbývá zasadit západním měnám poslední ránu.
Trochu odbočím od tématu. 
Existuje názor, že Rusko v rámci EAEU tvoří měnovou zónu rublu. Není to tak úplně pravda. Plány Moskvy jsou mnohem ambicióznější. Celkový objem ekonomik zemí EAEU je nedostatečný na to, aby se rubl stal v budoucnu jednou z rezervních měn nového světového řádu. EAEU je tedy pouze jednou ze zón, kde hlavní měnou je/bude rubl.

Autor
2. 9. 2022 07:12

VAL 2. 9. 2022 02:27
To by byla skličující a chemicky nezdravá podívaná každý den na takové tapety. Mnohem lepší by bylo za prvé pozvat západní představitele se ohřát u “eurodolarového” ohýnku, za druhé vyšel najevo plán FEDu na záchranu dolaru , a EU se svým euro se nadšeně přidávají, a současně zajistit pro “naši civilizaci” zdroj energie na tuto zimu spálením všech dolarů na které dosáhnou v elektrárnách a domácích kamnech. Tím západní měny posílí neuvěřitelným způsobem a banky a akcionáři a investoři včetně vlád nebudou schopni splácet dluhy a všechno prodají za ruble a juany Rusku a Číně.
Plán pochopili jak v Rusku, tak i v Číně a prohlásili, že je živit nebudou a že místo balicích papírů se bude následující dvě zimy tisknout ve třech velkých tiskárnách euro a dolar, které budou rozhazovány nad územím států jak evropských, tak i amerických. Mezi tím budou i nové jednomilionové dolarovky s portrétem Bidena a jeho synav rouškách a v pozadí bude zelené tričko jednoho nejmenovaného neúspěšného “komika”, jednomilionová eurobankovka na jedné straně bude mít Lejnovou v typickém arabském oblečení v harému, tj. – de facto naked, takže tato bankovka bude označena za léčivou, naučí utíkat i beznohého pryč, od ní. Na druhé straně budou Eifelovka a Brandeburská brána v ledovém sevření. Z ledu budou prosvítat fialové tváře nejznámějších evropských EU hujerů.
Všichni proevropští a proameričtí filosofové, ekonomové a “umělci” spáchají harakiri zmrzlými, jako žiletka ostrými, dolary.

3 (3).jpg
Pavel
2. 9. 2022 08:18
Odpovědět  Peter

Moc pěkné Petře. Ta Lejnová má fakt popularitu.

Pavel K
2. 9. 2022 08:23
Odpovědět  Pavel

Hezký den kolego. 🙋‍♂️

Pavel K
2. 9. 2022 08:23
Odpovědět  Peter

🤣 🤣 🤣 🙋‍♂️ 👍 👍 👍

Administrátor
P.A.Semi
2. 9. 2022 16:40
Odpovědět  Peter

Tak nějak… Poněkud černý humor, však on nás v zimě smích přejde…
(Tady v Praze začali v noci vypínat ohřev teplé vody… nevím, kde všude, a jestli to nebyla jen náhoda, nebo jestli to bude New Normal ?)

πα½

EU 299874792.jpg
Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 20:21
Odpovědět  Peter

🙂 🙂 🙂

Pijack
2. 9. 2022 08:06

A proč ne rublová zóna? Z toho mají eurounijní politici strach. Rusové mají na své atributy právo, které my jako poddaní Německu chceme “dobrovolně” ztratit – tedy přejít na euro. Tak na popud Německa a Paříže nutí všem zemím Eurozóny zavrhnout národní měnu, ale u Ruska jim to vadí. Na tomto příkladu se v plné nahotě ukazuje diktátorský režim EU. Stejné je to s dolarem… v zemích, kde se dolarem platí se už trhy zasypávají tiskem bezcenných papírků, jen aby se udržel na výsluní, dokud to jde 🙂

[Trol-1] BAD
2. 9. 2022 16:05
Odpovědět  Pijack

Tak rublzóna je fakt to poslední, čeho by se Západ bál.

Lev Prch
2. 9. 2022 17:02
Odpovědět  [Trol-1] BAD

Záchod se rozpadá stejně,jako malomocný …..,…🤣🤣🤣🤣🤣

Teuton
2. 9. 2022 08:23

Ještě k zítřku : Pokud na zítřejší pražské demonstraci Ukroušové, které podle všeho naverbovala BIS, Bezpečnostní informační služba podpraporčíka Michala Čoudelky, vyvolají nějaký větší konflikt, můze to vyvolat takovou zpětnou reakci, že se kokainová pasta, kterou si jmenovaný Čoudelka pravidelně nanáší do konečníku, rázem změní v rozžhavenou sopečnou lávu. Doufám, že si čučkaři uvědomují, co mohou způsobit.

Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 15:21
Odpovědět  Teuton

Upřímně – já si myslím, že ne. Uvažují, dál-li se to tak vůbec nazvat, v mantinelech strejdy Šmuela.

Gales
2. 9. 2022 09:52

V našem obludáriu není k sehnání ani kopějka natož rubl.

janle57
2. 9. 2022 10:04

Ano,tady je reálný plán jak odříznout prohnilý a zanikající anglosaský svět i s celou Evropou
od měn jménem dollar a euro,které jsou dnes jen natištěný toaletní papír,směný kurz
vůči rublu bude takový,že celá tahle zahnojená parta,která, až vyčerpá své zlaté rezervy,
zdechne,protože si suroviny a potraviny od RF a dalšího svobodného světa,nebude mít
za co koupit.

all
2. 9. 2022 11:37

Konečně se vše mění a jde správným směrem.

[Trol-1] BAD
2. 9. 2022 13:48

Číňané začali blokovat Rusům platební karty. Společnost UnionPay odmítla spolupracovat s největším ruským věřitelem, státní bankou Sberbank a pozastavila jednání s dalšími bankami ze strachu, že by jí hrozily sekundární sankce. Spojenectví moc dlouho nevydrželo.

skeptik
2. 9. 2022 15:06
Odpovědět  [Trol-1] BAD

Tato informace je stará čtyři měsíce. Očividně má bulvár potřebu zveřejnit nějakou “pozitivní” zprávu aby si mohli rusofobové zahýkat nadšením.

Administrátor
P.A.Semi
2. 9. 2022 16:19
Odpovědět  skeptik

Vypadá to, že dnes s tím UnionPay začal znovu…?

Tohle je dnes z 2.9.2022
https://interfax.com/newsroom/top-stories/82796/

Jestli tomu dobře rozumím, neberou ty čínské karty vydané rusům v zahraničí…

—–
PS, Jendo-Tadeáši (nyní BAD): Vypadá to, že Josh tam ten celkový blok na Linux64 zase odebral…

πα½

[Trol-1] BAD
2. 9. 2022 16:51
Odpovědět  P.A.Semi

Že by Roskomnadzor zmírnil pravidla?

Administrátor
P.A.Semi
2. 9. 2022 19:41
Odpovědět  [Trol-1] BAD

Inu, já nevím, co s najatým trolem, který masivně spamuje urážky a provokace?

Oponentní názor mi nevadí, to je příležitost tříbit si argumenty…

Vadí mi sock-puppeting, že tu píšeš pod různými nicky, v tomhle vláknu hned tři, ale nyní chápu, že to je důsledek blokování, což je důsledek těch urážek… Ale lidi to mate, vytváří to dojem celého “stáda” trolů…

πα½

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 20:29
Odpovědět  P.A.Semi

Podívej se, kolik urážek píše dokola Lev, VAL, Sizok a řada dalších. Jenomže Ti jsou pro Putina. Tak je nikdo nemaže. Chcete prostě mentálně jednotnej klubík.

Lev Prch
2. 9. 2022 20:36
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Jeeeeee,kde a komu sprostě nadáváme,slepejši?Nadbytek vodecky v kombinaci s vysokou hladinou cukru v krvi způsobuje slepotu,ty jsi důkaz 😀

Administrátor
P.A.Semi
2. 9. 2022 22:03
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

V “trash” má nejvíc záznamů z celého tohoto webu souhrn “Ano-nymní”, pak ty s jedním nickem, pak Lev Prch, pak Val, pak pár dalších … Na prvních 15 místech máš 6 svých různých nicků, které když sečtu, tak jsi na prvním místě mezi smazanými i před kolektivem všech Ano-nymních dohromady…

Takže to není o “jednotném klubíku”, ale máme na tebe spadeno, a máme proč…
Nebo by to šlo říct, že tu jsi největší obtížník, fakt umíněnej…

πα½

Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 20:38
Odpovědět  P.A.Semi

Možná ještě některé lidi, ale většině už doufám došlo, jak se to s tím trollím mnohonickem má. Aspoň tedy doufám, že jim podle “díla” toho kačera docvaklo, že za BAD, Jan5, Ahoj, (chjo?), před tím Abc. Tadeas, Michal, Petrof atd. atd. je furt jedna (i když já si furt myslím, že víc) a ta samá aktivistická se-rešswině.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 20:44

Vale Ty taky už víc rozumu nepobereš. Nadělám s tím něco? Nic.

Lev Prch
2. 9. 2022 21:01
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Ty a rozum to je stejný,jako kvadratura kruhu 😁

Administrátor
P.A.Semi
2. 9. 2022 20:53

“chjo” je jiný… Ty ostatní co jmenujete jsou pořád ten samý, nebo se střídají u stejného počítače… Nebo je sjetej na perníku a skoro nespí ?
πα½

Lev Prch
2. 9. 2022 21:02
Odpovědět  P.A.Semi

On se za svobodna jmenoval Zelený…..😁

Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 15:24
Odpovědět  [Trol-1] BAD

Ne Číňani! Jedna čínská banka nejsou “Číňani”, tak jako jedna česká idi-otvláda nejsou Češi!

Lev Prch
2. 9. 2022 16:01
Odpovědět  [Trol-1] BAD

Viděno tvojí optikou:…… když je premiér kokot,tak ty seš automaticky taky kokot?!!!!

skeptik
2. 9. 2022 17:07
Odpovědět  Lev Prch

Pokud je voličem fialového hnusu, tak automaticky taky.

janle57
2. 9. 2022 18:07
Odpovědět  [Trol-1] BAD

To jste se dočetl na Seznamu,tam jsou vždy ty zaručené zprávy
typu, že Ukrajina zítra zaútočí na Moskvu nebo,že je Putin po smrti.

Lev Prch
2. 9. 2022 19:40
Odpovědět  janle57

Nojo,Pepek Goebels by z havlolejnolahvárenský žumpy radost 👎

[Trol-1] BAD
2. 9. 2022 14:50

Babiš včera ve sněmovně: „Orbán je maďarský Václav Havel! Víte o tom, nevíte!“

Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 15:33
Odpovědět  [Trol-1] BAD

Bureš toho včera nab-lil tolik, že jeho perly “dali zme vám covid” spolu s doporučením modlit se, “aby nepřišel covid na obilí”, a další bláboly rozvrkočeného Rusína, už letí světem internetu a silně šlapou na přezky “Kůlu v plotě” z Červeného hrádku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] BAD
2. 9. 2022 15:58

Nablil toho děsně. K té Unionpay. Je to největší čínská karetní společnost. Něco jako Visa.

Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 20:55
Odpovědět  [Trol-1] BAD

No a? Si má ve své zemi stejnou pátou kolonu jakou Putin ve své, to snad je každému jasné. Nebo by aspoň mělo být. K tomu ještě triádu, aby byla větší sranda. Ale mafii tam má ostatně Putin také. A to všechno v obou zemích hezky v jednom cucku, známém co pátá kolona.
No, to nám naštěstí nehrozí. My si u nás nechali zahnízdit primitivnější, a tím pro veřejnost fyziky mnohem nebezpečnější, ukrajinskou mafii.
Takže raduj se abecedo hlouposti z ukrajinských hodnot, za které tu tak lobuješ – a doufám, že je vítáš modrožlutým hadrem a vstřícně hajluješ.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 21:12

Tak hajluje tady hodně lidí na pokecu, včetně Tebe. Jsou zde ale i horší. Někteří nehajlují rukou, jen hlavou. Dá-li se v některých případech ta koule na krku takto nazvat.

Lev Prch
2. 9. 2022 22:07
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Přemýšlel jen při chůzi, a chodil velmi málo

Administrátor
P.A.Semi
2. 9. 2022 22:10
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

S tím hajlováním na pokecu to je leda pomluva…

Anebo pokud třeba napsat Pravdu o Židech považuješ za mentální “hajlování” ? To je omyl a nebo lež…

Na hajlujícího Zelenského jsi se ptal v jiném vlákně, odpověděl jsem pozdě a už si to ve “starém” threadu nikdo nepřečte, a duplikovat to sem nechci…
https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/dalsi-2-miliony-ukrajincu-pryc-nove-zamery-ruska-krejci-odhaluje/#comment-44831
(a následující komentář)

πα½

Lev Prch
2. 9. 2022 22:11
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

F73,A52 F22 F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10 a N393……👎👎👎👎👎

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 21:24

Jo, jo, my máme v pokecu a SPD taky pátou kolonu.

Lev Prch
2. 9. 2022 22:09
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Blbec nikdy nepřichází vstříc. Vždycky se postaví do cesty.

Lev Prch
2. 9. 2022 22:11
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

F73,A52 F22 F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10 a N393……👎👎👎👎👎

Lev Prch
2. 9. 2022 22:14

Je to podporovatel banderonacistů stejně,jako byl udavač Havel rozbíječ Benešových dekretů podporovatel Landsmansaftu 👎👎👎👎👎👎👎😡😡😡😡🤮