politika

Jestli padne vláda, pověřím Babiše znovu

Pokud se příští pátek podaří opozici vyslovit vládě nedůvěru, pověří sestavením nového kabinetu prezident Miloš Zeman opět Andreje Babiše (ANO). Řekl to ve čtvrtek rozhovoru pro televizi Barrandov.

Kdyby vzdor mému očekávání, byla vládě vyslovena nedůvěra, tak pověřím po jeho demisi Andreje Babiše  sestavením vlády. Mám dva pokusy. Ústava mi umožňuje, aby vláda v demisi vládla několik měsíců, a to už se horké hlavy uklidní a vychladnou,“ uvedl Zeman.

Hlasování o nedůvěře Babišově vládě, které vyvolala opozice, se ve Sněmovně uskuteční příští pátek.
Hlava státu nicméně nevěří, že se opozici podaří vládu tzv. sundat.
„Já se domnívám, že pokud poslanci jsou rozumní, jako byli senátoři při volbě svého předsedy, tak to bude plácnutí do vody a že návrh na vyslovení nedůvěry (vládě) získá jen malou podporu,“ řekl prezident a zeptal se, co by po vyslovení nedůvěry vládě bylo krokem B.

„Nemám rád koalice poražených a nemám rád, když poražení neunesou svoji porážku. Dosud jsem nepochopil, proč ODS nebo Piráti nespolupracovali s vládou,“ dodal prezident.

Kauza Babiše mladšího se rozplyne

Celá kauza, týkající se premiérova syna Andreje Babiše, se podle Zemana zanedlouho rozplyne.
„Moje prognóza? Že to skončí, že se to rozplyne. Že část slušnějších lidí si uvědomí, že se dostala psychickou nemocí mladého Babiše na příliš tenký led a v rámci zachování vlastní pověsti z toho vycouvá,“ uvedl Zeman.

„Víte, v mém vidění světa, které nikomu nevnucuji, se stalo stručně řečeno to, že pár revolverových novinářů přepadlo v jeho švýcarském bytě duševně nemocného muže a zveřejnilo záznam tohoto rozhovoru,“ uvedla hlava státu.

https://www.novinky.cz/domaci/489313-zeman-jestli-padne-vlada-poverim-babise-znovu.html

Dneska na TV Barandov se pan prezident Zeman vyjádřil i k tomu, že na tiskové konferenci stál Okamura spolu s “Demokratickým blokem”:

„Slušná dívka by se neměla spojovat s prostitutkou“

https://www.barrandov.tv/video/140234-tyden-s-prezidentem-15-11-2018

Na Václavském náměstí se sešla demonstrace, která si klade za cíl přimět k odstoupení premiéra Andreje Babiše. Náměstí naplněné řídkým davem zhruba do třetiny již zhlédlo například Miroslava Kalouska.

 

V devatenáct hodin na Václavském náměstí začala demonstrace nazvaná:
„Požadujeme DEMISI Andreje Babiše“.

Reportér ParlamentníchListů.cz viděl krátce po začátku programu Václavské náměstí zaplněné zhruba do třetiny, ovšem velmi řídce. Účast je podle něj srovnatelná s předchozími akcemi proti Andreji Babišovi, pořádanými touto organizací.

Nad hlavami demonstrantů bylo možné vidět transparenty s hesly jako:

„Místo syna na Krymu raději fotra do krimu“, nebo „Uklid(n)íme vaše dítě. To vám garantuji!,“
s obrázkem doktorky Dity Protopopové z plakátu ANO.
Vystoupili zástupci organizace „Milion chvilek pro demokracii“, kteří předložili tři požadavky na premiéra Babiše.
Je to rychlé a důkladné vyšetření kauzy Čapí hnízdo i údajného únosu Babiše juniora na Krym.
Druhým je, aby premiér Babiš veřejně a detailně odpověděl na otázky týkající se jeho kauz.
Třetím je, aby se premiér vzdal funkce do té doby, než ho případně očistí nezávislý soud.
Mezi lidmi viděl i některé politické špičky, například Miroslava Kalouska nebo Mariana Jurečku.

 

Kalousek před osmou hodinou vystoupil dokonce na pódiu. Po něm i Marian Jurečka.
„Příběh kolem premiéra připomíná lacinou béčkovou gangsterku,” řekl do mikrofonu Kalousek.

Demonstraci organizátoři plánují až do dvaadvacáté hodiny.
Před osmou moderátor oznámil, že AUVA chystá na příští pátek, kdy se má jednat o nedůvěře vládě, demonstraci přímo před Poslaneckou sněmovnu na Malostranské náměstí.

„Tak doufám, že přijdete všichni,“ zvolal, načež odpovědí mu bylo…. „Příjdem, příjdem“.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/ZIVE-VIDEO-Babise-do-krimu-objevilo-se-na-Vaclavaku-K-demonstrantum-promlouval-Kalousek-559636

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
15. 11. 2018 23:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Přijde mi tak trochu anachronismus, že v roce 2015 ,mladý Andrej jezdil do Krivoj rogu za kostí, což nám prezentuje jako nařízený “exil” okolo aféry Andreje staršího, která ještě nevypukla, která propukla a byla rozvíjena až v roce 2016. Přitom podle posledních výroků ho tam otec a tím jeho hlídačem poslal právě kvůli čápům s mákem.Vyloženě že buď na Krym, nebo do cvokhauzu o rok dříve, než to celý začalo. Hergot, to je paranoia a ta realita, ono se to za rok vypravilo. Nebo je to fakt magor co si ani neuvědomuje časové posloupnosti a kdy co bylo. Tady ta bouda má křivý stěny a krov taky drží na prd, asi to celý spadne, hned jak foukne pořádný vítr. Někdo dostane nabacáno, protože to někdo zdívčil!