politika

Je Dexit – odchod Německa z Evropské unie – možný?

Předsedkyně pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) Alice Weidelová v rozhovoru pro Financial Times označila brexit za vzor pro Německo a připustila referendum o vystoupení z Evropské unie, pokud se dostane AfD do vlády, uvádí TASS.

Weidelová poznamenala, že hodlá prosadit výrazné změny v institucích EU, aby se odstranily nedostatky demokracie a omezily pravomoci Evropské komise, kterou označila za nevolený orgán.

„Pokud však reforma není možná, pokud se nám nepodaří obnovit suverenitu členských států EU, musíme umožnit občanům, aby se rozhodli, jako to udělalo Spojené království,“ řekla Weidelová.

“Je to příklad pro Německo, že takové suverénní rozhodnutí lze učinit,” řekla.

https://1url.cz/HuIc4

Stojí za povšimnutí, že samotná AfD v Německu balancuje na hraně zákazu. Němci však na tuto otázku zatím nemají jasný názor. Podle průzkumu agentury Ipsos pro Welt podporuje potenciální zahájení řízení o zákazu Alternativy pro Německo nejméně 42 % Němců – a stejný počet je proti.

Je čím dál jasnější, že proces demokratizace EU je nemožný. Právě naopak, EU směřuje ke zpřísňování vertikály moci a procedury rozhodovacích postupů. Existuje například záměr odstranit zbývající práva veta členských států v otázkách zahraniční politiky, obrany a daní. Snaha AfD by proto byla krokem proti mainstreamu – pokud se ovšem straně podaří ve volbách získat dostatečně silnou pozici, mohla by nominovat federálního kancléře ze svých řad.

▪️Pokud jde o Evropskou unii, její vznik byl, podle jedné z verzí, plánován právě proto, aby se do ní vtáhlo Německo. Tedy nasměrovat energii Němců na dotování tohoto spolku – jakési závaží na nohách Německa.

A to přesto, že na německém území je dvě stě amerických vojenských základen a “Kancléřskému aktu”, tajné smlouvě do roku 2099, podle které Spojené státy, Británie a Francie kontrolují všechny hlavní sféry německého života. A kancléř Spolkové republiky Německa, než přísahá věrnost německému lidu, podepisuje závazek vůči „spojencům“.

▪️S přihlédnutím k uvedeným podmínkám je pravděpodobnost Dexitu extrémně nízká.

Kromě toho je třeba vzít v úvahu ještě jednu okolnost. AfD je proněmecká strana, nikoli proruská, jak ji někteří občas prezentují. Zvláště když v AfD je křídlo, které by chtělo revidovat výsledky druhé světové války. Proto je třeba tuto „Alternativu pro Německo“ střízlivě hodnotit – a vybudovat si k ní odpovídající postoj.

https://t.me/s/EvPanina

sdíletj na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
24. 1. 2024 01:55
Ohodnotit příspěvek :
     

V každým případě ty dvě ženy s gulema – rudá Sarah zleva a přihnědlá Alice zprava – pod německej kotel dobře přikládaj. Ještě si s nima uražená jitrnice a voním lejnem užijou srandy

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
24. 1. 2024 13:17

Ale já stařík Milane, už v žádnou obrodu nevěřím. Tady fakt není materiál na kvalitní celospolečenskou změnu. Štamprlička, pivko a lehárko, než si pro mne přijde ta zubatá potvora. A koneckonců, svět se točí dál a lidé budou stále řešit svoje hovadiny, které si natropili. Jsme děti jednoho jediného stromu, kdy poznáme, že jiný tu nemáme, kdy dozrajeme k tomu, zpíval Vašek Neckář. Nedozrajeme jako lidstvo, není to možné. Pro úzké sobecké zájmy jednotlivců to není možné. Proto ta štamprlička, pivko a lehárko i když problém nevyřeší pomůže jedinci, který ví, že se s tím nedá nic moc dělat, pokud se většina neprobudí. Být pořád v očekávání nějakého zázraku,, jaká to naivita, jedině v očekávání příchodu potomka je radost bytí, alespoň v dnešní žumpě marnosti. Proto všem budoucím tatínkům a maminkám hip hip hurá. To jediné má smysl. Příchod potomka, to je ten grunt. Tak se měj.

24. 1. 2024 13:43
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nečekám zázrak – čekám pád hegemona a multipolární – správněji blokový – systém. Zázrak by naopak byl, kdyby unipolární systém přežil – ne když padne. Nemusím se toho dožít rozumí se, ale že se tak stane, o tom nepochybuji.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Róbert
24. 1. 2024 07:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Držím nemcom palce, snáď sa im to tentokrát podarí.

Ladislav 💤
24. 1. 2024 07:53
Odpovědět  Róbert

Nepodaří, jsou to blbci!

Aleš
24. 1. 2024 08:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Rozpad říše temnoty EU je naděje pro zotročené národy evropy.

Ijn
24. 1. 2024 08:24
Ohodnotit příspěvek :
     

3 186,-Kč by každý český důchodce získal ročně pouze z obsluhy českého zadlužení 4,5 bilionů Kč,……SRN DLUŽÍ ČR 14 bilionů Kč mírotvorných reparací

pokud by však čeští politici vyjednali doplacení reparací od SRN tak by mohl každý důchodce dostávat měsíčně přes 4 000,- Kč po dobu 10 let válečný agresoři musí být potrestání a od válečných idiotů v ČELE států ZABRÁNIT !!

Ijn
24. 1. 2024 08:36
Odpovědět  Ijn

Úroky z státního dluhu činí ročně 95 miliard Kč== Obsluha,…. o to se ročně zvyšuje zadlužení ČR

Reparace byly určeny dnes SRN k zaplacení uznaných válečných škod z II.WW ČSR Německem způsobených,… bez úhrady za 362 000 oběti ČSR!!!

Čeští politici po r 1990 doplacení reparací od SRN zastavili, bez jakékoli zdůvodnění.

Gosudar VVP ustanovuje výbor k navrácení veškerého zabaveného majetku Ruskému Impériu + SSSR + RF…. např. Aljaška sice za 7,2 mil dolarů byla prodána v r.1867 USA, ale zaplacení neproběhlo….!!!!!

Mike
24. 1. 2024 10:48
Odpovědět  Ijn

Už jsem to tady psal. Němci nám vyplatí reparace a ta naše banda posledních oligofreniků je obratem pošle na Ukrajinu.

Slovan
24. 1. 2024 14:32
Odpovědět  Mike

I to je jedna z variant, ale taky může být když jsme tak záměrně zadluženi a rozprodání, se může stát až to tuna bouchne, že nám fašouni řeknou Fifty fifty. My po vás žádné vyrovnání za investice a veškéré náhrady nechceme a vy (ČR) po nás taky nic nechtějte. No a všichni budou spokojeni. 🤣🙄

Ladislav 💤
24. 1. 2024 11:00
Odpovědět  Ijn

👍******* pane, to by byl důchod? Hned bych vyrazil na dovču a na Ruský Krym. Pak hned vlakem z Moskvy do Vladivostoku a zpět!
Další rok Ural, jezero Bajkal!
No snít se ještě může, nebo už Ropušan zakázal?

skeptik
24. 1. 2024 08:31
Ohodnotit příspěvek :
     

EU se nám pozvolna přetransformovala v FEU – Fašistická Evropská Unie protože to tak chtějí USA.

Jan
24. 1. 2024 08:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Efekt zrcadla-co vyšleš-to se ti vrátí.

Putinovec
24. 1. 2024 09:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestlipak si ještě lidé pamatují , jak byl Hitler dosazen západem k moci .
Německý národ byl dotlačen do pozice , kdy si přál silného vůdce , který udělá pořádek a vyzvedne Němce do pozice Národa národů .
Jiná doba , jiné používané kulisy , stejný záměr .

Burák
24. 1. 2024 11:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Není žádným tajemstvím a ví se to už mnoho let, že mají připravený plán B. V trezorech mají vytištěný i nové marky, pro opuštění eurozóny. Tato informace je stará minimálně 5let.

Gales
24. 1. 2024 12:02
Ohodnotit příspěvek :
     

V EU platí pravidlo že ,,Jdeme všichni sborem,za tím prvním volem”.Nic jiného není dovoleno.Jourová to jistí.

Pavel z Moravy
24. 1. 2024 13:21
Odpovědět  Gales

Ale no tak, nefňukejme, však si to národ vycinkal. Je potřeba se k tomu postavit čelem. Národ si musí vypít ten pohár hořkosti až do dna. Tak to vždy bylo, je a bude.