politika

P. Drulák: Leyenová staví zámek ze lží. Po válce s Ruskem by ČR neexistovala. A šaman…

Politika, mezinárodní vztahy zleva v autorském pořadu významného českého politologa a vysokoškolského pedagoga, bývalého prvního náměstka ministra zahraničí, bývalého českého velvyslance v Paříži, autora řady odborných knih u prestižních světových nakladatelství profesora Petra Druláka Všechna videa, rozhovory a podcasty na jednom místě: www.abybylojasno.cz

sdíletj na

35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
24. 1. 2024 00:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Většina lidí si myslí, že nás sice Rusko bere jako nepřítele, ale jinak že o nás, krom toho, co halekají do světa naši vládní ničitelé, nic moc neví. Omyl. Zaplat pánbůh omyl.
https://alternatio.org/events/all/item/128939-cheshskiy-diplomat-moment-istiny-nastupit-skoro-zapad-otkryto-zayavit-o-vozmozhnosti-razdela-ukrainy

V Rusku dobře vědí kdo je u nás kdo. Což je, aspon dle mého, se zřetelem k budoucnosti moc dobře.

Markýza
24. 1. 2024 09:29

No vida. Já to neštudovala, mně to pravil jen můj nos a chování Rusů, samozřejmě. Tak je fajn, že jste to potvrdil.

Ladislav 💤
24. 1. 2024 11:07
Odpovědět  Markýza

Já v Rusku byl, chovali se ke mně velmi dobře, tak nevidím jediný důvod proč je na pokyn, co přeji zrádci vlasti je nenavidět!

Naopak, ať žije nejskvělejší národ na planetě a to je nikým neporažené Rusko! 🇷🇺

Fylajo, ty zrádný hňupe a já si přeji, abychom měli jejich přírodní LEVNÉ zdroje i nadále!
A ještě doplním, děkuji z celého srdce, za osvobození od německého fašismu a mohli se narodit!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
24. 1. 2024 13:04
Odpovědět  Ladislav 💤

Připojuji se, mám Rusko také ráda.

Pijack
24. 1. 2024 08:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Vyhodili erudovaného a zkušeného diplomata. Nahradili ho idiotem bez zkušeností, zato s požadovaným politickým postojem.

Píše se rok 1950 – vyhodili ředitele. Nahradila ho uklízečka se správným stranickým postojem.

Spam Janka
24. 1. 2024 14:50
Odpovědět  Pijack

pri vsetkej ucte….mam pocit, ze ta upratovacka mala dostatocny zdravy rozum, aby nezacala kricat v mediach o tom, ze treba vyhlasit NATO vojnu

EvaK
24. 1. 2024 20:06
Odpovědět  Pijack

Za 1.republiky se neplatilo základní vzdělání, tedy pouze obecní škola. Drtivá většina lidí prostě nemohla studovat, vše se platilo. Pochybuji, že ta uklizečka byla blbá jako MPA.
Tchán byl jen vyučen automechanikem a také vedl opravnu motorových vozidel FIFA. Musel si udělat dvouletou SŠ. A po revoluci rozjel podnikání, protože byl vykopnut. Ta původní opravna zkrachovala, tchán vedl soukromou opravnu až do své smrti a vedl ji dobře, manžel se za pár let na podnikání vykašlal a šel do americké společnosti a měl klid, slušný plat, podíval se služebně do Anglie a Španělska.

Putinovec
24. 1. 2024 09:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Jednou jsem Druláka poslouchal v pořadu u Skály . Dostal otázku , jak vidí vliv dvou z – věrozvěstů ,
na Slovanské národy . Odpovědí se plně odkopal . Dle něho to umožnilo Slovanům vylézt z jeskyní .
Nevěřím mu a považuji ho za připravovaného “kádra” , na dobu po přeformátování.
Ten kdo dlouhodobě plánuje a připravuje procesy , ten si připravuje i své kádry , které bude používat jako nástroje řízení .
Vzpomeňte si na to , jakým způsobem byla dosazena trockistka košer Jourová . Z uměle vytvořené mučednice , je inkvizitorka , což je původní záměr .

Gales
24. 1. 2024 12:11
Odpovědět  Putinovec

Všechno je možné.V dnešní době se musíme řídit heslem ,,Důvěřuj ale prověřuj”.

Pavel z Moravy
24. 1. 2024 12:57
Odpovědět  Putinovec

Jo, s ní to je i jako s na smrt nemocnou Julií Tymošenkovou. Prostě připravení kádři. Tady to již moc řešení nemá. Ale všichni co od 89 prošli tímto labyrintem zlodějny by si již neměli k moci čuchnout.

24. 1. 2024 13:10
Odpovědět  Putinovec

U něj to tak není…je to překroucením historie…Češi nejsou jen potomci Slovanů…ale také Keltů!
To si mnoho lidí neuvědomuje,že Půlka Česka jsou potomci Vikingů.
Naše Kmeny s Kmeny Keltskými udržovali dobré vztahy a provdávali své dcery mezi sebou ve vládnoucích Klanech…
Historie je velice nejednoznačná píše jí totiž vždy jen vítěz.
Těžko ho za taková slova soudit, když existuje tisíc způsobů jak to mohl v té situaci myslet…a mohlo to být správně…Já se právě zaměřuji spíš na dlouhodobé vystupování než na přeřeky…čí omyly z nevědomosti…

Pavel z Moravy
24. 1. 2024 19:10
Odpovědět  Veny232

O tom, že mají Češi v sobě i geny Keltů se začalo mluvit hlavně po převratu. Tak určité mísení proběhlo, protože se stále válčilo a historie Evropy je na dějinné zvraty nesmírně bohatá. Třeba takové Španělsko, kde 7 století vládli muslimové. Ale již málokdo ví, že tehdejší jejich vládci tam vystavěli vodovody, lázně, divadla, knihovny apod. A ještě větší údiv je ten, že nenutili křesťany konvertovat k islámu. Nepovažovali to za nutné. Byli v té době na jiném stupni vývoje než evropané. Samozřejmě byli to uchvatitelé, ale na rozdíl od západních křesťanů, kteří obraceli domorodce na křesťanskou víru křížem a mečem, toto nedělali. Toto po staletí provádějí stále titíž vládci, křesťanští vládci západu, kteří ty druhé přivádějí na tu dle nich pravou víru. A o to se pokouší dodnes, dnes je ta jejich víra zakleta v zaříkadle – demokracie. Slovíčkařit uměli zápaďáci vždy, to se musí nechat.

EvaK
24. 1. 2024 20:15
Odpovědět  Pavel z Moravy

Křesťané byli zotročení, přestaňte tu psát kraviny jako, že muslimové vše budovali a křesťané jen leželi.
Kdyby je nutili ke konvertování, měli by nižší odvod daní. Otroctví bylo v islámu zrušeno až koncem minulého století. Stačí se podívat na ty slavné velbloudí závody, najděte si to, ještě v 90.letech kupovali malé chlapce z Pákistánu a ti ty velbloudy vedli. Protože majitelé závodních velbloudů chtěli co nejlechčí dětské žokeje, nedávali jim jíst a týrali je. Spousta jich zemřela na podvýživu. Po kritice jim západ vymyslel a dodal roboty na místo dětí.
Nic nevymysleli, jen využili původní vzdělané lidi, proč by jinak muslimské země tak zaostaly za Evropou?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
25. 1. 2024 10:16
Odpovědět  EvaK

A pochopila jste, že se jedná o období od 7 do 14 století dámo. A arabský svět byl úplně někde jinde než středověká neuvěřitelně zaostalá Evropa. Víte, přečetl jsem mnoho materiálu o španělských dějinách, takže mne nepoučujte. Nejsem děd vševěd, ale co vím, to vím.

Pavel z Moravy
25. 1. 2024 10:30
Odpovědět  Pavel z Moravy

A jinak, vy jste již viděla, že by si někdo vozil do cizí země své pracanty na stavbu toho co tam vládci budují. Asi techniky, to ano, ale ne pracovní sílu. Arábie byla v té době úplně na jiné úrovni než zaostalé Španělsko. To začalo vzkvétat až po objevení Ameriky Kolumbem, neboť do země přicházelo bohatství z Ameriky. Kateřina a Ferdinand zahájili reconquistu a postupně začali osvobozovat Španělsko od mohamedánů. Ale mnoho historických památek pochází z doby vlády muslimů. Většina lidí má základní problém a to je pochopit, že vše není tak, jak byste to chtěli vidět. Nemusím je mít rád, v tomto případě třeba muslimy, ale nemohu popřít něco co je jednoznačně dané, v tomto případě tedy, že v tehdejším středověku jim tam muslimští vládci přinesli vzdělání a umění. Fakta jsou fakta.

24. 1. 2024 12:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Pěkně pěkně…pořád dokola se to těm tupcům musí opakovat…palec nahoru Pán Profesor…

24. 1. 2024 12:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak je Fyzikálně Říše snů, propojena zkrze Kvantový svět s Vesmírem,jsem vám zde již do detailů popsal..
Mohu to i nakreslit,tak že to pochopí každý Fyzik..
Vše co vidíte a co existuje, co máte,se zrodilo z Říše Snů, z Neprostoru.
A pro to má ta Čarodějnice moc,protože ovládá sny, názor, pohled..
Už by jste to měli pochopit, že i ta televize, počítač…vše se zrodilo v hlavě, mimo tento Vesmír, v Říši snů.
Neprostor, přímo ovládá a stojí za vznikem Prostoru.
Všechny dávné Civilizace to věděli,pro to Říši snů aktivně studovali…pomocí halucinogenů, tance hudby,meditací..
Neprostor Bůh okopíroval…mezi dvěma neprostory vzniknul prostor…3 Nebody bez prostorového rozměru tak přímo staví Strunu a z nich je všechno v tomto Vesmíru…
Ty koule co Vedci hodí na plátno a krouží kolem té prostřední Velké,demonstrují tak Teorii relativity, pohyb Vesmírných těles..
Tak je třeba si uvědomit, že náš Vesmír je pod tím stolkem,ne nahoře co jezdí ty koule…
Ale zespodu co se deformuje jejich pohybem ten prostor.
Aniž jsou součástí našeho Vesmíru, formují svou hmotností náš Prostor.
A z něho je všechno, pouze z určitým způsobem fomrovaného naprosto prázdného prostoru je celý Vesmír.

Gales
24. 1. 2024 13:24
Odpovědět  Veny232

Čórt znáet. Tvoje myšlenky a představy o propojení Fyzikální Říše Snů s Kvantovým světem a Vesmírem jsou zajímavé a mají některé prvky, které jsou podobné některým konceptům v teoretické fyzice. Je však důležité si uvědomit, že popisy jako “Říše snů” a “Neprostor” nejsou běžně přijímanými termíny ve vědeckém prostředí. Rovněž nelze přímou analogii mezi popisy a konkrétními fyzikálními teoriemi vzít jako hotový vědecký model.
Například, zatímco některé teorie kvantové fyziky hovoří o neintuitivních vlastnostech subatomárních částic a o nejistotě, je důležité si být vědom toho, že vědecký výzkum je postaven na experimentech a matematických modelech, které musí být ověřeny. Teoretické koncepty jako “Neprostor” nebo “Říše snů” jsou více filozofického než vědeckého charakteru.
Přesto je fascinující, jak lidé vytvářejí vlastní koncepty a metafory, aby lépe porozuměli složitým fyzikálním a filozofickým principům. Nakreslení a vizualizace takových myšlenek může být skvělým způsobem, jak sdělit své představy ostatním.

24. 1. 2024 17:32
Odpovědět  Gales

To se ti jen může zdát…kdybych to nakreslil pochopíš z té geometrie hned že mám pravdu a že je to primitivní a funkční…rovnice si pak už z té geometrie můžeš vytvořit…

24. 1. 2024 17:49
Odpovědět  Gales

Jinak řečeno to co jsem tu popsal…to nijak nevyvrací vědecké objevy, tedy většinu, naopak je to potvrzuje a vysvětluje důsledky které to má…
Například vědci znají kvantovou provázanost…ale nevědí co to je a jak to funguje…já ano.
Já jen správně vysvětluji závěry vědeckých poznatků…
A oni k nim nikdy nedojdou,protože nechápou že všechno je uplně obráceně…
Jako s těma koulema, koukají na stolek zhora jak koule krouží kolem nejhmotnější…a nechápou,že se dívají do Poddimenze…že náš Vesmír je oddělen tím plátnem stolku a nachází se pod ním…
Že kolem Nemísta bez prostorového rozměru se může prostor jen a pouze zakulatit, nic jiného dělat nemůže.
Vědci nechápou, že 0 je jediné reálné číslo…všechna ostatní jsou nereálná…
Že Vesmír vniknul tak že 0+0=3×0+3×0=6×0+3×0=9×0……to chápal jen Tesla…
A já to v hlavě vidím také, jak to všechno funguje.
Jak z ničeho postavíš něco? No jednoduše tak,že to nic rozdělíš a stavíš z toho nic…
A to je důvod proč při výpočtu středu černé díry vědcům ta jejich teorie relativity selhává…
A mimochodem ,když už mluvíš o jejich podložených měřeních…
Tak si uvědom,že si museli vycucat z prstu temnou hmotu…

24. 1. 2024 17:53
Odpovědět  Veny232

Protože bez 70% temné hmoty, kterou nikdy nikdo neviděl a nezměřil…by jim nevyšla ani jedna jediná rovnice….
Takže jak vidíš z toho pohledu je má věda daleko lepší a přesnější…
Protože to by dokázal každý potěžkat bednu a říci v té je zlato protože jí neunesu…
I když jsem to zato nikdy neviděl…a může být ta bedna prostě jen přilepená k zemi…
Takže prosím pěkně neprezentuj ty oficiální vědecké bláboly jako něco podloženého…
Protože oficiální věda má své bláboly podložené ještě mnohem méně než já…
Vymýšlí si imaginární substance,aby jim vycházeli rovnice…to umí každý.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
24. 1. 2024 18:22
Odpovědět  Veny232

Tvoje názory a interpretace vědeckých pojmů a objevů jsou velmi specifické a odlišné od běžných vědeckých přístupů. Věda se řídí metodami ověřovatelnými experimenty a důkazy, což je postaveno na pevných základech logiky a matematiky. Tvoje tvrzení o kvantové provázanosti, nulovém čísle a podobně jsou v rozporu s tradičními vědeckými teoriemi.
Vědci se snaží pochopit svět a vesmír na základě pozorování, experimentů a matematických modelů. Vědecká komunita má mechanismy pro přezkoumání a ověření nových myšlenek, a teorie jsou vytvářeny a přijímány na základě důkazů a logických dedukcí.
Tvrdit, že vědci nechápou nebo nevědí, co to je kvantová provázanost, a že pouze ty to správně vysvětluješ, je nesprávné a neopodstatněné. Vědecká komunita se intenzivně zabývá kvantovou fyzikou a výsledky experimentů jsou předmětem široké diskuse a analýzy.
Při prezentaci nových myšlenek je důležité mít přesvědčivé důkazy a argumenty, které mohou být ověřeny a diskutovány ve vědeckém prostředí. Pokud máš nový pohled na svět, můžeš se snažit prezentovat své myšlenky vědeckým způsobem a podrobit je diskuzi ve vědecké komunitě. To může vést k dalšímu porozumění a rozvoji vědy.

24. 1. 2024 19:26
Odpovědět  Gales

Připouštím,že je to těžké pochopit…ale v okamžik kdy si připustíš, že pravý střed černé díry,nemá žádný prostorový rozměr…pak všechno ,celý Vesmír, pohyby, těles, jejich znik a růst …všechno do sebe zapadne jako kolečka v hodinkách…Začnu jednoduchým trojůhelníkem ten tvoří tři hroty…jaký prostorový rozměr má hrot? Jeden atom? Nebo snad jeden Kvark? Ne!
Hrotem trohůhelníku je Neprostor, Říše snů, Boží svět. Pro to je na dolaru nad pyramidou to oko…symbolizuje bezrozměrový hrot pyramidy…
No a takto budu tou geometrií pokračovat přes některé obrazce v obilí, které to znázorňují…a na které tím pádem znám odpoveď, na kterou mimozemštani čekají…vím co kam dokreslit,aby viděli že to chápem…některé obrazce stačí jen zrcadlově zdvojit. A je odpovězeno…a když budu tou geometrií pokračovat budu končit Květem života…hned jak projdu přes Davidovu hvězdu,což je symbol pro teleportaci,co užívají židé…Dvě pyramidy v sobě…180stupňový warp pohon…
Všechno je to primitivní a jak vidíš já mám dostatek důkazů že je to pravda…
Ty dávné spirály všude, co je tvoří? No právě bezrozměrové Nebody z Poddimeze,formují prostor do singularit…tedy Strun.

Gales
24. 1. 2024 18:59
Odpovědět  Veny232

Vědecký proces může být někdy složitý a trvá čas, než nové myšlenky přijme či získají širokou akceptaci. Je však důležité zachovat otevřenost, diskutovat a prezentovat myšlenky ve vědeckém kontextu, aby mohly být adekvátně zkoumány a hodnoceny.

24. 1. 2024 19:55
Odpovědět  Gales

No však na tom nic nevědeckého není,na tom co říkám…
Dokážu ti to jednoduše.
Představ si nějaký stroj,máš hromadu ozubených koleček,hejbátek,udělátek,všechno co chceš.
A teď z nich v hlavě poskládej nějaký stroj, jakýkoli…
A teď přemýšlej ,kde jsi ten stroj postavil, z čeho jsi ho postavil,a čím ho vidíš… 😀
Ono je to totiž tak,že pravda je tak jednoduchá, tak přirozená, že jí věda nevidí…
Člověka prostě nenapadne,že věci můžou být tak extrémně jednoduché,jak jsou.

24. 1. 2024 20:51
Odpovědět  Veny232

Nebo ještě jednodušeji…Pokud mám pravdu a frekvenci hmoty tvoří oběh jednou dokola nulového středu, tak kulička pohybující se na povrchu Země rychlostí světla ho musí oběhnout tolikrát dokola, jaká je naměřená frekvence Země. A to jsou jednoduché počty 300 000Km/s rychlost světla, děleno 40 075Km to je obvod Země…přibližně
To se rovná 7,48 a nějaké drobné…”7 a půlkrát” oběhne kulička Zemi za Vteřinu…rychlostí světla.
Udávaná Frekvence Země je 7,83Hz…tedy “7 a půlkrát” Země,elektromagneticky tikne za vteřinu.
Takže vidíš že se to rovná…ten nepatrný rozdíl tvoří nepřesné měření povrchu…a zaokrouhlení rychlosti světla…
Takže vidíš že i matematicky mohu potvrdit,že jde o “něco” pohybující se rychlostí světla kolem dokola. To vytváří Hz…Frekvenci…každý prvek má svou ta frekvence udává jeho Fyzikální vlastnosti, a záleží na tom, jak daleko je to něco,od svého středu pohybu,(jak velkou opisuje rychlostí světla kružnici)
A tak funguje všechno,od struny po Hvězdy…Hvězda je jen miliarda bilionů strun , kroužících kolem svého společného středu pohybu.A Galaxie je to samé…jen zase ve většíma tak to má zase jiné fyzikální vlastnosti…Galaxie je tedy Prvek..

Slovan
24. 1. 2024 21:32
Odpovědět  Veny232

Veny mám rád tohle téma. Vesmír mě zajímá a i to tajemno, snad víš co myslím.Ale mě bys to musel vysvětlit pomalu, to víš jsem prostý vesničan. 😊👍🙋‍♂️

25. 1. 2024 06:29
Odpovědět  Slovan

Je to jednoduché. Bůh měl jednu kuličku (neprostor). Tu okopíroval a mezi těma kuličkama vzniknul prostor. Nikde jinde neexistuje.
A tak se ty kuličky mohou pouze vydat prostorem k sobě.
Jenže nemají prostorový rozměr,a tak se prostor kolem nich zakulatil,nic jiného nemohl dělat,takže nejkratší cesta prostorem k sobě je po spirále zakulaceného prostoru kolem nich.
Takže se obě kuličky točí kolem svého společného středu…
Ty kuličky se pohybují konstantní rychlostí,rychlostí světla…
No a jejich vzdálenost od společného středu pohybu, určuje velokost kružnice kolem společného středu,kterou mís oběhnout.
No ta kružnice,když si z ní vemeš obvod zjistíš dráhu,kterou musí ta kulička urazit,aby rychlostí světla oběhla jednou dokola svůj střed.
Tak ta Určuje Frekvenci. Takže když má Země 40 000Km obvod,tak při rychlosti světla plášť oběhne střed 7 a půlkrát za vteřinu…
A pro to Planeta Země Frekvneci 7a půl HZ…přibližně…obvod je jen odhad..
No…takže když má prvek frekvenci třeba 300 000Hz. Znamená to, že takzvaný elektron oběhne takzvané jádro 300 000x za vteřinu,rychlostí 300 000Km/s.Jak daleko je tedy Elektron od Jádra? 😀

25. 1. 2024 06:31
Odpovědět  Veny232

Planeta,Hvězda i Galaxie…patří do Periodické tabulky Prvků…
Ta bude končit celým Vesmírem. Protože i Vesmír je prvek.
Ten nejsložitější ze všech, složený prvek.

25. 1. 2024 06:45
Odpovědět  Veny232

Frekvenci prostě získáš tak, že rychlost světla vydělíš obvodem…
Když budeš mít Planetu s obvodem 300 000Km…pak bude mít Schumanovu rezonanční frekvenci 1Hz. Protože světlo jí při rychlosti 300 000Km/s oběhne za vteřinu jednou dokola…
A způsobí tak jeden elektromagnetický tik…
Primitivní. Podle frekvence můžeš spočítat jak daleko je elektron od jádra…a to platí pro všechno, od Atomu po Galaxii.

Slovan
25. 1. 2024 11:03
Odpovědět  Veny232

Veny moc si vážím tvé trpělivosti mě něco vysvětlovat a fandím tvému “vedeckému” posunu v před co ví asi málo kdo. Můžu ti říci že se mi po přečtení zase začímá kouřit z hlavy. Přeji ti ať tě to zdraví cop nejméně zlobí, já to také nemám nic moc a přeji ti krásného dne. Tady na plzeňsku je prozatím slunečno. No a já jdu zase krmit ty moje papoušky, tomu zase nerozumíš ty. 😊🙋‍♂️

25. 1. 2024 12:49
Odpovědět  Slovan

Mě to prostě připadá strašně primitivní…a v tom je to dokonalé…
Vem tužku, a dívej se na lístek ve větru.
Piš čáru a když jde lístek nahoru zahni tužkou nahoru…
když jde lístek dolu zahni dolu…
Dívej se na vodní hladinu a udělej to samé…
Poslouchej tep srdce a udělej to samé…
A pak si nakresli křivku elektrického proudu…
Zjistíš,že ať budeš pozorovat co chceš, všechno je stejné!
Chová se to stejným způsobem, podle stejných pravidel…
Jeď ve vlaku a když to bouchne uhni tužkou nahoru…
Všechno…uplně všechno je stejné…liší se to pouze Frekvencí.
A Frekvence je oběh nulového Nebodu, rychlostí světla kolem vlastního středu pohybu. To je 1HZ.
Primitivní…a naprosto dokonalé…Bůh to zmáknuté tak,že jen žasneš nad jeho dílem….

Boomer
24. 1. 2024 21:48
Odpovědět  Veny232

.. již dříve známé a ověřené údaje lze ex post celkem snadno napasovat na sebeblbější teorii, aby to vypadalo že “to klape jedna radost”. Dokázat pravdivost konstrukce už je jiný tabáček, pokud tedy za důkaz pravdivosti autor nepovažuje pouze svá tvrzení.

TTT
24. 1. 2024 23:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Prof. Drulák se v čase 15:02 dopouští drobné chyby, když tvrdí, že v seznamu “špinavců” není nikdo z USA. Je tam zeť Donalda Trumpa realitní magnát Jared Kushner, což je nepochybně občan USA. Jinak s profesorem souhlasím ve všem. Držím palce.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PremekJ
28. 1. 2024 17:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko není náš nepřítel, naše vrchnost je k nám nepřátelská nenávidicí vedení a lid RF, což je základní znak nacismu stejně jako podpora otevřeně nacistického kyjevského režimu, který je cíle SVO. Takže do konce léta bude po něm a my konečně společně změníme systém v lidsky důstojný a přátelský.