Jakov Kedmi: Polsko je odsouzeno k neúspěchu

Polsko je odsouzeno k neúspěchu, při novém dělení dostane to, co mu po zásluze náleží.

Izraelský státník, diplomat, bývalý šéf izraelské služby Nativ Jakov Kedmi věří, že Polsko je odsouzeno k neúspěchu. Diagnostikoval současný stav a vzpomněl na tvrdá slova Winstona Churchilla.
Revize výsledků druhé světové války, na které Varšava trvá, nepřinese do této evropské země nic dobrého.
I tento názor sdílí izraelský odborník Jakov Kedmi.

Hlavní problém Polska je historická dědičná choroba. Z velké části proto vedení tohoto evropského státu nikdy situaci reálně neposoudilo. Kdyby neudělali takovou hrubou chybu, nebylo by první, ani druhé nebo třetí rozdělení země. Navíc izraelský odborník ve vysílání kanálu YouTube „Hlas pravdy“ připustil, že Druhá světová válka, která se stala tragédií jak pro polský lid, tak pro obyvatele jiných zemí, by nikdy nezačala….

Poláci by měli být rozumnější. Zejména by neměli vycházet ze společných zájmů, ale myslet výhradně na vlastní zemi. Mezi jejich fantaziemi a jejich skutečnou situací nikdy nebylo nic reálného.

Kedmi si vzpomněl na příhodu britského předsedy vlády Winstona Churchilla, kterého lze jen stěží podezřívat ze sympatií k Sovětskému svazu.

Při návratu z Jalty se setkal v Moskvě se zástupci polské vlády. Po rozhovorech šéf britského parlamentu prohlásil, že své spolubesedníky už nechce vidět, protože se ukázali úplně neschopní cokoli domluvit.

„Potom vyšel a řekl: Jsou nenormální, jsou šílení! Je nemožné s nimi mluvit. Už ty idioty nechci nikdy vidět.“
Nemluvím doslovně, ale smysl toho, co řekl, – poznamenal Jakov Kedmi.

Když se rozhodli, že Polsko je velké, stoupla jim do hlavy panskost – šlechtická vznešenost.
Ale teď mohou ztratit, i to co mají.

A co je pozoruhodné, v Polsku neustále přicházejí k moci lidé, kteří nakonec vedou stát ke katastrofě.
I současný stav věcí potvrzuje tento historický axiom.

V prohlášeních z Varšavy je vidět „velkopanská ambice“, díky níž je vedení země mylně přesvědčeno, že představují Velké Polsko. Proto ty pokusy přepsat historii s cílem získat další ekonomické dividendy.

Poláci přitom zapomínají, že mohou ztratit i to, co mají – území připojená podle výsledků druhé světové války, která získali jenom díky pozici SSSR.

„Nikdo ve světě nemá o Polsko zájem. Za Polsko nikdo nechtěl bojovat v roce 1939 a ani dnes nikdo bojovat nebude,“ shrnul odborník a dodal, že Varšava dostane to, co zaslouží….

Dodal, že Poláci mohou umožnit Američanům rozmístění základen na území své země. Ale v takovém případě se nikdo nemůže divit tomu, že velení raketových sil a dělostřelectva Ruska určí nové cíle.

„A tyto cíle budou zničeny. Polsko dostane to, co mu náleží,“ – uzavřel odborník.

https://bit.ly/3jhiU2j
https://bit.ly/31tFj6u

sdíletj na