Dmitrij Medveděv: Co dál aneb Svět po protiruských sankcích (žádná prognóza)

Dmitrij Medveděv

Co dál aneb Svět po protiruských sankcích (žádná prognóza)

1. Zkolabuje řada globálních dodavatelských řetězců zboží, je možná velká logistická krize včetně krachu zahraničních aerolinek, které mají zakázáno létat nad ruským územím.

2. Energetická krize zesílí v těch státech, které zavedly sankce – „střílení do vlastních nohou“ – na dodávky ruských energetických nosičů, bude pokračovat další růst cen fosilních paliv a zpomalí se rozvoj digitální ekonomiky ve světě.

3. Přijde plnohodnotná mezinárodní potravinová krize s vyhlídkou na hladomor v jednotlivých státech.

4. V některých zemích nebo společenstvích zemí je možná měnová a finanční krize spojená s podkopáním stability řady národních měn, prudkou inflací a destrukcí právního systému na ochranu soukromého vlastnictví.

5. Vzniknou nové regionální vojenské konflikty tam, kde se situace po mnoho let neřeší mírovou cestou nebo jsou ignorovány významné zájmy hlavních mezinárodních hráčů.

6. Aktivizují se teroristé, věří, že pozornost západních úřadů je dnes zaměřena na zúčtování s Ruskem.

7. Začnou nové epidemie způsobené odmítnutím poctivé mezinárodní spolupráce v sanitární a epidemiologické sféře nebo přímými fakty použití biologických zbraní.

8. Dojde k úpadku činnosti mezinárodních institucí, které nebyly schopny prokázat svou efektivitu při řešení situace na Ukrajině, jako je např. Rada Evropy.

9. Budou vytvořeny nové mezinárodní aliance zemí založené na pragmatických a ne na ideologických anglosaských kritériích.

10. V důsledku toho bude vytvořena nová bezpečnostní architektura, ve které de facto a následně de iure budou uznány stávající skutečnosti:

a) slabost westernizovaných koncepcí mezinárodních vztahů jako „Řád založený na pravidlech“ a další nesmyslný západní odpad; 

b) zhroucení ideje americko-centrického světa; 

c) uznání zájmů, které budou respektované světovým společenstvím, těch zemích, které jsou v akutní fázi konfliktu se západním světem.

Pro Pokec přeložila Janinna.

5 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav
21. 5. 2022 03:42
Ohodnotit příspěvek :
     

A vše má společného jmenovatele.USA. A přesto je spoustu lidí, kteří to nevidí a neslyší.

Pavel
21. 5. 2022 10:36
Odpovědět  Jaroslav

Nechtějí vidět a slyšet a duševně nevyzráli. To je dnešní alfa omega lidí na západě. Lidská společnost měla být již v 21.století na absolutně jiné duševní úrovni, bohužel to zvíře v člověku je stále tak silné, že změna nepřišla. Důvod je jednoduchý, tak jak píše smrťák , jestli se dětem od dětství do mozečků nalévají všechny ty hnusy, které vytváří anglosaský svět, duševní vývoj není možný. Ten je možný pouze s příchodem skutečných hodnot, vlastních inteligentní bytosti. Západní hnusy duševní rozvoj jedinců poskytnout nemohou. Jestli ale tzv. dozrání populace je možné, je skutečně otázka na kterou lze těžko odpovědět.

Milan h
21. 5. 2022 13:18
Odpovědět  Jaroslav

ano ale co znamena jeden vlastizradce za toto je vinen Gorbi jako hlava statu

zdena
21. 5. 2022 18:16
Odpovědět  Milan h

Gorbačov nebyl vlastizrádce… on byl jenom stejně naivní jako my tenkrát…. nebyl to žádný věštec a házet to jen na něj není fér…. měl snad také poradce, konzultoval svoje rozhodnutí, národ ho podporoval a nikdo netušil, že to je cesta do kytek – přesně jako v pohádkách: umetená hezká pohodlná cesta vede vždy do pekel, Kostějovi nesmrtelnému přímo do náruče….

Gales
21. 5. 2022 09:30
Ohodnotit příspěvek :
     

A pravda zvítězí.

Pavel
21. 5. 2022 10:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Pane admine, pred chvílí jsem psal příspěvek jako odpověď panu Jaroslavovi, ve velice slušném módu. Opět se objevilo, že se čeká na schválení. Můj komentář tam není. Obsahoval vlastně pouze koment o duševní nedozrálosti a vyprázdněnosti západní populace. Teď musím přidat a dát vám za pravdu, že tato smečka cenzorů se bojí jakéhokoliv názoru. Cenzura a diktatura v této zemi prostě zvítězila, je mi jasné, že zaprodanci se neštítí jakéhokoliv podvodu na lidech.

Administrátor
21. 5. 2022 14:30
Odpovědět  Pavel

Dobrý den. Komentář jsem našel v koši, ale nevidím, žádný důvod, proč se tomu tak stalo. Tedy s omluvou za system vráceno.

ankmorpo
21. 5. 2022 11:45
Ohodnotit příspěvek :
     

realizace plánů kabaly se zrychluje , spěchají

zdena
21. 5. 2022 18:20
Odpovědět  ankmorpo

jo… původně mělo být hotovo 2050, pak 2030, pak 2025 a teď šturmujou jak zběsilí na ještě letos.

PENNYS
21. 5. 2022 22:16
Ohodnotit příspěvek :
     


Zprávy – Aktuálně.cz