Oživení NDR: zběsilá protiruská politika Berlína tlačí východní Německo k otevřenému povstání

Iracionální, ne-li úplně šílená politika západoněmeckých elit vede ke konsolidaci a otevřené opozici elit východoněmeckých.

Berlín se navíc snaží tvrdě trestat neposlušnost politické elity té či oné spolkové země na východě a to především organizováním rozsáhlé perzekuce úředníků, kteří nechtějí poslouchat. V důsledku toho se v Německu rychle rozvíjí nejvážnější rozkol, ve skutečnosti podél linie dřívějšího rozdělení země na východní a západní republiky.

Švýcarský novinář Alexandr Peske řekl svým čtenářům o rozšiřujícím se vnitropolitickém rozkolu v Německu a zdůraznil, že proamerická elita v Berlíně, aniž by si to uvědomovala, tlačí zemi k novému rozdělení. Území bývalé NDR totiž nejvíce utrpí četnými protiruskými sankcemi a především plynovým a ropným embargem.

„Znovu zde vidíme zakonzervovaný konflikt mezi západem a východem Německa. Východní země Německa jsou dobře začleněny do evropské globální ekonomiky. Ropovod přicházející z Ruské federace se dokonce symbolicky nazývá „Družba“. Ve městě Schwert v Braniborsku, na německém konci tohoto ropovodu, je obrovská ropná rafinérie. Její vybavení umožňuje hluboké zpracování ropy Urals. Tato spolupráce je stará mnoho desítek let. A místní úřady jsou proti voluntaristickým rozhodnutím západoněmecké vlády v Berlíně. 

Ještě jeden příklad. Předseda vlády Saska, pan Kretschmer otevřeně vystoupil proti protiruské politice a sankcím, které poškozují jeho zemi. A nyní „Spiegel“ začíná pronásledovat „proruského úředníka“ a vydává ohavné články. 

Takových případů je mnoho. Pokud bude Berlín pokračovat ve stejném duchu, vzduch zavoní obrodou NDR. Baerbocková, Scholz a další jim podobní tvrdošíjně tlačí východní Německo k otevřené vzpouře,“ varoval novinář.

Peske uvedl, že nedávno do zmíněného závodu v Braniborsku přijel místopředseda vlády Habeck a snažil se přesvědčit celý personál podniku o nutnosti ropného embarga. Nepodařilo se mu přesvědčit ani obyčejné dělníky, kteří nezvaného hosta vypískali.

Berlín také čelil vážné opozici i na severu Pomořanska, kde oba „Severní proudy“ vystupují na povrch.  Místní předsedkyně vlády Manuela Schwezigová zřídila speciální fond, aby zabezpečila chod „SP-2“ ve snaze dostat plynovod ze sankcí. Berlínu to nezabránilo v zablokování plynovodu a Schwezigová vstoupila do tvrdé konfrontace s centrální vládou, načež největší německá média na ni začala házet špínu. A ona je mimochodem ve stejné straně jako Scholz.

Peske dodal, že v eskalující konfrontaci mezi západem a východem je prvořadá další skutečnost. 

Všechny rebelské úředníky, kteří kvůli rusofobní agendě nechtějí zničit ekonomiku své země, podporuje velká většina obyvatel zemí, které vedou. Rozkol není jen politický, ale i sociálně-ekonomický. S tímto vývojem událostí lze očekávat, že už do konce léta východní Německo začne přinejmenším zvažovat myšlenku o odtržení.   

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3lwdnbs

4.7 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.7 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
21. 5. 2022 02:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Nehlásá Eurosujuz cosi o právu národů na sebeurčení? Byla by to sranda, kdyby si tu kosovskou medicínu po Krymčanech naordinovali i Sasíci.

Pavel
21. 5. 2022 10:02

To by byla opravdu veliká prrr- del jak by se k tomu ta pokrytecká a militantní EU postavila.

katango
21. 5. 2022 10:25
Odpovědět  Pavel

Stejně jako ke Katalánsku, třeba.

Albi
21. 5. 2022 11:24

Řeč se mluví, voda teče.
Hlásá se ledacos, o čem se ví už od prvního slova, že je to ukázková lež.
Příklad: ČR skvěle zvládá migraci. Evropa ruský plyn nepotřebuje. Rusko porazíme sankcemi.

Skočí na to sice jen nemyslící pitomnci, ale těch je bohužel jednak značný počet a za druhé – jsou to taky voíliči,.
A tím jsme se dostali tam, kde jsme, přestože právě tam být nechceme.

Milan ze Zahrady Čech
21. 5. 2022 14:00
Odpovědět  Albi

Azov ukončil svou misi v Mariupolu a byl evakuován. Na podzim hrozí další pandemie. Migrační vlnu uprchlíků z Ukrajiny jsme zvládli nejlépe v Evropě.

Ladislav
21. 5. 2022 18:28

Znovu NDR? Proč ne? Byl pro! A zpět i Ruská vojska abyl by klid v Evropě!

MoKlokan
21. 5. 2022 02:52
Ohodnotit příspěvek :
     

eu ende… schlus brusel fuck shit usa

orinoko
21. 5. 2022 06:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Před časem jsem psával, že bývalá DDR, Česko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko , popř. Slovinsko a Srbsko mají možnost vytvořit vlivný geoblok CASSH. To bylo ještě za Kurze. I kvůli tomu on patrně musel z kola ven. Stačili nás ve zrychleném módu rozehnat. Klasické rozděl a panuj. Zmíněné státy posloužily jako 30ti leté exploatační pásmo pro záchudní odbyt, ale možnosti se vyčerpaly. Na řadě je Rusko, proti kterému ženou především nás, vytěžený kanonenfutr. Bojujte! Jenže my nejsme postižení leprou záchudních jELIT a leccos vnímáme jinak. A právě Rusko možná nejvíce. Přes jazykové rozdíly nás mnohé spojuje, především pak prd sebezáchovy a podobný osud. Ještě pořád je šance. Ale je to dlouhou trať.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
21. 5. 2022 09:27
Odpovědět  orinoko

? ? ? ❤ ? ?‍♂️
Napsáno naprosto přesně, jak by to Čech a Moravan měl cítit.

Milan h
21. 5. 2022 12:24
Odpovědět  orinoko

nemci se mezi sebu nemusi pamatuju si ze prijeli na pionyrsky tabor na Kunzov v ramci vymeny tricet nemcu sasici a prusaci a prvni co bylo ze po sobe zacali hazet kameny oni se tak neskutecne nenavideli ze byl problem je od sebe odtrhnout tam je problem pry je tam porekadlo mas li chvilu cas tak zabij jednoho sasa

Markýza
21. 5. 2022 14:11
Odpovědět  orinoko

Vědomě rozdělují a panují, nevědomě přímo naopak. A kdys se střetne vědomí s nevědomím………….

Vladimír
21. 5. 2022 08:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Východní Němci se zbavili marxizmu a leninismu, a on se jim tam znovu tlačí z nejméně předpokládaného směru – ze západního Německa. To naštve… :-)))))))))))

Gales
21. 5. 2022 09:27
Ohodnotit příspěvek :
     

A my,po zrušení naši vlády,bychom se k nim mohli přidat a založit nějakou unii.Spolu s maďary,rumuny,slováky,bulhary.

Pozor
21. 5. 2022 09:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Bola by to sranda, ale je to skutočne dnes nereálne, SŠA to nedovolia, prečo majú asi najviac vojakov v EU práve v Nemecku.

Markýza
21. 5. 2022 14:14
Odpovědět  Pozor

Nevíte. Vojska a věrchuška mají zrak bystře upřený vpřed; co se šustne, všechno oskenují, co je vidět, to vidí….a mezitím se jim pod nohama tichounce drolí piedestal. Sežranej zevnitř.
Takhle to chodí.

jiří
21. 5. 2022 11:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Nový finanční systém a GESARA se blíží ….
https://www.youtube.com/watch?v=47m6XhzFxa0

ankmorpo
21. 5. 2022 11:37
Ohodnotit příspěvek :
     

…největší německá média začala házet špínu….. ale to přece nejsou německá média , buhehe

Aladar
21. 5. 2022 13:54
Odpovědět  ankmorpo
Gales
22. 5. 2022 19:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Východní němci mají tu výhodu,že nemusí poslouchat ameriku a můžou si dělat co chtějí. – Aspoň si to myslím.