politika

Vlivný europoslanec požaduje zásah Spojených států proti Maďarsku

Bývalý belgický premiér a současný europoslanec Guy Verhofstadt vyzval ve svém textu Spojené státy, aby zakročily proti Maďarsku, které podle jeho názoru narušuje mezinárodní pořádek.

Verhofstadt neopomněl na začátku svého komentáře zmínit, že zesnulý republikánský senátor John McCain, kterého označuje přízviskem „velký“, popisoval Orbána jako neofašistu v Putinově posteli.
„Tak daleko bych rozhodně nešel. Ale byť s těmito slovy, pronesenými před čtyřmi lety, nesouhlasím, situace v Maďarsku se z pohledu právního státu a demokracie v posledních letech rapidně zhoršila,“ tvrdí europoslance ve svém komentáři.

Dále už nenechává Verhofstadt na maďarském premiérovi Viktoru Orbánovi ani nit suchou a obviňuje jej ze všech hříchů, které ve zprávě pro Evropský parlament sepsala krajně levicová europoslankyně z ekosocialistické strany GroenLinks Judit Sargentiniová.
Právě na základě této zprávy mnozí europoslanci zvedli v rámci hlasování ruku pro zahájení disciplinárního řízení proti Maďarsku.
V konečném důsledku tak může Budapešť čelit ztrátě hlasovacího práva v evropských institucích.

„Orbán pohrdá mezinárodním řádem a vzhlédl se v autoritářských režimech v Turecku a Rusku. Jeho strana podepsala před dvěma lety dohodu s „krajně pravicovými stranami z Rakouska, Itálie a Francie,“ neopomíná zmínit Verhofstadt.

V závěru svého komentáře Verhofstadt konstatuje, že evropské vlády a Spojené státy mají „morální povinnost zasáhnout“……..„Nemůžeme nechat populistické krajně pravicové vlády, aby své země nasměrovaly k Putinově Rusku. To není v zájmu Ameriky a Evropy. Musíme to zastavit,“ uzavírá Verhofstadt.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vlivny-europoslanec-pozaduje-zasah-Spojenych-statu-proti-Madarsku-551452

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
Administrátor
14. 9. 2018 21:48

Visitor Rating: 5 Stars

Dědouch
14. 9. 2018 22:25

Visitor Rating: 5 Stars