Das Sowjetparadies

Adam Śmiech

Das Sowjetparadies – Polsko se opičí po Třetí říši.

Ve Varšavě se připravuje protiruská výstava „Nepřemožitelná armáda“, ale její tvůrci zapomněli, že taková akce již proběhla … V Třetí říší v Berlíně v roce 1942.

Realizaci toho nejchytřejšího, ale také nejhloupějšího nápadu by měla předcházet kontrola paralel, které proběhly v minulosti nebo mohou být dnes. Aby se nedělaly chyby a nedošlo k trapasu. 

Jak se ukázalo, pro varšavské rusofoby je nenávist k Rusku a touha ukázat Moskvanovi jeho místo důležitější než ta nejobyčejnější opatrnost. Takže ve Varšavě se připravují hry pro temné lidi podle římského hesla Panem et circenses!

Po dohodě mezi Úřadem předsedy vlády a Ministerstvem obrany Ukrajiny se na Zamkově náměstí v našem hlavním městě bude konat výstava/cirkus s názvem „Neporazitelná armáda“, jejímž cílem je propagandistický úder proti Rusku a výsměch jeho ozbrojeným silám. 

Akci projednali a odsouhlasili ministr obrany Ukrajiny Alexej Reznikov a vedoucí Kanceláře předsedy Rady ministrů Michał Dworczyk.  Dworczyk řekl, že pomocí výstavy „na jedné straně ukazujeme zvěrstva páchaná ruskou armádou na Ukrajině, ale na druhé straně hrdinskou obranu ozbrojených sil Ukrajiny a dopady těchto bojů, tedy zničenou techniku“. Výstava bude prezentována také v Madridu a Lisabonu.

Nápad samozřejmě patří do kategorie nízké kvality, ale nejzajímavější je něco jiného. 

Tato výstava není ničím jiným než opakováním nacistické myšlenky a německé výstavy z dob Třetí říše s názvem „Das Sowjetparadies“ (Sovětský ráj), která se konala v Berlíně od 8. května do 21. června 1942 – když Wehrmacht ještě vyhrával. 

Výstavu, kterou připravilo Ministerstvo propagandy Třetí říše, doprovázel speciálně natočený film.  Sowjetparadies vystavený na berlínském náměstí Lustgarten údajně přilákal 1,3 milionu návštěvníků.

Kromě písemné propagandy a fotografií byly ukázány i artefakty přivezené z východní fronty, včetně tanků, děl, letadel a další vojenské techniky, a také například chatrče z běloruských vesnic s jejich vybavením. To vše mělo demonstrovat chudobu a zločinnost SSSR (samozřejmě přehnaným způsobem) a totální neschopnost Rudé armády – na pozadí nadřazené vojenské síly, civilizace a kultury Německa.  Samozřejmě bez jakékoli zmínky o rozsahu zločinů spáchaných ozbrojenými silami Třetí říše ve vztahu k obyvatelstvu okupovaných území SSSR a zajatcům Rudé armády.  

Výstava byla k vidění také ve Vídni a Praze.

Nevěříme svým očím.

Je pravda, že Ukrajina nepřekvapuje – jde cestou Bandery, Šuchevyče, Lebedy – z předválečných dob přátel a agentů Německa. 

Ale blázni z Varšavy? 

V posledních letech jsme se již setkali s tím, že do hitlerovských symbolů SS byla vkládána tvář Putina a slovo Russia, čehož se s radostí a horlivě ujala státní i soukromá média, čímž se tato kreativita stala pozadím pořadů. S extatickou radostí školních dětí místní hlupáci také přepracovávali protisovětské propagandistické plakáty Josepha Goebbelse z let 1944-45 na způsob současných. 

Tato výstava však láme všechny rekordy rozsahem, účastí a nasazením polské vlády. Neschopní polští politici opět dávají podnět k obvinění Polska z napodobování Třetí říše

Bože nezbývá jen lomit rukama, nad takovou hloupostí, nedostatečnou rozlišovací schopností, nepochopením toho, co a v jakém kontextu lze prodat a to i formou primitivní zábavy pro veřejnost! 

Chci věřit, že toto je JEDINÝ důkaz nedostatku znalostí, naprosté neznalosti tak typické pro naši dobu.  Ale ani tím si nejsem jistý.

A co se temného davu týče – organizátoři by měli pozvat i speciálně vybranou skupinu vyzývavě oblečených, hezkých dívek, rozdávajících pivo zdarma. Zaručena extrémní návštěvnost. 

Možná přijde ještě víc lidí než v Berlíně v roce 1942!

Adam Śmiech

Pro Pokec24 přeložila Janinna.


https://myslpolska.info/2022/06/27/polska-malpuje-iii-rzesze/
https://bit.ly/3uaix1A

4.4 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.4 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
skylla
29. 6. 2022 07:13
Ohodnotit příspěvek :
     

a obyčejní Poláci mlčí…..asi s tím souhlasí

zdena
29. 6. 2022 08:19
Odpovědět  skylla

a co byste Vy v dnešní době udělala – Vy sama proti zaslepenému vůdci národa, co to má v hlavě posunuté kamsi a má veliké pravomoci……. asi taky jen zděšeně zírala… jako my všichni…. schody se metou seshora dolů – viz Kissinger….

Tom
29. 6. 2022 22:13
Odpovědět  skylla

Dockej casu, jako husa klasu! Vlady (EU) budou padat, jako zrale hrusky!

VAL
29. 6. 2022 22:23
Odpovědět  skylla

Tak tak. Přesně jako my při podobných příležitostech.

zdena
29. 6. 2022 08:14
Ohodnotit příspěvek :
     

… a proti blbosti vakcína není…..škoda, že v mezinárodním právu neexistuje provinění pomluvou, jako v právu občanském…. když řeknu o sousedce, že je….. cokoliv… můžu přijít před soud a platit…. když pomluvím obrovskou skupinu lidí jako stát a urazím i jejich představitele, nestane se nic….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
VAL
29. 6. 2022 22:20
Odpovědět  zdena

Ale je. Akorát nesmíte vakcinovat ve veřejném prostoru, aby nebyli svědci.

Jar
29. 6. 2022 08:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Mlčí,protože zatím mají co jíst. Je to snížení lidské ůrovně ,ůplně stejné,jako když sedlák krmí prase v chlívku a hezky ho podrbe za uchem,pak ho zabije a sežere. Nenapravitelné ovce,nepřemyšlející lidé,velmi líní samostudia,pátrání po pravdě a podstatě života.Lenošení,miska ze supermarketů,tloustnutí a očkování a vakcinace těchto ovcí a prasat od nadnárodních velkochoven s vývěsními štíty s nápisem: Farmacie,výroba léků a vakcín. Kde je Vůle a Touha Tvořit ? V misce jedového žrádla bigfarem není,ani v blábolení démonů kraciů olízavačů zadků cizím krmičům,jak to dělá fialová klika. Přitom pravda je vepsána i do přírody,lesa,louky,studánek,je v genetické databance rostlinné říše plné empatie a života.

Jar
29. 6. 2022 09:17
Odpovědět  Jar

Ti,co hledali smysl života,učili se od přírody samostatně a od svých předků , Slovanů , mají vědění,znalosti a s léty i Moudrost.Je naše,vnitřní,v souladu s Duší,otevřenou,vnitřní božskostí.Tady je spojení.Jediné a bez raket,družic a caparů kroužících jako smetí okolo Země.

Pavel
29. 6. 2022 10:20
Odpovědět  Jar

Moc pěkně řečeno, velký dík.

Administrátor
29. 6. 2022 09:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Italská prokuratura zahájila vyšetřování toho, jak se na pulty obchodů dostaly lahve s podobiznou Adolfa Hitlera. Žalobci se o víně „Hitler“ dozvěděli od židovských amerických turistů Matthewa a Cindy Hirschových. Dvojici prý „zděsily“ lahve, které našli v supermarketu v severoitalském městě Garda nedaleko Verony. Jeden představuje Hitlera vykonávajícího nacistický pozdrav. Další říká slova „Mein Kampf“, což v němčině znamená „Můj boj“, a třetí má Hitlera pózovat s papežem Janem Pavlem II. Začátkem tohoto roku jedna turecká televizní reklama použila podobu Adolfa Hitlera k prodeji šamponu. Urážlivá reklama byla stažena z tureckých obrazovek, ale reklamní společnost uvedla, že kampaň byla pouze špatně interpretována.

milan h
29. 6. 2022 10:09
Odpovědět  josh-xy

presne uz nam ho sem pomalu nasunujou delal sem si z toho srandu ale uz nedelam oni su fakt schopni mu stavet sochy

Pavel
29. 6. 2022 10:12
Odpovědět  josh-xy

Italská prokuratura to určitě moc dobře věděla, v tomto šmejdovském a sledovacím společenství se ví o všem a o všech. Je to tady v Evropě již nacifikované. Můj mrtvý mnohem starší kamarád mi již pár let po začátku nového tisíciletí říkal, že to tady hnědne. Dnes toto hnědnutí zažíváme v přímém přenosu.

Pavel
29. 6. 2022 10:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Čemu se divíme, vždy poslední nejméně dva roky se na veřejnoprávní ČT objevovaly pořady s Hitlerem jako na běžícím pásu. Mně to připadalo jako glorifikace a myslím, že ne jenom mně. A tuto šmejdovskou TV navíc musím platit. Skutečně je to tady absolutní hnus a ta většina, která si to neuvědomuje, co s ní provádí, bude ronit hořké slzy, ale bude pozdě.

jenda
29. 6. 2022 13:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Polsko si opět vykoledovalo 4. a tentokrát deinitivní rozebrání. Od Stalina dostalo poslední šanci, pokud přestanou Rusku „okopávat kotníky“. Jak vidno, tentokrát opět jako instrument přímého řízení Anglie zašli mnohem dál. A vzhledem k tomu že rovnováha sil Nadnárodního řízení se rychle mění a z Ruska se opět stává Nadnárodní velmoc, bude Polsko nenávratně rozebráno na pět územních částí. Prusko, Varšavské Vojvodství, Polonii, Krakovsko a Pomořansko.

Albi
29. 6. 2022 14:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Bez ohledu na obou velikost zemí a počet jejich obyvatel mi hrdinný ukrajinský Goliáš kontra nevýznamný ruský David připomíná písničku J. Wericha

„Hej hééj – kam se valej, dyť jsou malej“.
Takhle Goliáš ho provokuje,
David slušně salutuje,
když mu ale obr pivne do očí,
David se otočí, prakem zatočí:
„Když začínáš, no tak tu máš, tys byl velkej,
já měl kuráž!“
A JAKEJ BYL GOLIÁŠ???

No mrtvej, přece!