Das Erste – Evropa čelí katastrofě a Putin se „opřel a dívá se“

Das Erste: Odmítnutí EU vést dialog s Putinem je „fatální katastrofou“.

Skutečnost, že malá skupina východoevropských států zasáhla do pořádání summitu Rusko-EU, je katastrofou, domnívají se v Das Erste. Evropa je rozdělena a šéf Kremlu Vladimir Putin se pohodlně opřel a dívá se na to, jak se členské státy dohadují a ztrácejí sílu. Evropské a ruské vztahy potřebují skutečný restart, zdůrazňuje německá korespondentka Sabine Scholtová.

Německá novinářka v rozhovoru pro televizní kanál Das Erste vyjádřila přesvědčení, že bez dialogu s Ruskem bude Evropa čelit katastrofě. Mezitím jak se EU nemůže domluvit, Putin se „opřel a sledoval“, jak země EU ztrácejí sílu.

Odmítnutí uspořádat společný summit mezi EU a Ruskem by mohlo být fatální chybou, říká německá novinářka Sabina Scholtová. Svůj postoj vyjádřila v rozhovoru pro televizní kanál Das Erste. Evropa nadále vyjadřuje „bezzubé hrozby“ vůči Rusku a místo navazování kontaktů se zavádějí nové sankce.  Novinářka věří, že takový vztah nikam nevedl a ani nepovede.

Evropa vyjádřila bezzubé hrozby. Všechny sankce, veškerý ekonomický tlak, všechna ta chvástavá prohlášení dosáhla jen málo. Evropsko-ruské vztahy dosáhly svého nejnižšího bodu a nastal čas je obnovit.

Společný summit navržený Německem a Francií by mohl zlepšit vztahy s Ruskem. 

Toto je oprávněný krok:

„Pokud Joe Biden hovořil s Vladimirem Putinem, pak to musí udělat i Evropané,“ říká Scholtová.

Rozkol v Evropě však vedl k tomu, že se země nemohou dohodnout. A odmítnutí setkat se vypadá fatálně také proto, že země východní Evropy jsou proti. „Je to katastrofa,“ uzavírá novinář a dodává, že Vladimir Putin „se opřel a díval se na to, jak členové unie […] ztrácejí sílu.“

Sabina Scholtová věří, že je čas, aby se země EU spojily a zahájily dialog s Ruskem, i když si myslí, že je to příliš obtížné.

https://bit.ly/2UbiiEs
https://bit.ly/3xZdD6Z

sdíletj na