Somálský zabiják s nožem byl údajně motivován džihádem

Vrah, který v německém Würzburgu zabil tři lidi a dalších šest zranil, mohl být motivován džihádem. Podle deníku Bild somálský zabiják četl před odporným činem propagandu Islámského státu, informuje portál RT.

Policie v bavorském Würzburgu v pátek postřelila a zpacifikovala 24-letého Somálce poté, co pobodal tři lidi na smrt. Dalších šesti zranil, dva z nich těžce. Vrah údajně vzal nůž z obchodního domu a okamžitě začal útočit na okolí. Podle svědků během běsnění zakřičel i “Alláhu Akbar”.

Portál Bild v sobotu informoval, že není známo, zda je útočník extremista. I přesto, že podobně hrozil už v lednu, ale policie se o případ nezajímala.

Bild také uvedl, že prohlídka útulku pro bezdomovce, v němž žil, odhalila propagandu Islámského státu (IS, dříve ISIS). Byla objevena v odpadkovém koši, kterou podezřelý zjevně vyhodil před útokem.

Po incidentu 24letý Somálec údajně prohlásil, že dosáhl svého “džihádu”.

Úředníci zatím nezjistili motiv útoku. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann v pátek řekl, že útočník byl duševně nemocný. Už v minulosti se podrobil “psychiatrickému léčení”.

Pokud by byl útok označen jako islamistický, šlo by o druhý podobný incident ve Würzburgu za posledních pět let. Již v roce 2016 afghánský žadatel o azyl bodl a zranil ve vlaku nedaleko bavorského města nožem a sekerou čtyři osoby. Policie útočníka zastřelila a vyšetřovatelé později zjistili, že byl v kontaktu s příslušníky IS.

https://bit.ly/2U6V422

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
28. 6. 2021 14:57

fajn … a potrestán bude jak ???