Zbili vás kvůli pravicovým názorům? No a?

Pod zákonným pojmem „poskytování objektivních, vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů“ si přestavuji například to, že o srovnatelných událostech je informováno srovnatelně. 

Pokud jsme se z České televize i rozhlasu dozvěděli vzápětí po činu a opakovaně, že chudáček poslanec
Feri byl na koštu vína brutálně zbit rasisty kvůli svým politickým názorům a bylo to označeno za útok na demokracii, naivně očekávám, že bude-li kvůli politickým názorům zbit někdo další, dozvím se to se srovnatelně rozhořčenými komentáři z veřejnoprávních médií také.
Tak vnímám princip fungování veřejnoprávních médií já.

Ti, co vytvářejí jejich obsah to však zřejmě vnímají jinak. Je-li zbita veřejně činná osobnost ze strany médiu názorově spřízněné, je o tom okamžitě informováno, do studia jsou povolány prověřené mluvící hlavy a občané jsou poučováni o tom, jak jsou podobné odsouzeníhodné události nebezpečné pro demokracii.
Jinými slovy vypukne cirkus.

Je-li zbita veřejně činná osobnost jejíž názory se osazenstvu Kavčích hor či rozhlasu placenému i z peněz napadeného nelíbí, zavládne v éteru hrobové veřejnoprávní ticho.

Tedy jinými slovy:
Pokud se rozhodnete dát na budku politikovi, jehož názory se vám nelíbí, máte od českých veřejnoprávních médií – a nejen od nich – k dispozici bianco šek s vyjádřením tiché podpory. Pokud je samozřejmě onen politik či veřejně činná osobnost z té „správné“ strany politického spektra.
Z té, o které se mlčí a pokud se nemlčí, tak se lže. Nebo alespoň neříká pravda.

Toužíte vyrazit zuby Jaklovi, protože šíří pravicové názory, nemá kladný poměr k EU, neplive na prezidenta a rád by zrušil ČT? Jen do toho, není to nic, co by stálo za rozruch. A už si o to dlouho říkal, nácek jeden.

Toužíte vyrazit ty zářivě bílé zuby Ferimu, protože je zelenorudý neoliberál, ukázkový eurohujer, uráží prezidenta nebo vás prostě jen popouzí jeho nesnesitelná arogance a třeskutá vydlabanost?
Opovažte se, náckové rasističtí! Vzhůru do ulic, národe, demokracie je v ohrožení! Budeme vás vláčet bahnem, dotlačíme před soud a do kriminálu.

Kdyby ČT byla soukromou televizí vlastněnou TOP09, bylo by to sice stejně nechutné, ale nic by se nedalo namítat. Jenže ČT ani ČR nejsou soukromá stranická média a námitky jsou více než oprávněné. 

Zbitý Jakl by měl mít na půdě veřejnoprávních médií stejná práva i pozici, jako zbitý Feri, protože zbít ve sklípku eurohujera je, alespoň tedy teoreticky, přibližně stejně společensky škodlivé jako zbít v metru euroskeptika.

A jestliže zbitý Jakl nemá v určitých médiích ani v určitých částech společnosti stejnou váhu jako zbitý Feri, ačkoliv se tato média i části společnosti neustále zaklínají demokracií, občanskými právy a svobodou, je evidentně cosi velice shnilého ve státě českém.

http://nonserviam.cz/zbili-vas-kvuli-pravicovym-nazorum-no-a/

K tématu prohlášení IVK k brutálnímu fyzickému napadení Ladislava Jakla:

http://institutvk.cz/clanky/1344.html

sdílet na