OSN už bere automaticky, že Evropa má být úložištěm “populačních přebytků” z Afriky?

Úřad OSN pro uprchlíky (UNHCR) se obrátil na Evropskou unii, aby řešila situaci v Libyi. 
Proč se neobrátili na Spojené státy, Saudskou Arábii nebo kohokoli jiného? 
Proč by měla zcela samozřejmě brát další statisíce migrantů už pouze Evropa?

Vysoký představitel UNHCR vyzval s naléhavostí Evropskou unii, aby pomohla zlepšit situaci v libyjských vězeňských táborech a zároveň zabránila návratu migrantů do těchto táborů. 

“Lidé zachráněni libyjskou pobřežní stráží ve Středozemním moři by se v žádném případě neměli vracet do vězeňských táborů v Libyi,” uvedl šéf UNHCR v Německu, Dominik Bartsch, pro Welt am Sonntag.

Bartsch dále upozornil, že krizi dále zhoršuje probíhající konflikt a vyzval evropské vlády, aby přestaly kriminalizovat soukromé subjekty (záchranáře, či spíše pašeráky?), které odchytávají čluny s migranty
ve Středozemním moři a prohlásil, že právní a logistické omezení pro toto řízení musí zrušit.

Proč se však představitel OSN obrátil opět jen na Evropskou unii, která nese již několik let neúnosné břemeno migrace ze třetích zemí? Proč se neobrátil na jiné africké země, kde není žádný konflikt, na bohaté blízkovýchodní země, na bohaté země jihovýchodní Asie, USA, Kanadu, Japonsko, Rusko, Jižní Afriku, Austrálii, Nový Zéland? 

Pokud se zástupce celosvětové organizace OSN obrací jen na EU s problémem, který se EU netýká o nic víc než kterékoli jiné země světa, pak je namístě otázka:….. komu a proč záleží na tom, aby právě Evropa byla místem na umisťování afrických migrantů?

Západní část evropského světadílu v uplynulých letech migrace výrazně změnila. Vzácné historické regiony,
ve kterých vznikala moderní světová civilizace, ztrácejí svou původní podobu, mění se kultura, sociální systémy, ekonomika i demografie těchto zemí, kde přistěhovalci na mnoha místech začínají potlačovat původní populaci, vznikají ghetta – a to je stále ještě víceméně řeč o imigrantech ze starších migračních vln, protože velká část těch nových nemá ještě ani jen stabilní místo pobytu. 

Přistěhovalci velmi často nejsou kompatibilní s trhem práce, ba ani s evropskými normami soužití a chování. 
Západní Evropa ztrácí svůj původní charakter, tento proces je masový a zcela zjevný. 
Přesto je vidět, že určité vlivné kruhy, úředníky OSN (autorů Globálního kompaktu o migraci) nevyjímaje, se stále snaží o ještě větší zaplavení Evropy migranty z Afriky. 
A dělají to až drze otevřeně, protože vidí, že se nikdo už nad tím nezamýšlí.

Představme si například, že by se zubožení Haiťané, obyvatelé jedné z nejchudších zemí světa, pouštěli
na člunech směrem k pobřeží Spojených států amerických a hned po pár kilometrech od pobřeží by je odchytávaly lodě a odvážely do USA. Myslíte si, že je to realistická představa? Při pomyšlení na zeď, kterou USA staví proti přívalu uprchlíků, je asi každému jasné, že tam by se něco podobného nemohlo stát. 

Podobně ani v Austrálii, která od svého pobřeží loďky s vetřelci doslova odhání. Migranty nepřijímají ani bohaté země Perského zálivu, které jsou jim přitom kulturou a náboženstvím mnohem blíže než Evropa. 
Zato v případě Evropské unie je tak jaksi samozřejmé, že v Unii se nějaký ten milion lidí ztratí. 
Dokdy ještě budou Evropané tolerovat tento šílený postoj?

Slovenský zastánci migrace často argumentují dvěma argumenty, které přitom opravdu těžko nazvat jinak než, s prominutím, debilní. První z nich:

  • proč vůbec stále řešíme migranty, když tu na Slovensku přece téměř žádných nemáme….. Inu, ani hasiče nevoláme až po požáru …

A druhý navazuje na ten první:

  • proč by nás mělo zajímat, jaký problém mají na západě, vždyť nás se to netýká. To je úvaha padajícího ze sedmého patra, který si říká, že vždyť to vůbec není tak špatné, jak se říká, vždyť už jsem na druhém patře a stále je to úplná pohoda.

Je úplný nesmysl tvářit se, že přijímáním lidí z regionů, které zažívají populační explozi, aniž by měly zdroje na její vykrytí, by mohla Evropa tyto regiony zachránit. Pro Evropský sociální systém je problém už milion dalších příjemců dávek – a milion nových duší, to je číslo, které se v současnosti v Africe narodí za deset dní. 

Toto vysoký představitel OSN pro uprchlíky neví?…. Druhá, a mnohem horší možnost je, že to ví …..

Ivan Lehotský
https://www.hlavnespravy.sk/osn-uz-berie-automaticky-ze-europa-ma-byt-uloziskom-populacnych-prebytkov-z-afriky/1769262

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
28. 5. 2019 09:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to stále dokola a dokola. Jen praví vlastenci to mohou zastavit a kdo je proti a vylézá z řady, toho nešetřit. Příště by si každý rozmyslel…

Administrátor
28. 5. 2019 21:06
Odpovědět  josh-xy

Ahoj,..Název znám, ale jinak jsem netušil, není to moje parketa, ale vypadá to pěkně i když dost tmavé ponuré, ale asi účel. Máš dobrý žánr;)
A tam ti draci likvidují nepravidelnou US armádu velice efektivně.. No možná, že jednou takhle někde narazej;)