nezařazenépolitika

Vnuk kuchaře Lenina a Stalina

Putin řekl, že jeho dědeček pracoval jako kuchař pro Lenina a Stalina.

Hlava ruského státu také sdílela příběh o tom, jak jeho dědeček z matčiny strany bojoval během první světové války na rusko-rakouské frontě.

Ruský prezident Vladimir Putin vyprávěl, jak jeho dědeček z otcovy strany Spiridon Putin pracoval jako kuchař u Vladimira Lenina i Josifa Stalina, a jeho dědeček z matčiny strany během první světové války projevil soucit s nepřítelem.

“Ano, dědeček pracoval jako kuchař nejprve pro Lenina a poté pro Stalina v jedné z letních dač (chata) u Gorki,” řekl Putin v novém filmu novináře Andreji Kondrašova “Putin”, který je zveřejněn na sociálních sítích  VKontakte a Odnoklassniki . 

Samotný prezident podle něj do těchto rezidencí nedocházel, „ale můj otec mi řekl, že když dědeček pracoval u Stalina, jezdil ho navštěvovat, pouštěli ho tam a on sledoval celý ten život.” řekl Putin.

Když ruský prezident vzpomínal na svého dědečka z matčiny strany Ivana Šelomova, tak vyprávěl o tom, že dědeček během první světové války bojoval na rusko-rakouské frontě. 

„Viděl, že na něj z protějšího zákopu míří nepřátelský voják, a můj dědeček vystřelil jako první,“ řekl Putin. 

Pokračování tohoto příběhu v dokumentárním filmu doplnil režisér Nikita Michalkov. 
Řekl, že Ivan Šelomov, když zaslechl sténání zraněného Rakušana v nepřátelském zákopu, neskončil jeho život výstřelem, ale připlazil se k němu a ovázal mu ránu, a ten mu z vděčnosti políbil ruku.

“A tento soucit je typický pro ruský lid. Myslím, že je to velmi charakteristická součást naší společné mentality,” shrnul Putin příběh.

Zkráceno
https://bit.ly/2PThVta

sdílet na