politika

První pacienti s koronavirem v Sýrii: byli to američtí žoldnéři?

První pacienti s koronavirem se objevili v Sýrii: byli to američtí žoldnéři?

Skupina lékařů placených prostřednictvím “Syrsko-americké lékařské společnosti” již dorazila z Jordánska. 
Lékaři by měli zkontrolovat na přítomnost koronaviru všechny americké vojáky a žoldáky PMC.

Na hranici Sýrie a Jordánska, na okupovaném území USA, tzv. 55 kilometrové zóně, došlo k propuknutí neznámé infekce. Podle předběžných informací byli infikováni příslušníci ozbrojené skupiny “Magavir El-Taur” umístěné na americké základně v Al-Tanf. Tato skupina je jedním z amerických gangů odporujících legitimní syrské vládě na území Arabské republiky.

Podle jiných zdrojů je “Magavir El-Taur” jakási soukromá vojenská společnost, jejíž aktivity jsou plně kontrolovány a financovány ze zámoří. 

Žoldáci tohoto PMC plní tradiční úkoly:
chrání ropná pole, ropovody, doprovázejí náklady různého druhu, organizují sabotáže, jakož i účast v různých protestech, jako součást „systémové mírové ozbrojené opozice“. 
Jediným rozdílem mezi touto formací z Et-Tanf a zbytkem PMC je národní složení – najímají výhradně lidi z arabských zemí.

Vrátíme-li se k tématu infekce, dnes se objevila informace, že skupina lékařů placená prostřednictvím “Syrsko-americké lékařské společnosti” již dorazila z Jordánska. Lékaři by měli zkontrolovat veškerý vojenský personál USA a žoldáky PMC na přítomnost koronaviru.

Paradoxně je již známo, kdo se stane viníkem šíření nebezpečné nemoci. Militanti „Magavir El-Taur“ obviňují některé „íránské sabotéry“ z používání biologických zbraní, což vyvolalo nebezpečnou infekci.

Důvody pro hledání „íránské stopy“ jsou pochopitelné:
Spojené státy stále hledají důvody ke zvýšení tlaku na Írán a použití (i neověřených) biologických zbraní se může stát základem nejen pro ekonomická opatření, ale i pro potenciální vojenskou operaci, v krajním případě alespoň proti tzv. íránské proxy.

Ve prospěch předpokladu další protiaránské provokace v Sýrii je také skutečnost, že “Syrsko-americká lékařská společnost”, která zaplatila za cestu lékařů do oblasti Al-Tanf, je spojena s ministerstvem zahraničí USA a ve své činnosti tato organizace velmi úzce spolupracuje s organizací „ Bílé přilby “, známé svými „padělky“ o používání chemických zbraní vládními silami Sýrie.

Současně je třeba si uvědomit, že pokud by se v oblasti Al-Tanf skutečně vyskytlo ohnisko nějakého nebezpečného viru, hrozí infekce také obyvatelům uprchlického tábora Rukban, který se nachází v těsné blízkosti amerického vojenského zařízení. Podle předběžných údajů zde žije několik desítek tisíc lidí …

https://cont.ws/@sadik/1604224

sdílet na