Virolog vysvětlil vysokou míru infekce opičími neštovicemi mezi homosexuály

Zvýšenou nakažlivost opičích neštovic u homosexuálních a bisexuálních mužů vysvětluje vysoká traumatická zátěž na sliznicích při sexuálním kontaktu, řekl deníku VZGLJAD Alexander Čepurnov, vedoucí výzkumný pracovník Institutu klinické experimentální medicíny, bývalý vedoucí laboratoře zvláště nebezpečných infekcí.

Britský list Daily Mail uvedl, že počet nakažených opičími neštovicemi je „neúměrně vysoký mezi homosexuálními a bisexuálními muži,“ uvádí RIA Novosti. Přičemž objasňuje, že nemoc není považována za sexuálně přenosnou infekci.

„Tento virus se přenáší oběma způsoby: a to jak vzdušnými kapénkami, tak i kontaktem s infikovanými lidskými tekutinami, jako je krev, dále kůží a sliznicemi. A to vše proto, že na kůži a sliznicích jsou vždy mikrotrhlinky,“ říká Čepurnov.

Říká, že virus Ebola měl stejnou cestu přenosu (přes mikrotrhliny). To znamená, že když se krev nebo zvratky nakaženého člověka dostaly na nechráněnou kůži nebo sliznice zdravého člověka, virus pronikl do krevního oběhu a rozšířil se po celém těle.

„Zvýšený počet nakažených mezi homosexuálními a bisexuálními muži se vysvětluje vysokou traumatickou zátěží sliznic při sexuálním kontaktu. Jde tedy o zcela logický vývoj událostí podobných tomu, co se děje, když se virus lidské imunodeficience (HIV) šíří při sexu,“ vysvětluje virolog.

Vypuknutí opičích neštovic v Evropě může být důsledkem dvou velkých LGBT párty ve Španělsku a Belgii.

Hlavními hostiteli této infekce ve volné přírodě nejsou navzdory názvu opice, ale hlodavci, navíc mnoha druhů. Přenos na člověka byl zaznamenán již dávno, první případ v roce 1970.

Infekce zatím není příliš přizpůsobena k přenosu z člověka na člověka. Mezi důvody, proč se tak stalo nyní, mnoho odborníků uvádí, že od komplexních očkovacích programů pro prevenci neštovic uplynulo dost času.

Přední poradce WHO Dr. David Heymann pro The Associated Press řekl, že bezprecedentní propuknutí opičích neštovic v Evropě by mohlo být následkem dvou velkých párty gayů a bisexuálů ve Španělsku a Belgii.

Podle jeho slov, je to hlavní verze, která vysvětluje rychlé šíření nemoci. Expert poznamenal, že opičí neštovice dříve nezpůsobily velká ohniska mimo Afriku, kde jsou endemické u zvířat.

„Opičí neštovice se mohou šířit úzkým kontaktem s lézemi infikované osoby. Pohlavní styk [na večírcích] zřejmě zvýšil rychlost přenosu,“ vysvětlil.

Dříve média uvedla, že Světová zdravotnická organizace (WHO) svolává mimořádné setkání odborníků, aby projednali vypuknutí opičích neštovic. Na schůzce se má prodiskutovat způsoby přenosu nemoci, její prevalence mezi homosexuály a bisexuály a také situace s vakcínami.

https://bit.ly/3NANZx6
https://bit.ly/39Uem2I

sdíletj na

4 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
25. 5. 2022 01:57

Že by Big Boss proti nim něco měl?

Josef
25. 5. 2022 07:06

Homosexuálové, bisexuálové a další úchylové vždy byli a budou studnicí nejrůznějších nemocí.

Pavla
25. 5. 2022 08:24

To mu spíš začíná vadit jejich uhlíková stopa 😉

skylla
25. 5. 2022 07:21

homosexualita a bisexualita se pěstovala jako rozežranost nejen ve starém Římě ale i staletí před tím….

Frank
25. 5. 2022 07:34

Že by se příroda začínala bránit proti úchylákům?

zdena
25. 5. 2022 10:37
Odpovědět  Frank

to není obrana přírody proti nim, to je jejich vybočení z přírodního nastavení…

Pijack
25. 5. 2022 08:06

Jóóó když mezi bílé teplouše vniknou migrující černí teplouši, kteří své milenky opice, kozy a ovce nechají doma. Evropa se multikulturalizuje 🙂

Josef
25. 5. 2022 11:22
Odpovědět  Pijack

Tak to se mi snad zdá !!!

Po delším čase jsem zavítal na Parlamentní listy. Objevil jsem téměř jako úvodník článek “Gay 33 let má nejen opičí neštovice, ale je i HIV pozitivní”. Tak tento jedinec byl léčen v ÚVN Praha na HIV a “odskočil” si na homosexuální festival do Antverp. Dle jeho vyjádření se při opakovaném homosexuálním styku nakazil opičíma neštovicema. Jak dodal jeden můj známý, je škoda že se tam nevyskytovala ještě jedna nemoc. Dobytčí mor. Ten by určitě tenhle neřád chytil taky. Známý je právní. Podivil se,že dotyčná osoba není stíhána dle §152 trestního zákoníku.

Milan ze Zahrady Čech
25. 5. 2022 13:46
Odpovědět  Josef

Doufám, že za to hom-okláda získá Darwinovu cenu, když na ocenění se-re platný zákon.

All
25. 5. 2022 09:26

Už dlouho jsme oblbováni Teorií virů.I zde se pravda velmi zamlčuje a zkresluje,podstata virů je tak pro tupé ovčany,ale i připitomnělé virology tabu a slouží jen a jen k napomahání zločincům, chaosu,strachu,nenávisti a válečné propagandě. Nejvíce virů ( jedů a jedologů) máme dnes ve vládě a u ocasníků v parlamentu,tam je virů hromada.

All
25. 5. 2022 09:45
Odpovědět  All

Ne nadarmo zednáři -šprýmaři použili pro ,,nerozložené zbytky bílkovin ze starých a vysloužilých buněk” v ucpaném,přechemizovaném a stresovém těle název převzatý z latiny : ,,Vir = Jed “. Navíc je v laboratořích upravují pro použití na ničení lidí. Jedná se o oblbovací,ůskočné metody skrze viry,přitom stačí vést normální život bez sttrachu,stresu,jedů v potravinách,vzduchu a vodě. A vědecky nelhat,jde o ,,vědeckou propagandu vjedeckých nesmyslů jedových vjedců-blbců pod kontrolou zednářů a 666 šmejdů.

Ladislav
25. 5. 2022 09:36

Buzeranti všech zemí, táhněte společně do ř…!

Pavel
25. 5. 2022 10:02
Odpovědět  Ladislav

to by bylo radosti jak z jedné tak z druhé strany

Gales
25. 5. 2022 09:41

Žákop by se měl obsypat těma neštovicema a líbat se s debilama z vlády.Pěknej pohled by byl na Rakušana obsypaného pupeny.

zdena
25. 5. 2022 10:35

Co to bylo za párty – jakých rozměrů – že ovlivnily epidemiologickou situaci v Evropě ?

ankmorpo
25. 5. 2022 12:17

úžasný narativ pro blbečky, najednou vypukne “infekce” po celý světokouli , a mohou za to řiťopichové z párty, tvl. ten ruskej virolog, to bude taky youg global leader jako Putin ? takový hovna. Koukám ve vyvolávání nenávisti košer soudruzi z východu s těmi západními soutěží prsa na prsa. Co bílej plášť to zločinec .

Gales
25. 5. 2022 18:01

Co se diví? Pfájzr přidával do vakcíny chlupy z opic a tady je výsledek. A ať to nesvádí na buzeranty.

jiří
25. 5. 2022 18:22
janle57
25. 5. 2022 19:02

Pfizer s Gatesem se zase vytasili s opičími neštovicemi a pustili to mezi lidi,
samozřejmě na podzim s velkou pompou oznámí,že mají životadárnou
100% vakcínu,bez které nikdo nebude moct jít ani pro chleba,
natož pak vycestovat někam do cizích krajů,jak je vidět platí a platit
bude,že historie se znovu a znovu opakuje a lidské stádo je čím
dál více odevzdanější.