Salvini zavřel centrum pro migranty na Sicílii

Italský ministr vnitra Matteo Salvini v úterý zavřel centrum pro migranty na ostrově Sicílie. 
Centrum v městečku Mineo bylo jedním z největších svého druhu v Evropě a svého času v něm našlo střechu nad hlavou více než 4 000 lidí. Politik, který zastává tvrdý postoj vůči migraci, se v úterý prázdným centrem i prošel, přičemž to živě vysílal na internetu.

Úřady centrum v Mineu plánovaly zavřít už několik let. Prokurátoři tam vyšetřovali několik nelegálních aktivit, včetně skupiny pašeráků drog z Nigérie. Centrum také bylo dějištěm velkého úplatkářského skandálu souvisejícího s ubytováním pro migranty. 

Uzavření centra podle Salviniho denně ušetří statisíce eur z veřejných fondů a také policejní zdroje. 
Právě role, kterou centrum sehrálo v oblasti pracovních míst a podpory ekonomiky v oblasti, však byla jedním z důvodů, proč ho předcházející vláda nezavřela.

Salvini v Mineu mimo jiné řekl novinářům, že počet migrantů v centrech v zemi klesl z loňských 182 tisíc na 107 tisíc. Počet žádostí o azyl klesl o polovinu zhruba na 30 tisíc, uvedl. Podle údajů ministerstva vnitra letos do Itálie dosud přišlo 3 073 migrantů. Loni to za stejný čas bylo 17 tisíc a rok předtím 85 tisíc migrantů. Tato čísla již zahrnují 47 migrantů, které italská finanční policie v úterý ráno přivezla do sicilského přístavu Pozzallo.

Salvini zakázal všem humanitárním záchranným lodím vstup do italských přístavů, což od června 2018, kdy se současná populistická vláda ujala moci, vedlo k několika potyčkám a patovým situacím.

https://www.hlavnespravy.sk/salvini-zavrel-centrum-migrantov-sicilii/1813890

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
9. 7. 2019 22:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Prostě frajer.