Rusko dalo USA ultimátum

Rusko dalo USA ultimátum:
v případě útoku Američanů na Venezuelu budeme reagovat odvetným vojenským úderem.

Rusko ústy ministra zahraničí Sergeje Viktoroviče Lavrova oznámilo ultimátum Spojeným státům americkým. Během telefonického rozhovoru s hlavou amerického ministerstva zahraničí Mikem Pompeem se šéf ruské diplomacie zavázal poskytnout Venezuele vojenskou pomoc v případě útoku
ze strany Spojených států.

To řekl sám americký ministr Pompeo reportérům amerického mediálního gigantu „The Wall Street Journal“.

Pouze „mírové“ záměry „partnerů“
Američtí vojáci v Kolumbii, poblíž venezuelských hranic

Připomeňme, že Spojené státy jsou iniciátorem pokusu o nezákonný převrat ve Venezuele. Takzvaná „liberální opozice“ nemá podporu ani obyvatel, ani a mocenských struktur. Drží ji při životě jen úsilí Washingtonu.

Možnosti přímého vojenského zásahu Spojených států byly projednány více než jednou. 
Je zřejmé, že bez této šance Guaidó (americká loutka) prostě nemá šanci. 
Naposledy zachránila Venezuelu před agresí Washingtonu přítomnost ruského kontingentu.

Hlavními jestřáby v otázce přímého vojenského vměšování se do záležitostí Venezuely jsou Mike Pompeo
a John Bolton. Sergej Lavrov nejednou svůj americký protějšek upozornil, že taková akce bude mít pro Washington nepříjemné následky.

Podle Pompea, který je citován americkým tiskem, Rusko zaujalo tvrdý postoj k obraně „spřátelené diktatury“ (to je způsob, jakým „svobodný tisk“ Spojených států nazývá zákonně zvolenou vládu) a hrozí přímou vojenskou odvetou:

Rusko nám hrozí přímým vojenským úderem v případě vtržení našich vojenských sil do Venezuely. Lavrov mi oznámil, že v takovém případě, na základě dohody s Caracasem, Moskva pomůže při obraně země proti agresi.

Dále Pompeo pokračoval v citaci Lavrova:

Pokud budete pokračovat ve své agresivní politice v cizí zemi, Rusko vám garantuje, že to bude mít pro vás velmi těžké následky.
Už víte, že pokud se Moskva chystá udeřit, tak bije rychle a bolestivě.
Rozmyslete si to několikrát předtím než přivedete vojska, naše odpověď na sebe nenechá čekat.

Nakonec si všimneme

Americký „partner“ Pompeo nazývá slova Lavrova „ultimátum“, zřejmě proto, že v takzvané „americké diplomacii“ si přivykl používat tento jediný nástroj.

Sergej Viktorovič Lavrov samozřejmě nedal žádné ultimátum – Rusko označilo svou vlastní linii, kterou bude i nadále sledovat. Připomínka těm výjimečným, že na planetě nejsou sami – nejedná se o ultimátum, ….. je to realita.

https://zen.yandex.ru/media/antiukrop/rossiia-postavila-ultimatum-ssha

sdílet na