nezařazené

První francouzské jednotky na cestě na Ukrajinu – MP

První francouzské jednotky na cestě na Ukrajinu – MP
Kyjev již připravil potřebné papírování pro zahraniční instruktory na svých vojenských místech
FILE PHOTO. © Getty Images / Fred Marie/Art In All Of Us/Corbis

První skupina francouzských vojenských instruktorů je na cestě na Ukrajinu, uvedl v pátek vysoce postavený ukrajinský poslanec Alexej Gončarenko.

Stalo se tak jen několik dní poté, co vrchní ukrajinský velitel Alexandr Syrský oznámil, že povolil přítomnost francouzského personálu v zemi.

„Mé zdroje mě informovaly, že první skupina francouzských instruktorů je již na cestě na Ukrajinu,“ napsal v pátek večer na X (dříve Twitter) Gončarenko, poslanec ukrajinského parlamentu a delegát Parlamentního shromáždění Rady Evropy.

Myšlenka nasazení pozemních vojáků NATO zůstává spornou otázkou v rámci aliance vedené USA, jejíž členové tvrdí, že nejsou účastníky konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Moskva uvedla, že považuje západní podporovatele Ukrajiny za přímé účastníky, a zdůraznila, že zbraně dodané Západem jsou používány k úderům na cíle na ruském území.

Francouzský prezident Emmanuel Macron v únoru prohlásil, že nemůže vyloučit, že členské státy NATO v budoucnu vyšlou na Ukrajinu své vojáky, ačkoli francouzští představitelé brzy upřesnili, že měl na mysli nebojový personál. Macron později tvrdil, že NATO by mělo vůči Rusku přijmout politiku „strategické nejednoznačnosti“. Francouzský vůdce se v zákulisí snaží vytvořit koalici zemí, které by byly ochotny vyslat do Kyjeva své vojenské instruktory, uvedla v pátek agentura Bloomberg.

Syrský, který se v únoru stal nejvyšším ukrajinským generálem, v pondělí uvedl, že podepsal dokumenty umožňující instruktorům z Francie navštívit kyjevská výcviková zařízení a „seznámit se s jejich infrastrukturou a personálem“, a informoval o tom francouzského ministra obrany Sebastiena Lecornu.


Moskva varovala, že jakákoli další vojenská pomoc Kyjevu by znamenala vážnou eskalaci. Západní vojenský personál již na Ukrajině působí a „je tam už dlouho“, řekl v úterý prezident Vladimir Putin. „Jsou to (zahraniční) specialisté pod rouškou žoldáků,“ řekl novinářům. Dodal, že nasazení západních sil na Ukrajině by bylo „dalším krokem k vážnému konfliktu v Evropě a ke globálnímu konfliktu“.
rt

Macron chce, aby Francie „válčila s Ruskem“ – Le Penová

Macron chce, aby Francie „válčila s Ruskem“ – Le Penová
Postoj francouzského prezidenta k Ukrajině vytváří „ohromující nebezpečí“, prohlásila politička Národního shromáždění

© Getty Images / Christian Liewig – Corbis
Francouzská politička Marine Le Penová v rozhovoru pro France Info, který byl odvysílán ve čtvrtek, obvinila prezidenta Emmanuela Macrona, že chce „jít do války s Ruskem“. Trojnásobná prezidentská kandidátka uvedla, že Macronovy nedávné výroky o vyslání cvičitelů NATO na Ukrajinu a povolení Kyjevu používat zbraně dodané Západem k úderům na určité cíle v Rusku riskují, že se současný konflikt změní v další „světovou válku“.

Komentáře Le Penové přicházejí uprostřed intenzivních diskusí na Západě o tom, jak daleko do Ruska by Kyjevu mělo být povoleno zasáhnout pomocí západních zbraní dlouhého doletu. Několik vlád NATO se vyjádřilo pro údery na ruské území, zatímco generální tajemník NATO Jens Stoltenberg vyzval členské státy, aby „zrušily některá“ omezení pro použití západních zbraní.

V úterý se do diskuse vložil Macron, který vyjádřil názor, že NATO by mělo Ukrajině umožnit „neutralizovat vojenské objekty“ uvnitř Ruska, „z nichž je Ukrajina napadána“, i když jsou daleko za frontovou linií. Le Penová tuto myšlenku odsoudila s tím, že „vytváří riziko globálního konfliktu“.

Le Penová již dříve obvinila Macrona, že si „hraje s válkou“ a „přivlastňuje si“ konflikt na Ukrajině pro svůj volební program. Důsledně vystupovala proti plánům na přijetí Ukrajiny do NATO a EU, uvalení ekonomických sankcí na Rusko a dodávkám těžkých zbraní Kyjevu.

V pátek Stoltenberg z NATO oznámil, že „několik“ zemí bloku nikdy neuložilo Kyjevu žádná omezení týkající se používání západních zbraní. Objevily se také zprávy, že USA, které dříve nedovolily Ukrajině rozmístit americké zbraně mimo území, které Washington uznává jako ukrajinské, udělily povolení k použití svých systémů k zasažení určitých částí Ruska.

Zprávy potvrdila kancelář ukrajinského vůdce Vladimira Zelenského, která uvedla, že omezené údery jsou nyní povoleny proti přímému ohrožení Charkovské oblasti, kde ruské jednotky nedávno dosáhly významných úspěchů.

Moskva opakovaně trvala na tom, že dodávky zbraní Západu Kyjevu pouze prodlouží válku, a obvinila Ukrajinu, že zbraně používá k útokům na civilní infrastrukturu v Rusku. Mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharovová v pátek označila diskuse Západu o „umožnění“ Ukrajině zasáhnout hluboko uvnitř Ruska za „klasickou manipulaci ve stylu NATO“.
rt

sdílet na

40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Helena
1. 6. 2024 10:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak hlavně, aby měli dobrou závěť. Hrobové místo nebude třeba, francouzské hnojivo zůstane v ukradinské černozemi.

Horňák
1. 6. 2024 10:38
Odpovědět  Helena

Je to jen hnůj!

Ladislav 💤
1. 6. 2024 11:04
Odpovědět  Horňák

Zapařený a hnusný! Už mi ten západ leze krkem!

Pijack
1. 6. 2024 14:30
Odpovědět  Horňák

Ne. Je to ten pravý liberálně korporátní fašizmus. NIC jiného v tom nehledejte. Přeroste to v liberální nacizmus a válku. To je zákon nenažraných Židů s velkým Ž.

Ladislav 💤
1. 6. 2024 11:03
Odpovědět  Helena

👍👍👍 bratři Rusové 🇷🇺 to řekli jasně, při vstupu na Ruské území budou prioritou k likvidaci!
Jsou to jen žoldáci a přišli zabíjet Slovany, tak smrt a přednostně pro výstrahu druhým dacanům!

Pavel z Moravy.
1. 6. 2024 11:57
Odpovědět  Helena

Rusové už prostě budou muset tvrdě reagovat. Takhle se to vyvinulo.

Slovan
1. 6. 2024 12:15
Odpovědět  Pavel z Moravy.

No vidím to nedobře, tedy pro nás “póvl” spodinu, nebo jak nám ještě říkají. Kroměřížský provokatér ti tu zanechal tabulku, tedy i mě co obhajujeme ten socialismus. Tak jsem na to koukl a mušel se pousmát, snůška polopravd. Co by jsi chtěl od sluníčkářů z Aktuálně. Redaktoři výtvoru cca průměrný věk 30 let. 🤣 Ti toho pamatjí. 🤣 Já ani ty nikde netvrdíme jak to bylo vše v pořádku. Namátkou, za 1 veškerou elektroniku tenkrát tzn. i bílou kolikrát si ji mušel kupovat? Dnes mezi 5 až deseti lety určitě. Dnes musíš mít auto(náklady) tenkrát ne. Člověk kolikrát pracoval v místě bydliště. Já si dnes mohu koupit v restauraci za plat 550-600 piv (plzeń). V 89 otec Plzní cca 1000 a možná i více, nepamatuji si to přesně. Takže zavádějící OPĚT jako prase. Cigára jakbysmed.

Joe Arp
2. 6. 2024 11:10
Odpovědět  Slovan

Pavle ten chomout tam šermuje čísly, ale život se vyvíjel jinak. Jak píšeš, porovnávání cen např. ledniček je krásné, ovšem mě maďarská Lehelka sloužila 28let a jako funkční jsem jí vyhodil, od té doby mám čtvrtou “kvalitní” kapitalistickou! Nemluvíme o botách a desítkách jiných výrobků. Takže frekvencí vynucených nákupů kupní síla kapíku jde do řiti. Jo ta plznička ta se musela obnovovat tenkrát jako teď.

Slovan
2. 6. 2024 20:01
Odpovědět  Joe Arp

Souhlasím, omlouvám se ale není každý den posvícení.
No my měli zase Minsku, taky takhle okolo dvaceti let. Ale dal jsem ji kámošovi do jeho garážové hospody a má jí snad dodnes. V r.2003 mi teď říká babka jsme kupovali něm. Liebherr. Taky dvacet let. Ale POZOR záleží od výroby a kusu,každý to štěstí nemá. A takhle se můžeme bavit i o jiném zboží.

Pravdomluvny
1. 6. 2024 13:43
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Nechali to zajít moc daleko tím, že pořád brali ohledy na ten záchodní i Banderonacistický xindl…..

Gales
1. 6. 2024 17:34
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jen jestli to není pouze finta jak zlegalizovat ty poradce kteří už tam jsou. A kteří,možná,už jedou domů, ale v penálech.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Horňák
1. 6. 2024 10:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak a tímto začíná plnohodnotná válka EU/Rusko. Posláním legitimní armády EU se plnohodnotně zapojujeme do války. Tak co vy hrdinové? Slezete z gauče do zákopů?

Aleš
1. 6. 2024 10:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud mě paměť neklame, obrana Reichstagu byla taky v režii francouzských fašistů.

Vaska
1. 6. 2024 11:45
Odpovědět  Aleš

ano je to tak francouzský esesáci – ale taktně se o tom mlčí
v posleeních dnech – ešalon T-72 v našem protektorátu, v říši další s abramsama a pšonci to vezli na tahačích (vše na videích) – vše směrem do banerostánu, navíc pšonci vyřvávali o mobilizaci 200 000 vojáků, pak to stáhli a hodili to na ruské hakery

Pavel121
1. 6. 2024 11:06
Ohodnotit příspěvek :
     

“Le Penová již dříve obvinila Macrona, že si „hraje s válkou“ a „přivlastňuje si“ konflikt na Ukrajině pro svůj volební program.”
Jestli tomu dobře rozumím, tak většina Francouzů chce válku s Ruskem?! Jestli je to tak, tak Bůh s námi.

katango
1. 6. 2024 11:31
Odpovědět  Pavel121

Možná si to Macron myslí. On na žádnýho intelektuálního giganta nevypadá, ale evidentně se jím cítí. Jak pravil jednoroční dobrovolník Marek, člověk se cítí gigantem a je hovno.

ijn
1. 6. 2024 11:32
Odpovědět  Pavel121

Proč se nikde neuvádí počet zabitých “cizích instruktorů” na Ukrajině,…..jejich ostatky se po Kinžalech vypařily ???

Ladislav 💤
1. 6. 2024 15:44
Odpovědět  ijn

To zjistíš později a bude to vypadat takto: pan x měl autonehodu, pan x spadl v Alpách, pan x havaroval ve vrtulníku, pan x se utopit při rybaření, panu x selhalo srdce při treningu atd ap! Chapis to?

František
1. 6. 2024 21:03
Odpovědět  Ladislav 💤

Na Ukrajině v Javorovském tajném bunkru třicet metrů pod zemí zničily Kinžály velitelské stanoviště. 300 západních poradců a velitelů se upeklo v podzemním městečku. Byli tam i čeští oficíři. Doufám, že nám Fiala oznámí v kterých horách s nimi havaroval soukromý vrtulník

Pavel
1. 6. 2024 16:27
Odpovědět  Pavel121

Jmenovče Macron si s tím může hrát ví, že první půjdeme na řadu my! Frantíci jsou v klidu, válčiště bude po Ukrajině střední a východní Evropa! Za to můžeme děkovat těm zmetkům co nám po hadráku navolili placení idioti a vlastizrádci tu z Aspenu,tu ze Sőrošových neziskovek. Ale ovce v banánové republice zvané “Tchechie” jsou v klidu,oslavují mistry a je jim u zadele, že z nás ten navolený ksindl udělal jaderný terč pro první odvetný úder!

Standa
1. 6. 2024 17:01
Odpovědět  Pavel

,,Kdo neskáče není Čech” !!!A Če fakt skákají , jak se jim píská!
Ostatně frantík Napoleon to už zkusil ! Dopadl špatně! A tak dopadne i NATO a EU!

Albi
1. 6. 2024 11:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Doporučuji podívat se na krátkou analýzu z dílny MAP.
https://www.michalapetr.com/map-2007-rusky-velikan-lavrov-promluvil-a-washington-rychle-zalezl-zpatky-do-boudy-a-zacal-z-ni-hlasite-stekat-aspon-na-cinu-polaci-se-taky-lekli-a-hned-vzkazali-do-kyjeva-at-uz-s-nimi-zelenskyj-vub/
Dá se rozdělit na dva tématiké “odstavce” – první, vtipně okomentované cancy naší “pavlády” – směska velikášských prohlášení “snů”a nepochoení (úmyslných?) = blábolení hodné silvestrové satiryícké zábavy.
Např.. “ Rusko představuje podle fialového vládního experta Stulíka pro ČR strategického nepřítele, a proto musí být zničeno. Ukrajina vede proti Rusku podle Stulíka svatou válku, a proto je Rusku morálně nadřazena, a proto válku nakonec vyhraje . …. A ačkoli rozpad Ruska nelze předvídat ani dokázat racionálními argumenty, je třeba věřit, že se tak stane. “Musí se to stát”, skandoval včera Stulík. .

V druhém odst, např. “Náměstek ministryně financí USA Yellenové Vally Adeyemo včera v Berlíně hrozil Číně, bude-li nadále podporovat Rusko, tak uvidí, a bude pohnána k odpovědnosti. Co tím svým vystoupením Adeyemo vlastně zamýšlel, a komu je adresoval, je velmi zajímavá otázka.

Pravdomluvny
1. 6. 2024 11:53
Ohodnotit příspěvek :
     

A do JEDNOHO se vypaří, což je dobře!!!!! 🇨🇿🇷🇺🍀

Albi
1. 6. 2024 11:54
Ohodnotit příspěvek :
     

První příspěvek čeká na schválení – tady je ale ještě pokračování:
V době, kdy náměstek Adeyemo hrozil z Berlína Číně, se totiž v hotelu Shangri-La v Singapuru sešli mnohem důležitější politici, čínský ministr obrany Dong Jun a US ministr obrany Lloyd Austin. Bylo to jejich první setkání, a oba si dávali náramný pozor, aby nalezli společnou řeč. …. Možná také Adeyemo zuřil, protože v Číně právě probíhal mimořádně úspěšný a velkolepý summit mezi Čínou a všemi arabskými státy, a protože Čína vzkázala do Kyjeva, ať s ní Zelenskyj na své pseudo-mírové konferenci ve Švýcarsku nepočítá.”
Je toho tam samozřejmě trochu víc.
Pro případ, že první část nebude schválena, tady je znovu odkaz
https://www.michalapetr.com/map-2007-rusky-velikan-lavrov-promluvil-a-washington-rychle-zalezl-zpatky-do-boudy-a-zacal-z-ni-hlasite-stekat-aspon-na-cinu-polaci-se-taky-lekli-a-hned-vzkazali-do-kyjeva-at-uz-s-nimi-zelenskyj-vub/

Pijack
1. 6. 2024 12:39
Odpovědět  Albi

Fandím Rusku. Nikdo mne nemůže nutit, abych stál na straně Kyjevských nacistů a nenažraných podlých Anglosasů. Ani pyča Černochová, ani Vystrčil, ani Lipánek ani celé protektorátní hejno cvičených opic a lokajů ze Strakovky. Vím totiž, kde je moje zakotvení a co mi říká vědomí a svědomí. TEČKA.

Ladislav 💤
1. 6. 2024 13:04
Odpovědět  Pijack

👍👍👍👍👍👍👍 naprostý souhlas, u mě to samé!
Ať žije nikým neporažené Rusko 🇷🇺 i Bělorusko 🇧🇾

katango
1. 6. 2024 14:51
Odpovědět  Pijack

Vy jste asi jedinej, co jde na Černochovou s tvrdým. Nebo jste z Ostravy.

Pijack
1. 6. 2024 15:12
Odpovědět  katango

S tvrdým Y to cenzura nezachytí 🙂 Jak prosté. Jsem z Brna. My máme v krvi trochu více negativní kreativity 🙂 🙂 🙂

Ladislav 💤
1. 6. 2024 15:46
Odpovědět  Pijack

Pod tím tvrdým se představ toporo od krumpáče!

Pravdomluvny
1. 6. 2024 15:54
Odpovědět  Ladislav 💤

Obuch vyplněný olovem,to je výchovnější 👍

zuzana
1. 6. 2024 13:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Estonský ministr obrany vyzývá Ukrajinu, aby zaútočila na Ruské cíle

https://aktax.cz/estonsky-ministr-obrany-vyzyva-ukrajinu-aby-zautocila-na-ruske-cile/

Ladislav 💤
1. 6. 2024 14:30
Odpovědět  zuzana

Aha vyzývá? Posera a proč to neudělá ten pidifašitický státeček sám?
Do hodiny by znich zůstal jen placek!

Albi
1. 6. 2024 15:30
Odpovědět  Ladislav 💤

Dobrá připomínka. Tohle by měli udělat všichni politikové – členové vlád KoZa – Slova dojímají, příklady táhnou,jak praví latinské přísloví.

Pijack
1. 6. 2024 14:33
Odpovědět  zuzana

Estonci jsou stejní fašouni jako Finové. Vzpomeňte na historii a spolupráci s Hitlerem.

Ladislav 💤
1. 6. 2024 15:48
Odpovědět  Pijack

Nezapomeň taky na Lotyše, s téma mám špatné zkušenosti! Fašisti hadra! A Litevští přicmrdndovači, jak by smet!

Jan
1. 6. 2024 14:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Čeští análalpinisté se jistě brzy k Francouzům oficiálně přidají. Mně jen není jasné z čeho chtějí pokrýt potřeby pro vyslanou armádu. Minulý režim nám zanechal přeplněné sklady výzbroje a výstroje minimálně pro milion mobilizovaných. Za těch 30 let se všechno rozkradlo, prodalo, darovalo. Pokud vím, vojáci si stěžovali, že mnoho potřebné výstroje ve skladech chybí a musí si ji často složitě sami shánět po armyšopech. To je armáda, bude si sama shánět potřebné věci “v akci v hypermarketu”. To bude asi ta proslulá “neviditelná ruka trhu”.

Ladislav 💤
1. 6. 2024 15:49
Odpovědět  Jan

Už aby vyrazili i s tou hradní onůci co je na hradě v čele!
A můžou mávat žlutomodrýma hadrama! Pak hromadně přikrýt tou co dělá ostudu našemu národu a je na muzeu!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
1. 6. 2024 18:57
Odpovědět  Jan

Nemohou vyrazit nikam, to jsou jenom kecy. Ti nevědí kde má samopal pažbu a kde hlaveň. Těch pár tisíc vojclů skončí na cestě.

Slovák
1. 6. 2024 20:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Vieme prečo tam idu žabožrúti! Ukrajinské ropuchy sú lepšie vykŕmené !!! A aj slimáky !!! Vo francúzskej Islamíji už vyžrali všetko, aj rosničky vo vinohradoch !!!
Rusi ich budú nakladať do olova a zapekať Solncepyekmi !!!